Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/

Τελικά άνοιξα θέμα σχετικά με τα gamepads.

Δείτε κ τον γύρο μου με gamepad και όλα OFF εδώ

και διαβάστε τα σχόλιά μου εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/page-2#post-219408

Νομίζω ανακάλυψα γιατί ακόμα δεν μπορώ να σπάσω κάποιους χρόνους που έχω .

Κατά 99% ακόμα κ αν τα βάλουμε όλα τα assists OFF, αυτά παραμένουν σε κάποιο βαθμό ενεργοποιημένα για τους χρήστες με gamepads ώστε προφανώς να μην μειονεκτούν πολύ οι τελευταίοι κ να είναι ανταγωνιστικοί.

Από την KUNOS( O δικός μας ο Αριστοτέλης) έχουν ήδη πει ότι για keyboard / mouse αυτό ισχύει , οπότε δεν θα μου έκανε κ πολύ εντύπωση.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Κατι τέτοιο πρεπει να παίζει και στα gamepads και εγω μόλις το δοκίμασα μου φαινόταν πολυ εύκολο ακόμα και με default settings στο pad του 360.

P.s αύριο έρχεται το κάθισμα, θα βγάλω πικονια μόλις στήσω και ελπίζω την Παρασκευή να μπω και εγω έστω να σας ακούω μέχρι να τα συνηθίσω ολα, αν και αποτι βλέπω στα βίντεο δεν θα έχω σοβαρό πρόβλημα.:jump:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21984]fatalara[/MENTION] Ιδέα μου είναι ή εμμέσως πλην σαφώς τους αποκάλεσες όλους n00bάδες μόλις τώρα? :haha:

Βασικά έχω χάσει το μέτρημα με όλα όσα έχεις πάρει, αλλά αν βγάλεις και τίποτα pics κατά τη διάρκεια του στησίματος, θα εκτιμηθούν δεόντως! :pleasantry:

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] αυτά που είπε ο Άρης σχετικά με το πληκτρολόγιο και τα assists αφορούσε τα ψηφιακά πλήκτρα!

Δηλαδή αν το γκάζι και το φρένο σου είναι απλά κουμπιά, τότε θα έχεις αναγκαστικά TC&ABS.

Προσωπικά δεν νομίζω πως τα gamepads έχουν κάποια κρυφά assists για τον απλό λόγο πως είναι όλα αναλογικά!

Στην χειρότερη να έχουν λίγο stability control, λόγω ασάφειας του μοχλού, αλλά αν είσαι γρηγορότερος με αυτό, ίσως να πρέπει να το ενεργοποιήσεις και με την τιμονιέρα, ακόμα κι αν είναι μόνο για εγκυρότερο A-B test.

Παρόλα αυτά, καιρού επιτρέποντος, θα δοκιμάσω να κάνω μερικούς γύρους αύριο με το pad, να δω διαφορές!

Αν αρχίσω να καταρρίπτω WR, δεν αποκλείεται να παραμείνω αποκλειστικά στο pad!! :computer:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να μπω προχτες να γνωριστουμε στο TS αλλα εμπλεξα με δουλειες και δεν σας προλαβα....Απο Σεπτεμβριο θα ειναι ωραια να το οργανωσουμε για κανενα πρωταθλημα ή εστω και απλα events...

Ελπιζω την Παρασκευη να τα πουμε και στον server....

Να ξερεις δεν το ειπα μονο για σενα, πολλοι στειλανε μηνυμα και τελικα δεν μπηκανε. οποτε θελεις παντως μπαινεις, είμαστε 3-4 ατομα που μπαινουμε καθημερινα και παιζουμε . Αλλιως τα λεμε την Παρασκευη!

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις δεν το ειπα μονο για σενα, πολλοι στειλανε μηνυμα και τελικα δεν μπηκανε. οποτε θελεις παντως μπαινεις, είμαστε 3-4 ατομα που μπαινουμε καθημερινα και παιζουμε . Αλλιως τα λεμε την Παρασκευη!

Μια χαρα...οποτε και σημερα αν μπορεσω θα μπω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εχω μια τιμονιέρα logitech g27. υπάρχουν κάπου βέλτιστες ρυθμίσεις?

@Maximvs Cool θα σε περιμενω απο το απογευματακι και μετα θα είμαι μεσα, ο περισσοτερος κοσμος μπαινει βραδυ, απλα οταν μπεις κανε ενα poke , text msg, steam msg κατι να σε δω για να σου δωσω δικαιωματα

@vlgeor Δες εδω αν και σε προηγουμενες σελιδες τα παιδια εχουν βαλει ρυθμισεις!

