Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Σίγουρα έχεις κάποια πτώση στα fps.

Με την 480 πάντως, έχω σχεδόν πάντα 60fps .

Τα dips στο replay δεν υπάρχουν όταν παίζω.

Εδώ με lights-patch-v0.1.23-preview20.zip και custom ini για track side lights .

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει ένα κόστος, αλλά προσωπικά με την ταπεινή μου 770 δεν είχα πρόβλημα στα ίδια setting που 'χα πριν το patch. Οπότε συμπεραίνω πως γενικότερα δεν κοστίζει ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω Nvidia 1080 και στο Assetto Corsa όταν είμαι μόνος μου στην πίστα με FPS Limiter τα 200 fps τα πιάνει μια χαρά.
Όταν μπαίνω είτε με botakiα είτε σε σέρβερ ανάλογα την πίστα και τον αριθμό των αντιπάλων τα fps μου, πέφτουν στα 75 - 100. Το CPU usage είναι στο 40% και αν κλείσω τα post process πάει στο 20% αλλά τα fps στο ίδιο μένουν.
Smokes και αντανακλάσεις τα έχω χαμηλώσει σε ένα νορμάλ επίπεδο και αν τα ρίξω κι άλλο δεν έχει νόημα.


Ξέρει κανένας τι φταίει στο παλιοπαίχνιδο? Όχι ότι έχω θέμα, αλλά για το γαμώτο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω αν το έχετε δει,εγώ τώρα το είδα,τώρα αρχίζω και μαθαίνω το παιχνίδι.Βοηθάει πολύ,αλλά μετά την ρύθμιση θέλει να το συνηθήσεις.Εγώ κατάλαβα με αυτό ότι θέλω triple setup βέβαια,αλλά είναι άλλο θέμα αυτό.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cpnlSnqWy6g

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση μήπως γνωρίζει κανένας.Δεν μπορώ να ορίσω κάποιες λειτουργίες στο d-pad  της g920.Απο τον profiler της logitech τα έχω ορίσει.Μέσα στο παιχνίδι δεν λειτουργούν,ούτε μπορώ να τα ορίσω απο τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού.Τα 4 χρωματιστά κουμπιά όμως δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sorry δεν μπαίνω πολύ συχνά πια. Το AC έχει θέμα με το D-pad, είναι πολύ δύσκολο να τα βάλουν σε χρήση όπως φαίνεται... Υπάρχουν προγραμματάκια που σε αφήνουν να κάνεις assign όλα τα κουμπιά του PC σου σε κάτι άλλο, αλλά πάει καιρός που το έψαξα και δε θυμάμαι το όνομα, Xpadder νομίζω και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο gt3 του f1axion, ανοίγει καμιά θέση?

Η είναι πάντα φούλ grid?

Θα θελα να τρέξω αλλά δεν έχω καταλάβει που είναι το forum του gt3 στο site του Μπράτσου.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

@uhu Ανάγκες για αναπλήρωση οδηγών δημιουργούνται. Το site του Μπράτσου δεν έχει καμία σχέση με της f1axion.
To link του site είναι αυτό https://gt3.f1axion.gr/ όπου υπάρχει link για το forum ή απευθείας εδώ https://f1axion.gr/forum/viewforum.php?f=243(απαιτείται εγγραφή).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.