Jump to content


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Εμενα γιατι μου φαινονται χαμηλα τα νουμερα σας στο firestrike με 2χ980ti?

Αναφερομαι στο Graphics score, περιμενα οτι 2χ980ti oc;ed θα φλερταρουνε με τα 40Κ graphics score αντιθετως βγαζετε λιγο κατω απο 36Κ.

31Κ+  graphics score moy βγαζανε οι 2χ980 -δεν τις εχω πλεον-, μολις 16% ταχυτερες οι  2 ti απο τις απλες 980?

 

firestrike_sli.jpg
upload gambar

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ σε εμένα αυτό είναι το όριο τους παραπάνω σταθερά για κανένα λόγο, το μόνο ο ι7 μπορεί να παίξει απο 4,63 που τον έχω για benching μέχρι 4,8, οπότε λογικά θα βγάζει παραπάνω σκόρ αλλά οι 980 ουτε καν, είμαι με asic 70.5% στην πρώτη και 65,2% στην δεύτερη

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Εμενα γιατι μου φαινονται χαμηλα τα νουμερα σας στο firestrike με 2χ980ti?

 

 

Πανο κάτι έχει αλλάξει, δεν ξέρω τι, αλλά κάτι έχει αλλάξει, εχω φυλαγμενα τα πρωτα σκορ που ειχα με το που πρωτοπηραμε τις καρτες με τον Χρηστο @csaris 

Αυτο το σκορ δεν το εχω ξαναπιασει ποτέ και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο, υποτιθεται οτι με το περασμα του χρονου εξελίσσονται οι drivers και ανεβαινουν τα σκορ αλλα εδω γινεται το αντιθετο!!!

Σκεφτηκα οτι μπορει να εξασθενησαν οι καρτες με τον καιρο αλλα δεν νομιζω τοσο γρηγορα!!!!

Βαζω και την φωτο με το σκορ που ειχα τοτε, για του λογου το αληθες.

 

image.jpg
 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος takis-pa έγραψε:

 

Πανο κάτι έχει αλλάξει, δεν ξέρω τι, αλλά κάτι έχει αλλάξει, εχω φυλαγμενα τα πρωτα σκορ που ειχα με το που πρωτοπηραμε τις καρτες με τον Χρηστο @csaris 

Αυτο το σκορ δεν το εχω ξαναπιασει ποτέ και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο, υποτιθεται οτι με το περασμα του χρονου εξελίσσονται οι drivers και ανεβαινουν τα σκορ αλλα εδω γινεται το αντιθετο!!!

Σκεφτηκα οτι μπορει να εξασθενησαν οι καρτες με τον καιρο αλλα δεν νομιζω τοσο γρηγορα!!!!

Βαζω και την φωτο με το σκορ που ειχα τοτε, για του λογου το αληθες.

 

image.jpg
 

 

 

 

Μας δουλευει ψιλο γαζι η nvidia, αρα σωστα μου φανηκανε χαμηλα τα 35Κ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει η nVidia ρε αμεσως εσυ :p γιατι τοτε που το παρατηρησα ξαναεβαλα το πρωτο driver αλλα και παλι δεν....οποτε μια λογικη εξηγηση ειναι οτι τα upadate που κανουν καθε τοσο τα Benchmarks μεσω του systemInfo βαρυναν για καποιο λογο.

Βεβαια δεν με νοιαζει ιδιαιτερα, γιατι δεν πολυ ασχολουμαι, ισως ο γκουρου @TASOS να το εχει προσεξει, και αν ξερει ας μας πει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τρεχα ρε Tακη σε Windows 10 το SLI 980Ti! Θα παρεις 10% μεγαλυτερο score απο τα windows 7 που το ετρεξες....

Στα windows 10 το SLI δινει +10% απο τα windows 7. 

 

Τουλαχιστον εγω αυτο το ειχα δει οταν ειχα SLI 970 gtx...Σε μονες καρτες εδινε κατι ψιχουλα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.