Έγινε επεξεργασία από Orgios
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/

Τελικά άνοιξα θέμα σχετικά με τα gamepads.

Δείτε κ τον γύρο μου με gamepad και όλα OFF εδώ

και διαβάστε τα σχόλιά μου εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/driving-with-gamepad-cheating.13164/page-2#post-219408

Νομίζω ανακάλυψα γιατί ακόμα δεν μπορώ να σπάσω κάποιους χρόνους που έχω .

Κατά 99% ακόμα κ αν τα βάλουμε όλα τα assists OFF, αυτά παραμένουν σε κάποιο βαθμό ενεργοποιημένα για τους χρήστες με gamepads ώστε προφανώς να μην μειονεκτούν πολύ οι τελευταίοι κ να είναι ανταγωνιστικοί.

Από την KUNOS( O δικός μας ο Αριστοτέλης) έχουν ήδη πει ότι για keyboard / mouse αυτό ισχύει , οπότε δεν θα μου έκανε κ πολύ εντύπωση.

αυτο που λες δεν νομιζω οτι παιζει με τιποτα σε γενικες γραμμες

ισως το καθενα να εχει τα υπερ και τα κατα του(σιγουρα ρολο παιζει και ο οδηγος), αλλα σε απολυτους χρονους υπερτερει η τιμονιερα...αυτο μπορεις να το δεις και στους τοπ σκορερ που ειναι ολοι με τιμονιερα

με gamepad no assistance θελεις υπερπροσπαθεια για να ακολουθησεις τους "καλους" τιμονιεριδες και φυσικα στο τελος θα χασεις

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος.

Καταρχάς κοίτα αυτόν τον τύπο RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Εδώ RSR LiveTiming to Assetto Corsa

έχει το WR και πάνω από τον δικό μας τον Κώστα (DjKostas).

Επίσης όπως ξαναείπα , αυτόν τον χρόνο RSR LiveTiming to Assetto Corsa δεν έχω καταφέρει να τον πιάσω ενώ και στην Gentrack1 με την Shelby S1 είμαι 1sec πιο γρήγορος.

Και μη μπερδεύεσαι.

Αυτό που λέω είναι ότι ακόμα και με assists Off , αυτά παραμένουν ενεργά σε κάποιο ποσοστό, πάντα για gamepads.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος.

Καταρχάς κοίτα αυτόν τον τύπο RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Εδώ RSR LiveTiming to Assetto Corsa

έχει το WR και πάνω από τον δικό μας τον Κώστα (DjKostas).

Επίσης όπως ξαναείπα , αυτόν τον χρόνο RSR LiveTiming to Assetto Corsa δεν έχω καταφέρει να τον πιάσω ενώ και στην Gentrack1 με την Shelby S1 είμαι 1sec πιο γρήγορος.

Και μη μπερδεύεσαι.

Αυτό που λέω είναι ότι ακόμα και με assists Off , αυτά παραμένουν ενεργά σε κάποιο ποσοστό, πάντα για gamepads.

καταρχην μου δειχνεις χρονους απο 30 διαγωνιζομενους μονο.Ο shadixx ειναι απο τους τοπ drivers οντως αλλα δεν ξερουμε αν εχει βρει και το ιδανικο setarisma για την πιστα αυτη η κατι αλλο παιζει(που δεν νομιζω) μπορει να εχει ασχοληθει αρκετα το παιδι και σε συνδιασμο με την μικρη συμετοχη να εχει τοπ χρονο εκει

στα g3 που βλεπω παντως που εχει τον περισσοτερο κοσμο δεν ειναι τοσο ψηλα

RSR LiveTiming to Assetto Corsa 155ος

RSR LiveTiming to Assetto Corsa 91ος

αν και ειναι αρκετα ανταγωνιστικος δεν εχει τους τοπ χρονους και μιλαμε "ισως" για τον πιο γρηγορο οδηγο με gamepad

αυτο που ισχυει ειναι οτι το gamepad οπως και στα τιμονια αν ενεργοποιεις τα βοηθηματα αλλαζει συμπερηφορα το αμαξι το παιχνιδι γινεται πιο ευκολο και οι χρονοι πεφτουν

