Jump to content



Recommended Posts

με μαμα bios χωρις πειραγμενο driver,ποσο βγαζεις εδω?

το πειραγμενο driver θα το κανουμε hit....αν και δεν εχω ασχοληθει με αυτο και δεν ξερω σε τι αναφερεσαι

ε τα κολπα του επαγγελματος ειναι αυτα. Π.χ ενα πειραγμα ας πουμε πειραγματος οδηγου ειναι μεσα στο profile του heaven να βαλεις maximum performance και τελος παντων και καποια αλλα πειραγματακια εκει μεσα.Νομιζω εκει αναφερεται στο 8εμα πειραγματος driver!

Link to comment
Share on other sites

με μαμα bios χωρις πειραγμενο driver,ποσο βγαζεις εδω?

το πειραγμενο driver θα το κανουμε hit....αν και δεν εχω ασχοληθει με αυτο και δεν ξερω σε τι αναφερεσαι

Δεν εχω ουτε ενα screenshot με πειραγμενο driver τοσα χρονια εδω μεσα ουτε με τις κοκκινες που ειχα ουτε με την πρασινη σημερα.

Το απογευμα που θα ειμαι σπιτι θα ποσταρω.

ε τα κολπα του επαγγελματος ειναι αυτα. Π.χ ενα πειραγμα ας πουμε πειραγματος οδηγου ειναι μεσα στο profile του heaven να βαλεις maximum performance και τελος παντων και καποια αλλα πειραγματακια εκει μεσα.Νομιζω εκει αναφερεται στο 8εμα πειραγματος driver!

Y.Γ Εννοειτε οτι απο τον driver παιζω με τα παντα ολα default, δεν εχει κοπει/πειραχτει το παραμικρο, το αναφερω γιατι βλεπω ειναι της μοδας τελευταια να το αναφερουμε και αυτο:p

Δεν εχω κανενα θεμα με τα παιδια που στην προσπαθεια τους να παρουν καρε πειραζουν τον driver αρκει να το αναφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανενα θεμα με τα παιδια που στην προσπαθεια τους να παρουν καρε πειραζουν τον driver αρκει να το αναφερουν.

Bρε Γιαννη καλα τα λες, αλλα εκ των πραγματων νομιζω οτι ειναι αδυνατο να κανεις "cheat" μεσο του control panel της nvidia.

Δεν ειναι σαν το panel των catalyst, που πας, μειωνεις η κλεινεις το tesselation και τα νουμερα απογειωνονται για τα καλα!

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με τις ρυθμισεις του panel της nvidia, αλλα αν καποιος αρχιζει και "σκαλιζει" μεσα εκει τι ακριβως θα κερδισει?

Αντε ξερω γω 1fps?

Αφου ουσιαστικες επιλογες γα να κανεις cheat(βλ. amd tesselation:P) δεν σου δινει ο driver:p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα πες το μάξιμουμ που μπορεις να κερδισεις στην καλύτερη ειναι 1- 2 frames πιο πανω δεν παίζει. Αν και εγω το μονο που βαζω ειναι το maximum performance και single monitor

H οποιες ρυθμισεις που αναφερεις δεν ειναι καν "cheat"!

Ειναι δηλαδη σαν να πας στο control panel των windows και να βαζεις "μεγιστες επιδοσεις" αντι για "εξοικονομηση ενεργειας" ξερω γω:p

Για αυτο λεω δεν σου δινει επιλογες το control panel της nvidia για να "κλεψεις" στα νουμερα....

Σε αντιθεση με τον driver της amd, που αμα αρχιζεις και σκαλιζεις εκει μεσα, μπορει και απο μια 7970 να δεις νουμερα ισαξια με μια ΤΙΤΑΝ:hehe:(προφανως fake)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος [MENTION=21174]Doc1355[/MENTION]:T:

Δεν νομιζω ιδαιτερα σε αυτο το bench που ειναι τραγικα gpu limited να τραβαει ζορια ο 2500K σου στα 4,5Ghz για να ειμαι ειλικρινης, περισσοτερο μια καποια διαφορα μπορει να κανει στο συγκεκριμενο bench το παραπανω bandwith που δινει η pci-e 3.0 παρα το cpu!

Aντε να δουμε και κανενα καλο κλοκι τωρα!:D

Link to comment
Share on other sites

1280mhz boost και οι 2 καρτες.

Κανενα tweak/πειραγμα στον driver, ολα default, και μαλλον ειναι το απολυτως καλυτερο που μπορουνε να κανουνε οι καρτουλες μου στο εν λογο bench υπο αυτες τις συνθηκες!

xv0y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

@kyr..

To boost της καρτας σε αυτο το run ποσο ειναι?

Εdit τωρα ειδα οτι το συμπηρωσες:p

Πανω απο 1215mhz παει η καρτα η τερματισαμε?

φανταζομαι πως ναι....ενα δυο run το ετρεξα..... στο ενα κρασαρισε και εριξα τον πυρινα, το αλλο το εβγαλε..στα 1215 boost ειδα!

εννοειτε οτι εχουμε και throttle ετσι :hehe:

εκει που χανω ειναι στα min fps λογο cpu, αλλα κλαιν

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε οτι εχουμε και throttle ετσι :hehe:

Aντε παλι με αυτο το throttle!

Για πιο λογο λογο θερμοκρασιων?

Η λογο ΤDP οπως κανουν οι TITAN?

Τσουρεκια μας τα εκανε η Nvidia με αυτο το throttle στην 7 σειρα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Aντε παλι με αυτο το throttle!

Για πιο λογο λογο θερμοκρασιων?

Η λογο ΤDP οπως κανουν οι TITAN?

Τσουρεκια μας τα εκανε η Nvidia με αυτο το throttle στην 7 σειρα:hehe:

δεν ξερω? απο θερμοκρασιες δεν ειναι, 65c ειμαι σημερα που εχει και δροσια..αντε στις ζεστες να παει 72c

κατι αλλο ειναι, το tdp υποψιαζομαι.........στα στοκ ολα τζαμι ομως

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.