Jump to content


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Μας κανείς να ζηλευουμε..... Λίγο κάρτα λίγο ή cpu να το 18K . εμείς με την 970 μέχρι 12 βαριά και με την 290 που είχα μέχρι κοντά 13 .

Nα σου πω απλα νουμερα ειναι φιλε μου.

Κατσε μην απο δω και περα με τα οσα συμβαινουν στην Ελλαδα-capital control κτλπ μην μεινουμε με αυτες καμια 5 ετια.

Καλα να μαστε δουλεια να χουμε και οι καρτες φευγουν και ερχονται

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ετσι έιναι φίλε μου . Απλα για την πλάκα μας και για να ξεχνιόμαστε που και που .  Εντωμεταξύ όμως Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι καλά τα αποτελέσματα της 970 που έχω. Με προβληματισε και λίγο ο sebastian . Στο site της FutureMark βάζω να μου δείξει αποτελέσματα απο 970 και όλοι μα όλοι έχουν sli . τραγικό ....

 

Η κάρτα για τις αναγκες του bench τρεχει Σύμφωνα με το GPUZ  στα 1317 με boost τα 1456 και μνήμες στα 2003 . Βέβαια αυτο πάλι ποτε δεν το έχω καταλάβει γιατι γίνεται , αν και λέει boost 1456 μέσα στο bench πιάνει 1531  σύμφωνα με τους μετρητές .

 

 

Με cpu στα 4800 και μνήμες στα 1866 και windows 10 πέρνω τα παρακάτω σε 3dmark11 και 3dmark :

 

3dmark11_zps3k0lddyo.png

 

firistrike_zpsrbrkkabz.png

 

Νομιζω όλοι με 970 στα ίδια δεν είστε πάνω κάτω ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to whom it may interest

 

Zotac GTX 980 Ti amp! Extreme Πρώτο κούμπωμα. Όλο το σύστημα στοκ χωρίς φορματ.

 

http://www.3dmark.com/fs/5960857

 

 

Evga GTX 980 SC ACX 2.0 stock -> gpu score 13268

 

 

 

 

Πώς διάολο το κάνανε αυτό με μονο 768 cores επιπλέον στην 980 Ti.. ακόμα απορώ.

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@azazil1190 Niko ποιο προγραμμα χρησιμοποιείς precision h afterburner?

Για να πειραξεις τα ρευματα το κανεις με το classy tool η μεσα απο τα προγραμματα. βλεπω στο evga παει μεχρι 1.3v ενω παλια δεν πηγαινε πανω απο 1.21

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.