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ήρθε το Rs1, δεν πρόλαβα να κάνω κατι εκτός του να το ανοίξω. Το πακεταρισμα ειναι επικό, ζυγίζει 56 κιλά κατι που δεν είχα προσέξει, μόνο η βαση θέλει 2 άτομα για να μεταφερθεί, η βαση της πεταλιερας ειναι εύκολα 10 κιλά μονη της μιλάμε για ατσάλι 5mm όπως το κόβω μπορεί και παραπάνω, η βαφή ειναι αλλου. Περισσότερα αύριο μαζί με φωτογραφίες και συναρμολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ήρθε το Rs1, δεν πρόλαβα να κάνω κατι εκτός του να το ανοίξω. Το πακεταρισμα ειναι επικό, ζυγίζει 56 κιλά κατι που δεν είχα προσέξει, μόνο η βαση θέλει 2 άτομα για να μεταφερθεί, η βαση της πεταλιερας ειναι εύκολα 10 κιλά μονη της μιλάμε για ατσάλι 5mm όπως το κόβω μπορεί και παραπάνω, η βαφή ειναι αλλου. Περισσότερα αύριο μαζί με φωτογραφίες και συναρμολόγηση.

Αντε καλοριζικο και περιμενουμε φωτογραφιες...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια ήρθε το Rs1, δεν πρόλαβα να κάνω κατι εκτός του να το ανοίξω. Το πακεταρισμα ειναι επικό, ζυγίζει 56 κιλά κατι που δεν είχα προσέξει, μόνο η βαση θέλει 2 άτομα για να μεταφερθεί, η βαση της πεταλιερας ειναι εύκολα 10 κιλά μονη της μιλάμε για ατσάλι 5mm όπως το κόβω μπορεί και παραπάνω, η βαφή ειναι αλλου. Περισσότερα αύριο μαζί με φωτογραφίες και συναρμολόγηση.

ηρθε το αυριο, που ειναι οι φωτογραφιες οεο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!! Η συνάντηση της Παρασκευης μεταφερεται για αυτη την εβδομάδα μόνο για την Πεμπτη στις 10:30 το τρακ λιστ θα το ποστάρει κάποια στιγμή ο αξιοτιμος κυριος Ακης .

Καινούριοι παλιοι μαζευτείτε να κάνουμε κοντρες :) Οσοι δεν εχουν λαβει μέρος στο παρελθον και θα ήθελαν μπορούν να με κάνουν add στο steam και στο Rsr κανοντας κλικ στο ονομα μου στην υπογραφή μου ή κανοντας ενα απλό ποστ εδω για να τους δωσουμε διευθυνση TeamSpeak κτλ κτλ

Ελα να βλέπω συμμετοχες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!! Η συνάντηση της Παρασκευης μεταφερεται για αυτη την εβδομάδα μόνο για την Πεμπτη στις 10:30 το τρακ λιστ θα το ποστάρει κάποια στιγμή ο αξιοτιμος κυριος Ακης .

Καινούριοι παλιοι μαζευτείτε να κάνουμε κοντρες :) Οσοι δεν εχουν λαβει μέρος στο παρελθον και θα ήθελαν μπορούν να με κάνουν add στο steam και στο Rsr κανοντας κλικ στο ονομα μου στην υπογραφή μου ή κανοντας ενα απλό ποστ εδω για να τους δωσουμε διευθυνση TeamSpeak κτλ κτλ

Ελα να βλέπω συμμετοχες...

Δοκιμαστικά 12 λεπτά ανά combo.

  1. BMW M3 E30 - Vallelunga Club (7 laps)
  2. GT3 - Imola (6 laps)
  3. Mercedes F1 - Silverstone (6 laps)

Για να τρέξει το 3 πρέπει να σιγουρευτούμε ότι όλοι θα έχουμε βάλει το FCM - F1 2014 Season Beta.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστικά 12 λεπτά ανά combo.

  1. BMW M3 E30 - Vallelunga Club (7 laps)
  2. GT3 - Imola (6 laps)
  3. Mercedes F1 - Silverstone (6 laps)

Για να τρέξει το 3 πρέπει να σιγουρευτούμε ότι όλοι θα έχουμε βάλει το FCM - F1 2014 Season Beta.

Στο F1 2014 πρεπει να απενεργοποιηθει το Βasic Dashboard και να βαλουμε το Dashboard που υπαρχει μεσα στο mod γιατι αλλιως θα κολαει το παιχνιδι οταν μπαινει η 8η σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.