Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Το public mp σε ό,τι game έχω παίξει μέχρι τώρα είναι λαχείο. Τη μια θα σου κάτσει το τέλειο παιχνίδι, την άλλη θα έχει μπάχαλους που θα σου σπάσουν τα νεύρα.

H λύση για όλα αυτά: private racing clubs. Ξέρεις με ποιους τρέχεις και δεν έχει μλκιες συνήθως. Ή για να το πω καλύτερα, οι ******** πληρώνονται.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8Vq2UbuVYWM]Assetto Corsa MP - Fiat 500 S1 at Blackwood (highlights) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους για το αυριανό φιλικο:

Αυριο θα είμαι στο Teamspeak απο τις 9 και μετα, θα σας βάλουμε πρώτα όλους μεσα με δικαιωματα , θα σας βοηθήσουμε με οτι ρυθμίσεις χρειαζονται και μόλις μαζευτούμε θα ξεκινησουμε... Σε όσους δεν πετυχαίνω online στο steam θα τους στείλω pm.

Οσοι ενδιαφέρονται και δεν με έχουν κανει ήδη add μπορούν να με κάνουν απο εδω στο rsr στο steam.

Ερωτησεις/αποριες όπως παντα ευπροσδεκτες :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είμαι διαθέσιμος από τις 23:30 το βράδυ και μετά. Ο server όμως θα είναι up με τα combos από το απόγευμα. Αν θέλετε βάζουμε password ώστε να μπούμε μόνο οι γνωστοί.

Μέχρι στιγμής έχουμε:

  1. Fiat 500 @ Magione
  2. GT cars @ Mugello
  3. Cobra @ Gentrack1 ?
  4. ...

Πόσα λεπτά δοκιμαστικών θέλετε στο καθένα και πόσους γύρους;

Εγώ προτείνω 5-6 γύρους ανά συνδυασμό. Εκτός αν θέλετε να συμφωνήσουμε σε 1 μεγαλύτερο race. Ό,τι νομίζετε!

Όποιος δε με έχει στο steam μπορεί να με βρει -όπως και τον Orgio- μέσω rsr :)

Link to comment
Share on other sites

@liakjim Ok δεν θα εχουμε προβλημα για αυριο , αλλά καλό θα είναι να βαλεις και συ και οποιοσδήποτε αλλος στην λιστα σου για μελλοντικες αγορες ενα headset με μικρόφωνο, γενικά βοηθάει πολύ στο teamplay και γλυτώνουμε πολυ χρόνο στις συννενοήσεις.

Μπορεις να μπεις στο ts τουλάχιστον να ακους ... ακομα και ετσι θα γλυτώσουμε αρκετο χρόνο

@akis Ε βαλε και μία imola :) αν όχι με gt cars , τότε με abarth taurous :)

Προτείνω 10-15 λεπτα qualifying κατευθείαν χωρίς practice ( για οικονομία χρόνου)

Α και μία παράκληση , αν θέλετε να ΜΗΝ βαλουμε mod cars ή πιστες στην πρώτη συνάντηση , αλλά αν επιμένετε οκ θα τα βάλω :)

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα ενα πρωταθληματακι με βαθμους...το εχετε σκεφτει?

Να παιζουμε στο χαβαλε το κανουμε ετσι κι αλλιως,κατα καιρους βρισκομαστε μεσα στους server,ενω με βαθμους θα εχει αλλο ενδιαφερον πιστευω

Μπορουμε να ξεκινησουμε με official πιστες(που εναι γνωστες σε ολους) και μια κατηγορια για αρχη "η" παραλληλα να τρεχει και μια 2η κατηγορια

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα ενα πρωταθληματακι με βαθμους...το εχετε σκεφτει?

Να παιζουμε στο χαβαλε το κανουμε ετσι κι αλλιως,κατα καιρους βρισκομαστε μεσα στους server,ενω με βαθμους θα εχει αλλο ενδιαφερον πιστευω

Μπορουμε να ξεκινησουμε με official πιστες(που εναι γνωστες σε ολους) και μια κατηγορια για αρχη "η" παραλληλα να τρεχει και μια 2η κατηγορια

Καλή ιδέα απλά προτείνω επειδή είναι 1η φορά ας τρέξουμε τελείως για πλάκα χωρίς βαθμούς. Νο mod tracks λοιπόν αυτή τη φορά για να είμαστε σίγουροι ότι όλοι θα μπορέσουν να μπουν χωρίς πρόβλημα.

