Jump to content

NZXT Phantom 820 review- "Η ώρα των φαντασμάτων..."

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πολύ καλό review και το σχεδόν 20λεπτο video αναλυτικότατο....:banging:

Το led που δεν ανάβει στο εξωτερικό κουτιού μάλλον τροφοδοτείτε από το "power led" της μητρικής.

Edited by AIRETIKOS

thanks [MENTION=19379]AIRETIKOS[/MENTION]

Δυστυχώς δεν ανάβει με το power LED που πάει στη μητρική, καθώς όλα τα καλώδια συνδέθηκαν. Αυριο θέλω να ρίξω μία ματιά στην πλακετούλα και στις συνδέσεις των καλωδίων. Ελπίζω να βρω τι παίζει και να το φτιάξω :)

Α κούκος ήταν λοολ :hehe:εγώ επειδή είχα χαμηλά τον ήχο νόμιζα ότι ήταν ήχος από το κουτί :tomato::tomato:.

Μπράβο πολύ ωραία η παρουσίαση αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα :hmm: θέλω να αλλάξω κουτί τώρα.

μπράβο!! Ανέβασες τον πήχη πάρα πολύ ψηλά!!!

Ποιος πήχης;;;;:hmm:

Που είναι ο πήχης;;;;:blink:

Αγάπη να είσαι καλά, να μας χαρίζεις πάντα τέτοια review!

Αν και κάτι μου λέει, ότι ακόμα δεν έχουμε δει "τίποτα"!!

Και όσο για το βίντεο....."σιδεροκέφαλη", αν το πρώτο είναι έτσι, ανυπομονώ να δω το επόμενο!

Για το "φάντασμά" σου, δεν έχω να πω τίποτα , τα είπες όλα!

:clap::clap::clap::clap:

εξαιρετικό review, το βίντεο κατατοπιστικότατο, αν μπορείς να το καθιερώσεις!

Το κουτί το βρίσκω πανέμορφο και υπερπλήρες!

Ωραίο το review. Θα ήθελα μόνο στο τέλος να το βλέπαμε και λίγο αναμμένο στην τελική του μορφή με όλα μέσα, όπως στην φωτογραφία.

Το κουτί φαίνεται τέλειο αλλά με τέτοια τιμή, θα περιμένουμε να πέσει. :p

A ναι, και για τα "εε", "αα" κτλ. μην σε πολυαπασχολεί. Προσωπικά προτιμώ reviews ή παρουσιάσεις στο πιο χαλαρό και άνετο ύφος ειδικά αν έχει κέφια ο reviewer (ένα από τα καλά πχ. του Linus).

1. Επιτελους... ισως το πρωτο ελληνικο video-review 'επαγγελματικων' προδιαγραφων. We want more... :)

2. Το κουτι αυτο εχει απιστευτα χαρακτηριστικα που μακαρι να ζηλεψουν και να 'κλεψουν' σαν ιδεα και αλλες εταιρειες.

α. Η ledοταινια

β. Ο οπισθιος εξωτερικος φωτισμος (ειχε οιστρο ο σχεδιαστης... να τον χαιρεται η μαμα του)

γ. Ο ανεμιστηρ που παιρνει κληση πισω απο τα drives

δ. Το προεγκατεστημενο fan controller και card reader

και αρκετα αλλα...

ΑΛΛΑ

Οπως εχω ξαναπει εγω προσωπικα απεχθανομαι πια τα κουτια με πορτα. :)

Δεν μπορω τους διαστημικους σχεδιασμους. Περασε η ηλικια που πορωνομουν με Power Rangers. :jester:

Τσουχτερη τιμουλα. Και με τοσο πλαστικο επανω του.

Αγάπη μπράβο! Εκπληκτικό το review και η βιντεο-παρουσιάση φοβερή !

Αν και δεν μου άρεσε το κουτί ιδιαιτέρα, εχει καποιες καινοτομίες που θα

ήθελα να τις βλέπω (fillports, led στο backplate κλπ)

2. Το κουτι αυτο εχει απιστευτα χαρακτηριστικα που μακαρι να ζηλεψουν και να 'κλεψουν' σαν ιδεα και αλλες εταιρειες.

α. Η ledοταινια

β. Ο οπισθιος εξωτερικος φωτισμος (ειχε οιστρο ο σχεδιαστης... να τον χαιρεται η μαμα του)

γ. Ο ανεμιστηρ που παιρνει κληση πισω απο τα drives

δ. Το προεγκατεστημενο fan controller και card reader

και αρκετα αλλα...

Πέρα από το α. και το β. τα υπόλοιπα είναι χαρακτηριστικά και του τωρινού-προηγούμενου Phantom. Μέχρι στιγμής ο ανταγωνισμός δεν φαίνεται να συγκινείται. :p

Μπράβο για άλλη μια φορά :) Αγάπη έκανες το θαύμα σου, μπορεί το κουτί να μην με ξετρέλανε ειδικά σε αυτή την τιμή αλλά η παρουσίαση είναι εξαιρετική!!

Πέρα από το α. και το β. τα υπόλοιπα είναι χαρακτηριστικά και του τωρινού-προηγούμενου Phantom. Μέχρι στιγμής ο ανταγωνισμός δεν φαίνεται να συγκινείται. :p

Για να δουμε τωρα με την ledοταινια και το οπισθιο φωτισμο αν θα συγκινιθουν. :p

Ωραιο Review συγχαρητηρια και απο εμενα.

Ειχα δει τοσα Reviews πριν το παραγγειλω και κανεις δεν εξηγουσε τοσο καλα για τους χωρους στο επανω σημειο για Push Pull radiator.

Για να πω την αληθεια πιστευα οτι θα χωραει 60mm σε Push pull, τελικα την πατησα διοτι συντομα θα ειναι σπιτι μου. :S

Ειναι καλυτερα 45mm με push pull ή σκετο 60mm ?:fun:

Επισης να προσθεσω οτι τελικα θα ηταν καλυτερα να περιμενω για το corsair 900D αλλα θα πιασει καλοκαιρι ετσι οπως παει.

To βιντεο review πολυ μπροστα :smoke:

PS αυτο με το fan controller που κατεβαζει με ποτενσιομετρο πολυ χαμηλα τα volt αν δε κλεινει τελειως τη τροφοδοσια ισως αποβει καταστρεπτικο για καποιους ανεμιστηρες με το περασμα του καιρου.

Edited by Helly