Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Λέω να περάσω σήμερα μια βόλτα.

αλλά δεν έχω mic.

Μπορώ να εγκαταστήσω το teamspeak, αν είναι να έχω ήχο.

Εννοειται πως μπορεις και χωρις , αλλά σιγουρα θα βοηθησει πολυ οταν με το καλο εχεις μικροφωνο, θα σου στειλω με pm το ts.

Μια καλη λυση για οσους δεν εχουν μικροφωνο είναι να εγκαταστήσουν το teamspeak στο smart phone τους, μιλας κανονικα με το hands free χωρις προβλημα, το εχω και γω στο κινητο μου για οταν ειμαι εκτος σπιτιου και δουλευει καλα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamspeak.ts3client&hl=el

Κοστιζει 1,5 ευρω αν θυμαμαι καλα αλλα σιγουρα τα αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα και περιμενω να κατεβει.καποιο tip που εχετε να δωσετε?

χρειαζεται να κατεβασω καποιο εξτρα προγραμματακι για ingame info?

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα και περιμενω να κατεβει.καποιο tip που εχετε να δωσετε?

Καντο Uninstall!!! πριν ειναι αργα!! Πριν καταντησεις σαν εμενα ... να εχω 1.49.7 στην imola και να παλευω 2 μερες να το κατεβασω και να κανω 1.49.6.... :( Να λεω οκ 8 η ωρα ειναι θα μπω για 2 γυρους!! και την επομενη φορα που κοιτας το ρολοι να ειναι 02:30!! Uninstall λεμεεεεεεεε....

Κατα τα αλλα practice practice practice :) (α ναι! και practice! με τον Akis σε ρόλο miyagi)

Link to comment
Share on other sites

Καντο Uninstall!!! πριν ειναι αργα!! Πριν καταντησεις σαν εμενα ... να εχω 1.49.7 στην imola και να παλευω 2 μερες να το κατεβασω και να κανω 1.49.6.... :( Να λεω οκ 8 η ωρα ειναι θα μπω για 2 γυρους!! και την επομενη φορα που κοιτας το ρολοι να ειναι 02:30!! Uninstall λεμεεεεεεεε....

Κατα τα αλλα practice practice practice :) (α ναι! και practice! με τον Akis σε ρόλο miyagi)

Χαχα!πιο παλια ειχα φαει τα χρονια μου στο lfs καταστρεφοντας 2 g25 οποτε συνιθισμενο το βουνο στα χιονια που λενε.

Τωρα ειπα να δοκιμασω και αυτο διαβαζωντας μονο καλα σχολια και φοβαμαι οτι ηρθε ο καιρος να ξαναπαρω την g27

και να αφησω στην ακρη μια σαπια που εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!πιο παλια ειχα φαει τα χρονια μου στο lfs καταστρεφοντας 2 g25 οποτε συνιθισμενο το βουνο στα χιονια που λενε.

Τωρα ειπα να δοκιμασω και αυτο διαβαζωντας μονο καλα σχολια και φοβαμαι οτι ηρθε ο καιρος να ξαναπαρω την g27

και να αφησω στην ακρη μια σαπια που εχω τωρα.

Ε αφου μυαλο δεν εβαλες :) :) μπες το βραδυ απο τις 9 και μετα ts να σε βοηθησουμε σε οτι πιθανον χρειαστει και αν θελεις να τρεξεις κιολας μαζι μας.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα και περιμενω να κατεβει.καποιο tip που εχετε να δωσετε?

χρειαζεται να κατεβασω καποιο εξτρα προγραμματακι για ingame info?

Εδω εισαι.... http://rivalitempo-softgrip.rhcloud.com/download/rivali-ov1info-v3.1.zip

και μπορεις να δεις εδω πως λειτουργει και πως γινεται install...

