Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Και μια συμβουλή: Αν ποτέ προτείνει αγώνα με το Civic, ειδικά σε καμιά Magione, παίξτο άρρωστος! :giveup:

Άρα με αυτό το combo , ποιό πολύ στα λημέρια του δεν μπαίνεις.

Δεν ξέρω αν αυτός ο χρόνος είναι καλός , ο οποίος είναι με gamepad , όλα OFF εκτός από ABS που είναι από default ΟΝ για αυτό το αμάξι, γιατί η μ@λακία το RSR μου έγραφε "Driver not recognized" αλλά όρίστε (πολύ καλό το μοντέλο κ τα physics, θέλει οπωσδήποτε μπλοκέ διαφορικό μπροστά , ακούει ο Άκης? ) :

post-15353-1416078682,3219_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι desavantage η πιο χαμηλη θερμοκρασια επρεπε νε με χρεωσει "ΕΧΡΕRΤ RΑΝΚ" :hehe:

παντως περα απο την πλακα βλεπω 2 μακακιες του rsr

χθες ειχα ποσταρει 6 χρονους αλλα ο ενας σημερα λειπει(ferrari 458 stage 3 blackwood 1.12.245).Στην imola ο καλυτερος χρονος ηταν 1,45.345 αλλα για καποιο λογο εχει κρατησει το 1,45.953

κατι εγινε με τους χθεσινους χρονους?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

αργησα να απαντησω καθως ημουν εκτος εδρας :) Για πεμπτη δεν κανονισαμε γιατι δεν εχουμε σερβερ διαθεσιμο και γενικα λογω 15αυγουστου δεν εχει και πολυ κινηση, οποιος θελει μπαινει καθημερινα ts και παιζει με οποιον βρει αλλα κατι οργανωμενο αυτη την εβδομαδα δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

kK7lHQU.png

Τόσο καλός είναι ο χρόνος ή απλά κανείς δεν έχει παίξει αυτό τον συνδιασμό ακόμη; Εδώ εγώ αφήνω τον εαυτό μου αρκετά πίσω και μου φαίνεται με πολύ λίγη προσοχή πηγαίνω άνετα πρώτος :dirol:

Το Civic αυτό είναι τόσο καλά στημένο στην πραγματικότητα; Με εντυπωσίασε αν και το V-tec εκείνης της εποχής που είχα οδηγήσει με τα 116 άλογα δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ διασκεδαστικό mod...

UPDATE:

GSI3DY5.jpg

Μια φορά βγήκα πρώτος και δεν φαίνεται πουθενά στο site... :cry:

Έγινε επεξεργασία από DrFred
WR
Link to comment
Share on other sites

Hello guys!

Σήμερα επέστρεψα από διακοπές. Αν θέλετε αυτή τη βδομάδα κανονίζουμε ξανά meeting!

Περί g25 / g27 :

To σπασμένο optical encoder στα logitech είναι κλασική περίπτωση βλάβης. Εγώ πήρα το μπρούντζινο αν και είχε κάπως τσουχτερή τιμή. Ήρθε σπίτι μου σε λιγότερο από 2 βδομάδες. Προμηθεύτηκα και 2 dc motors HC685LG-011 + ψύκτρες από ebay για παν ενδεχόμενο.

Εδώ υπάρχουν διάφορες πατέντες για να λυθούν τα προβλήματα υπερθέρμανσης.

Να και ένα αρκετά καλό G25 Maintenance guide.

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτό ειναι στατιστική ανωμαλία ε ; RSR LiveTiming to Assetto Corsa

fixed :p

Εχει κανενας το Salzburgring? Αν το εχετε μπειτε μεσα με μια BMW GT2 και πειτε κανα χρονο γτ δεν βρισκω τπτ. Εχω και αγωνα τη δευτερα. 1.18.357 εγω.

Ωραία θα τρέξουμε παρέα αύριο :)

Άρα με αυτό το combo , ποιό πολύ στα λημέρια του δεν μπαίνεις.