Ανανεωμένη λίστα:

12 λεπτά qualifying ανά πίστα και 6 γύροι αγώνας.

  1. Fiat 500 @ Magione
  2. GT cars(GT2-GT3) @ Mugello
  3. Formula Tatuus @ Imola
  4. Ferrari 458 s3 @ Silverstone International

Σύνολο θα βγει γύρω στα 90 λεπτά μαζί με bookings κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να μπω αν και με Xbox 360 controller καθότι το τροφοδοτικό της G27 παρέδωσε πνεύμα κ o κινέζος θα αργήσει να έρθει.

Από θέμα απόλυτου χρόνου γύρου λογικά δεν θα υστερώ (αφού ακόμα να σπάσω το ρεκόρ μου με την F40 S3 στο Mugello) αλλά από θέμα σταθερότητας ναι.

Για αυτό να έχετε το νου σας γιατί θα είμαι κομματάκι επιρρεπης σε μ@λακίες.

Link to comment
Share on other sites

Οι freejoin (ανοιχτοί) servers είναι η χειρότερη προσθήκη που θα μπορούσαν να είχαν κάνει!

Πιστεύω έκανα αρκετά καλή δουλειά στο να κρύψω το πόσο εκνευρισμένος είμαι!

Σε αυτό τον τομέα το Iracing είναι τοπ και χαίρομαι πολύ που το δοκίμασα. Εκεί σχεδόν όλοι οδηγοί προτιμούσαν να βγουν από την πίστα και να χάσουν χρόνο παρά να προκαλέσουν σύγκρουση, λες και ήταν οι ίδιοι μέσα στο αυτοκίνητο(καλά δε συνέβαινε και πάντα στα rookie series). Ήταν πραγματικά πολύ ωραίο συναίσθημα, κάθε αγώνας έμοιαζε official.

Αν και τα physics του δε τα χώνεψα και πολύ και είναι και πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Το online του assetto δεν ειναι σε καλη φαση τωρα,ουτε σωστους server βρισκεις,ουτε οι server γυρνανε τις πιστες,γινεται και ψιλοπανικος με την εισοδο του αυτοκινητου οποτε γουσταρει ο καθενας

υπαρχει ο booking server αλλα δεν εχουν πλεον κοσμο και ειναι ελαχιστοι

Αυτα γινονται οταν δεν εχεις να δωσεις κατι παραπανω και απλα προσπαθεις να κανεις ντορο/καθυστερηση/προσδοκιες για να πουλησεις :p:hehe:

καλα η βελτιωση γραφικων απλα tragic :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Αν και πάλι θα με πείς fanboy, δεν φταίει η Kunos για την κατάντια του MP.

Τους τα κάνανε καρπούζια όλοι να βγάλουν το booking, οπότε και αυτό έκαναν.

Δεν μπορείς να τους κατηγορήσεις επειδή άκουσαν το fanbase τους.

Το μεγάλο πρόβλημα με το MP δεν είναι ακριβώς η κατάσταση του τώρα.

Είναι που (προσωπικά τουλάχιστον) δεν μπορώ να σκεφτώ και κανένα τρόπο σημαντικής βελτίωσης, πέρα του να ξαναβγάλουν τελείως τους ανοιχτούς server.

Το σύστημα του iRacing δουλεύει για δύο λόγους.

α) Σε αναγκάζει να περιμένεις και να τρέχεις σε συγκεκριμένες ώρες. Έτσι γεμίζουν οι servers.

Θα έλεγα πως είναι από τα συστήματα που όλοι τα βρίζουν/αντιπαθούν κι όμως όλοι τα προτιμούν, γιατί δουλεύουν!

β) Έχει κανόνες και πάνω απ'όλα admins να τους εφαρμόζουν.

Αντίθετα το AC είναι ξέφραγο αμπέλι. Και περισσότερα admin tools να βάλουν δεν βλέπω να αλλάζει κάτι.

πχ στoυς ALOOG, που είναι από τους πιο δημοφιλείς open servers, δεν ασχολούνται καν να ενεργοποιήσουν τα penalties.

Και ο admin που έχω δεί, μπαίνει για 2-3 λεπτά μερικές φορές την ημέρα και ξαναφεύγει. Δεν βλέπει που οι n00bades έχουν κάνει όλα τα chicanes (εσάκια?) ευθεία!

Τέλος, για τα γραφικά... Υπομονή, το δουλεύουν λέμε! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.