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/rivali-ov1-info-app-v3-1.3219/

Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι.... http://rivalitempo-softgrip.rhcloud.com/download/rivali-ov1info-v3.1.zip

και μπορεις να δεις εδω πως λειτουργει και πως γινεται install...

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/rivali-ov1-info-app-v3-1.3219/

Ωραιος,φαινεται δυνατο προγραμματακι.thanks.θα δοκιμασω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος,φαινεται δυνατο προγραμματακι.thanks.θα δοκιμασω και θα ενημερωσω

κι αλλο ενα καλο...

nmJVrsC.png

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/ka0s-dashboard-fully-skinnable-instrument-panel-version-0-1-0-29-jul-2014.12970/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω,το ABS δεν βγενει εκτος?το εχω στα settings off οπως και on το να κοβει γκαζι στην αλλαγη ταχυτητας αλλα δεν τα λαμβανει υποψιν.τι παιζει εδω?

Υπάρχει το ABS που είναι βοήθημα του παιχνιδιού και το ABS που είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.

Μπορείς να βγάλεις το πρώτο από τα settings αλλά τα αμάξια που έχουν εργοστασιακό ABS θα το έχουν ακόμα.

Σε αυτά δεν μετράει για assist, αν και πάλι μπορείς να το απενεργοποιήσεις πατώντας Ctrl+A κάθε φορά. (σα να βγάζεις την ασφάλεια στην πραγματικότητα)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ABS που είναι βοήθημα του παιχνιδιού και το ABS που είναι λειτουργία του αυτοκινήτου.

Μπορείς να βγάλεις το πρώτο από τα settings αλλά τα αμάξια που έχουν εργοστασιακό ABS θα το έχουν ακόμα.

Σε αυτά δεν μετράει για assist, αν και πάλι μπορείς να το απενεργοποιήσεις πατώντας Ctrl+A κάθε φορά. (σα να βγάζεις την ασφάλεια στην πραγματικότητα)

Ωραιος,ευχαριστω....Πρωτη εντυπωση,το παιχνιδι θεωρω πως ειναι πολυ καλο,αρκετα δυσκολο(θελει συνηθεια),

αλλα μπορεις να πεις πως εχεις να κανεις σε σοβαρο simulator.

Διαφορες τα αμαξια μεταξυ τους,που μπλοκαρουν τα φρενα πχ,ηχος αρκετα καλος μπορω να παω,τα γρηγορα ειναι αδυνατο να τα πας με την πρωτη,

γενικα πολλη καλη πρωτη επαφη.Στην ιμολα με lotus s1 εκανα 2.18 αλλα ακομα δεν ξερω την πιστα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....good news!!....Βρηκα την εταιρια που κατασκευαζει τα παρακατω cockpits...Καποιος εχτες στο TS εστειλε το link απο ενα φιλο του που το εφτιαξε....Το μυστηριο λοιπον λυθηκε...Η συγκεκριμενη εταιρια λοιπον,πουλαει 29 δολλαρια τα σχεδια για να φτιαξει καποιος αυτο το cockpit...Ειναι αρκετα ενδιαφερουσα ιδεα και επειδη θελω να σας βαλω στη πριζα,ειπα να σας το πω....Τωρα για κοστος υλικων...μια επισκεψη σε ξυλουργο θα μας λυσει την απορια...

RMT-CH-S-2.jpg?1365104621

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω θέμα. Κάθε φορα που κλείνω το παιχνιδι μόλις παω να το κάνω πάλι εκκίνηση μου λεει app already running. Στη διαχείρηση δεν φαίνεται τπτ να τρέχει και φτιάχνει μόνο με restart ρε του pc. Ξέρει κανεις τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Ok μπήκα στο teamspeak με IOS (έκδοση αποδραμένου από φυλακή γκουχ γκουχ) κ είμαι έτοιμος για απόψε.

Αλλά θα είμαι με gamepad (ακόμα αργεί ο κινέζος). Μήπως να βάλω κανά assist για να την παλέψω?:baby:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.