Δεν ξέρω αν αυτός ο χρόνος είναι καλός , ο οποίος είναι με gamepad , όλα OFF εκτός από ABS που είναι από default ΟΝ για αυτό το αμάξι, γιατί η μ@λακία το RSR μου έγραφε "Driver not recognized" αλλά όρίστε (πολύ καλό το μοντέλο κ τα physics, θέλει οπωσδήποτε μπλοκέ διαφορικό μπροστά , ακούει ο Άκης? ) :

[ATTACH]63502[/ATTACH]

Έκανα πριν λίγο 5-6 γύρους και πήγα στο 1.28.4. Άρα με προπόνηση θα πέσει κανένα δευτερόλεπτο ακόμη. Σε σύγκριση με το 500ράκι δηλαδή, το civic θα είναι 1-1,5 sec πιο γρήγορο. Αυτό ανταποκρίνεται ακριβώς στην πραγματικότητα.

Δυστυχώς το νορμάλ vti δεν είχε μπλοκέ. Η αλήθεια είναι ότι θα το βοηθούσε αρκετά.

Επίσης η ανάρτηση μπορεί να φαίνεται πολύ μαλακή για σπορ αυτοκίνητο, αλλά έτσι ήταν το vti.

Δείτε πόσο πολύ γέρνει το κίτρινο SiR (το VTi της ιαπωνικής αγοράς) στο παρακάτω βίντεο από το 1.50 μέχρι το 2.00. Παρ'όλα αυτά κάτι σαξόραλλα της εποχής τα είχε για πρωινό :devil:.

Best Motoring 12-1991 Battle - YouTube

To μόνο που δε μ'αρέσει στο civic 0.6 είναι ότι έχει πολύ σταθερό πίσω μέρος στο άφημα του γκαζιού. Περιμένω κάποιες διορθώσεις από έναν γνώστη των physics του ac που μου υποσχέθηκε ρετουσάρισμα του πίσω άξονα ώστε το αυτοκίνητο να γίνει πιο ρυθμίσιμο και "ζωντανό".

Link to comment
Share on other sites

Οντως, το body roll που έχει είναι ακριβως όπως το αληθινό,βέβαια με τα χιλιόμετρα που βγάζει η κάθε ταχύτητα έχει απόκλιση σε σχέση με το δικο μου όπως και ο τροπος που αποδίδει, αλλά μιας και το δικο μου δεν είναι Νορμάλ δεν μπορω να ξέρω ακριβως πως είναι.επίσης παρόλο που γέρνει είναι σχετικα σταθερό το πισω μέρος του αυτοκινήτου αλλά εγώ παλι κρίνω με βαση το δικο μου που έχει ανάρτηση αλλη,με Νορμάλ δεν ξέρω αν φεύγει εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!

Σήμερα επέστρεψα από διακοπές. Αν θέλετε αυτή τη βδομάδα κανονίζουμε ξανά meeting!

Περί g25 / g27 :

To σπασμένο optical encoder στα logitech είναι κλασική περίπτωση βλάβης. Εγώ πήρα το μπρούντζινο αν και είχε κάπως τσουχτερή τιμή. Ήρθε σπίτι μου σε λιγότερο από 2 βδομάδες. Προμηθεύτηκα και 2 dc motors HC685LG-011 + ψύκτρες από ebay για παν ενδεχόμενο.

Εδώ υπάρχουν διάφορες πατέντες για να λυθούν τα προβλήματα υπερθέρμανσης.

Να και ένα αρκετά καλό G25 Maintenance guide.

Aki μιλάμε μήπως το κανονίσουμε! Λείπουν πολλοί ακόμα αλλά δεν μας εμποδίζει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκιμάστε ο π ω σ δ ή π ο τ ε το νέο Donington και την Corvette C6R beta 3.

H c6r έχει ενεργοποιημένο traction control, οπότε όποιος θέλει να το αλλάξει πρέπει να πατήσει ctrl+t μέσα στην πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.