Jump to content



Recommended Posts

Βρε ασε εμας και ψαξε να βρεις κανα 1000ρικο να σε παρει και σενα απο καμμια μπαντα η πρασινη. :D

τωρα θα μου τα παρει η HTC με το ONE επεσε pre-order στα 629 ευρω!

Μετα η πρασινη! Zpaf εχουμε προτεραιότητες στη ζωη μας! :p

Link to comment
Share on other sites

Βρε ασε εμας και ψαξε να βρεις κανα 1000ρικο να σε παρει και σενα απο καμμια μπαντα η πρασινη. :D

Eαν δεν ειχαμε υποστεί 27% μειώση στο ΑΕΠ μας από το 2008 μέχρι και το 2013 υπολογίζοντας, είναι σίγουρο οτι ολοι τωρα θα ειχαμε Τιτάνες...

Αλλα οι κυβερνώντες ειχαν άλλους στόχους για εμάς...

Αντι να αγοράζουμε Τιτάνες, κοιτάμε τις Τατιανες, τις Ρωσιδες! ....για λιγο χαρα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρώτο μου bench με τη καινούρια μου καρτούλα που από ότι φαίνεται...μόνο καρτούλα δεν είναι!!!

210€ αγορά!!!

3dmark13p787013001600i7.jpg

Παραλίγο 6500!Κάτι θα κάνουμε όμως...!

edit...τσουυυυππππ!!!!:happy2:

3dmark13p787013001650i7.jpg

Έγινε επεξεργασία από venom7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πριν ήμουν με 13.2 beta 6 και τώρα δοκίμασα με 13.1 και διαφορά δεν υπάρχει καμία παρά μόνο 200 πόντους παραπάνω στο vantage και 100 στο 13.

Άσε που στο gpu-z δε μου το ανοίγει γιατί δε βλέπει openCL και στο τέλος του 3dmark 13 μου λέει ότι ο driver δεν είναι approved!

Δοκιμάζω και με 13.2 beta 7 και ενημερώνω...

edit

Τελικά δοκιμάστηκαν και οι τρεις.

Μπορώ να πω ότι οι 13.2 beta 6 και οι beta 7 είναι σχεδόν το ίδιο μια απειροελάχιστη διαφορά υπέρ των beta 7.

Όμως από τους τρεις ακόμα πιο καλοί είναι οι 13.1 με μικρή διαφορά σε κάποια τεστ και σε κάποια άλλα ίδιοι.Αλλά η διαφορά μεταξύ των 13.1 από 13.2 beta 7 είναι λίγο πιο μεγάλη από ότι beta 6 με beta 7.

Αυτά.Προσωπικά μένω με τους beta 7 για να μη ξανά κάνω un-install over & over!

Ορίστε και ένα με τους beta 7 performance...

3dmark13p787013001650i7.jpg

και ένα extreme...

3dmark13x787013001650i7.jpg

Έγινε επεξεργασία από venom7
Link to comment
Share on other sites

Και πως είναι δυνατόν εγώ να βγάζω 7300 μόνο στα 1300/1650!!!???:hmm:

Νόμιζα θα έπρεπε να είχαμε τα ίδια σχεδόν!!!

Έτσι προκύπτει και από άλλα benches!

Ρε παίδες με ποιους οδηγούς είναι αυτά που λέτε και δείχνετε και στο detailed scor online γράφει για 9.12???

Link to comment
Share on other sites

Και πως είναι δυνατόν εγώ να βγάζω 7300 μόνο στα 1300/1650!!!???:hmm:

Νόμιζα θα έπρεπε να είχαμε τα ίδια σχεδόν!!!

Έτσι προκύπτει και από άλλα benches!

Ρε παίδες με ποιους οδηγούς είναι αυτά που λέτε και δείχνετε και στο detailed scor online γράφει για 9.12???

Συνονοματε ... you are with Memory Bus Width 256 bit like as κουτσο.

AMD Catalyst 13.3 BETA 2

3dmarkm.png

AMD Radeon HD 7970 video card benchmark result - Intel Core i7-3770K Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS V GENE

Link to comment
Share on other sites

Δλδ John μας ρίχνει τόσο (15%) και συγκεκριμένα σε αυτό το benchmark μόνο και μόνο για αυτό???

Και λέγοντας στο συγκεκριμένο, το λέω εννοώντας ότι σε άλλα μπορεί να είμαστε είτε ίσα είτε ακόμη και να ρίχνω και να είμαι και από πάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ John μας ρίχνει τόσο (15%) και συγκεκριμένα σε αυτό το benchmark μόνο και μόνο για αυτό???

Και λέγοντας στο συγκεκριμένο, το λέω εννοώντας ότι σε άλλα μπορεί να είμαστε είτε ίσα είτε ακόμη και να ρίχνω και να είμαι και από πάνω!!!

Κοιτα σκορακια εδω απο πρασινες 6xx και θα καταλαβεις.

Σε ποια αλλα benchmarks αναφερεσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σκορακια εδω απο πρασινες 6xx και θα καταλαβεις.

Σε ποια αλλα benchmarks αναφερεσαι ;

Αναφέρομαι στα AvP, unigine valley, vantage...

Όσο για τις πράσινες..από ότι βλέπω και αυτές δεν πιάνουν τίποτε!Όπως και οι 78x0 και η 7970.Δλδ μόνο η 7950 πάει έτσι για αυτό και μόνο???!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι με το trixx δεν υπάρχει καμία τύχη για v mem κ μόνο με το msi ab μπορούμε να δώσουμε τάση; Κ το power limit σταθεροποιει μόνο; Γιατί για τα 1200 πολυ μπέρδεμα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι με το trixx δεν υπάρχει καμία τύχη για v mem κ μόνο με το msi ab μπορούμε να δώσουμε τάση; Κ το power limit σταθεροποιει μόνο; Γιατί για τα 1200 πολυ μπέρδεμα

Με πιο msi δίνεις τάση σε πυρήνα αλλά και μνήμες???Εμένα μου είναι κλειδωμένες οι τάσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.