Jump to content



Recommended Posts

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] δωσε και κανενα result με σηκωμενα ρολογακια να δουμε τι ψαρια πιανουν οι καρτουλες:D

Τώρα δεν benchάρω ετοιμάζομαι για ταινία :p

Αύριο που θα έχω χρόνο θα δώσω αρκετά σκοράκια :)

Link to comment
Share on other sites

^^Ας δωσω εγω ενα 80αρι:D

Gpu clocks-->Like 770's

cpu-->4,7ghz

Y.Γ Εννοειτε οτι απο τον driver παιζω με τα παντα ολα default, δεν εχει κοπει/πειραχτει το παραμικρο, το αναφερω γιατι βλεπω ειναι της μοδας τελευταια να το αναφερουμε και αυτο:p

kxgv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

^^Ας δωσω εγω ενα 80αρι:D

Gpu clocks-->Like 770's

cpu-->4,7ghz

Y.Γ Εννοειτε οτι απο τον driver παιζω με τα παντα ολα default, δεν εχει κοπει/πειραχτει το παραμικρο, το αναφερω γιατι βλεπω ειναι της μοδας τελευταια να το αναφερουμε και αυτο:p

Τι boost κάνουν οι κάρτες σε αυτά τα ρολόγια;

Link to comment
Share on other sites

Boost-αρουν στα 1228mhz.

Φίλος με 3770k @4Ghz και 2 ίδιες κάρτες με εμένα (1210 boost) βγάζει 77.5 fps.

Μήπως τελικά παίζει ρόλο και εδώ ο επεξεργαστής και οι ram;

Εμένα η μία κάνει 1216 boost και η άλλη 1195 :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με 3770k @4Ghz και 2 ίδιες κάρτες με εμένα (1210 boost) βγάζει 77.5 fps.

Μήπως τελικά παίζει ρόλο και εδώ ο επεξεργαστής και οι ram;

Εμένα η μία κάνει 1216 boost και η άλλη 1195 :hmm:

Δεν ξερω man, ισως να παιζει καποιο ρολο ο επεξεργαστης και η ram τι να σου πω, αν και το συγκεκριμενο bench ειναι ακρως gpu limited:hmm:

Ε τοτε ουσιστικα στα 1195mhz εισαι, με τα ρολογια της μικροτερης παει το πραγμα:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτό το λέω και εγώ!

troll mode on

Μπορει οι πυρηνες των 680 να εχουν περισσοτερη μαγκια απο αυτους των 770 και να αποδιδουν καλυτερα στα ιδια clocks:p

troll mode off

αν και στην πραγματικοτητα στο παραπανω run ειμαι 30Mhz πιο ψηλα απο σενα και οι 2 καρτες μου boost-αρουν στα 1228mhz;)

Y.Γ Αντε να αρχισουν να παιρνουν την ανηφορα και τα ρολογακια των 770 σιγα σιγα:D

Link to comment
Share on other sites

troll mode on

Μπορει οι πυρηνες των 680 να εχουν περισσοτερη μαγκια απο αυτους των 770 και να αποδιδουν καλυτερα στα ιδια clocks:p

troll mode off

αν και στην πραγματικοτητα στο παραπανω run ειμαι 30Mhz πιο ψηλα απο σενα και οι 2 καρτες μου boost-αρουν στα 1228mhz;)

Y.Γ Αντε να αρχισουν να παιρνουν την ανηφορα και τα ρολογακια των 770 σιγα σιγα:D

Μπα και αλήθεια να είναι αυτό δεν με trollάρεις καθόλου. Από τις 2 6970 στις 2 770 εγώ πήρα την μεγάλη διαφορά που ήθελα στην απόδοση,εκεί που το ήθελα..οπότε τα νούμερα τα βλέπω σαν φρου φρου και αρώματα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα και αλήθεια να είναι αυτό δεν με trollάρεις καθόλου. Από τις 2 6970 στις 2 770 εγώ πήρα την μεγάλη διαφορά που ήθελα στην απόδοση :)

Tι αληθεια να ειναι ρε συ χαβαλε κανω, των ιδιο πυρηνα εχουν και οι 2 καρτες!

Link to comment
Share on other sites

Tι αληθεια να ειναι ρε συ χαβαλε κανω, των ιδιο πυρηνα εχουν και οι 2 καρτες!

χαχα ναι ρε συ το ξέρω!

Αύριο θα ανεβάσω και ρολόγια και τα πάντα όλα,αυτό με τα διαφορετικά boost πως μπορώ να το φτιάξω πέραν του να τις βάζω manual ρολόγια και όχι συγχρονισμένα;

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα ανεβάσω και ρολόγια και τα πάντα όλα,αυτό με τα διαφορετικά boost πως μπορώ να το φτιάξω πέραν του να τις βάζω manual ρολόγια και όχι συγχρονισμένα;

Τι να σου πω αλλο τροπο δεν ξερω και γω.

Ανεβασε χειροκινητα αλλα 20 mhz τον πυρηνα της δευτερης καρτας ετσι ωστε να boost-αρουν και οι 2 στα 1215mhz!

Δεν γνωριζω αν εχουν κυκλοφορησει τιποτα moda-ρισμενα bios για τις 770 και να λυνεται ετσι αυτο που λες.

Για παραδειγμα για 680 εχουν κυκλοφορησει κατι unlock bios με 1,212v ταση(εναντι 1,175 του stock) και με αυτο το Bios οι καρτες boosta-ρουν στα 1202mhz στα μαμα τους, ενω στο gpu-z συνεχιζεις να βλεπεις τα stock clocks.

Δεν γνωριζω αν υπαρχει κατι παρομοιο και για τις 770..

Ετσι και αλλιως, επι της ουσια, δεν αξιζει ο κοπος και δεν υπαρχει λογος να ασχοληθεις με τετοια πραγματα, το μονο που μπορει να κερδισεις ειναι καμια χαλασμενη καρτα απο κανενα bad flash:p

Kατσε και απολαυσε της καρτουλες σου..

Υ.Γ Θα μας κραξουν στο τελος, ειμαστε λιγο off topic στα τελευταια posts...

Στο επομενο post που θα κανεις, περιμενω να δω oc αποτελεσμα, εχω περιεργεια να δω που φτανουν πυρηνας/μνημες στις 770, και αν σε oc καταστασεις υπαρχει καποιο gain στην αποδοση συγκριση με τις 680 και αν ναι ποσο ειναι αυτο:D

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια και mod bios να μπει στην καρτα αν προσεχεις τα ρεύματα σου δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα.εγω τις φλασαρα και τα ρευματα τα εχω οπως στο στοκ bios και οι θερμοκρασίες ειναι οι ιδιες απλα θελω οταν παιζω τα ρολογια να ειναι καρφωμενα στα 1126 οπως και είναι με το εν λόγο bios ουτε πέφτουν ουτε boostaroun

Link to comment
Share on other sites

με μαμα bios χωρις πειραγμενο driver,ποσο βγαζεις εδω?

το πειραγμενο driver θα το κανουμε hit....αν και δεν εχω ασχοληθει με αυτο και δεν ξερω σε τι αναφερεσαι

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.