Jump to content


Recommended Posts

@zpaf,

Κάτι συμβαίνει εδώ πέρα... :hehe:

Από το απόγευμα προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τις μνήμες.

Με 1300 στις μνήμες έχω πιο χαμηλό gpu score.

Οποίος κάτοχος X δεν βαριέται ας κάνει ένα run στα ίδια ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος κάτοχος X δεν βαριέται ας κάνει ένα run στα ίδια ρολόγια.

 

 

Εδω εισαι.

 

image.jpg

 

Υ.Γ Τι πειραζεις ηθελα ναξερα και εχεις πιο μεγαλο σκορ στα ιδια ρολογια.!!!!

Φρεσκος οδηγος με περιεργα ρολογακια ... :D

 

Γιαννη για τα 8,1 ο driver δεν ειναι συμβατος, πως τον εβαλες;Τωρα μ αυτο παιδευομαι, και τελικα ειδα οτι δεν τα υποστηριζει!!! 

Μισες δουλειες  :p

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι.

 

image.jpg

 

Υ.Γ Τι πειραζεις ηθελα ναξερα και εχεις πιο μεγαλο σκορ στα ιδια ρολογια.!!!!

 

Γιαννη για τα 8,1 ο driver δεν ειναι συμβατος, πως τον εβαλες;Τωρα μ αυτο παιδευομαι, και τελικα ειδα οτι δεν τα υποστηριζει!!! 

Μισες δουλειες  :p

 

Τακη ηθελα να δω νουμερακια απο τα μαμα ρολογια της R9-290X Lightning.

Εγω λοιπον clockαρω με το trixx αλλα ειδα οτι παροτι εβαζα τις μνημες στα 1250 δεν τα επαιρνε στο gpuz.

Ετσι ειπα να δοκιμασω να παιξω με το msi ab οπου ειδα οτι εκανε downclock τις μνημες.

Ετρεξα λοιπον ενα 3dmark για να παρω νουμερα και εμεινα λαλακας με το gpu score.

Εβαλα μετα τις μνημες +50 οπως ερχεται μαμα η καρτουλα μου και το score βουτηξε χαμηλα.

Αυτο ειναι ολο. Οταν βρεθουμε θα σου δειξω ολο το σεναριο.

 

Περι οδηγων τι προβλημα εχεις ;

Αυτοι εδω http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%208.1%20-%2064 δεν ειναι για 8.1 ;

Link to comment
Share on other sites

Περι οδηγων τι προβλημα εχεις ;

 

Ολα ενταξει τελικα κατεβασα απο Guru3D γιατι απο το official της AMD αυτο που κατεβασα δεν ειχε μεσα τον driver.

Τελος παντων η δουλεια εγινε, και παιζει μια χαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα προβληματάκι με το fire strike. Σε win 8.1 είναι η μοναδική εφαρμογή που δεν μου κρατάει τα ρολόγια στο o/c της κάρτας. Τα ανεβάζω με το msi afterburner και βλέποντας μετά το gpuz βλέπω ότι τρέχει σε στοκ η κάρτα (amd 8970). Κάνω κάτι λάθος? Σε valley, heaven κτλ. και στα παιχνίδια τα ρολόγια  μένουν ανεβασμένα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα προβληματάκι με το fire strike. Σε win 8.1 είναι η μοναδική εφαρμογή που δεν μου κρατάει τα ρολόγια στο o/c της κάρτας. Τα ανεβάζω με το msi afterburner και βλέποντας μετά το gpuz βλέπω ότι τρέχει σε στοκ η κάρτα (amd 8970). Κάνω κάτι λάθος? Σε valley, heaven κτλ. και στα παιχνίδια τα ρολόγια  μένουν ανεβασμένα

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να τρέξει κανείς firestrike extreme για να το συγκρίνω με μια gtx970 (+4790k +16gb ram) που έχω για δοκιμή ? Όλα default και βγάζει 5250...λίγο χαμηλό μου φαίνεται...

  stock beta driver 347.09

post-33323-0-90557600-1419338643_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από overclocked
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.