Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

8 minutes ago, rip_noob said:

 

Για να ανοίξεις και να επισκευάσεις κινητό μου φαίνονται

Ναι βρε το ξέρω. Και για tablet κάνουν και για laptop. π.χ. αυτά που μοιάζουν με πένα κιθάρας τα έχω χρησιμοποιήσει για να ξεκουμπώσω και να ανοίξω laptop φίλου (για τοποθέτηση ssd). Κάποια άλλα όμως με διαφόρων ειδών "μύτες" δεν ξέρω πού χρησιμεύουν.

Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2018 at 11:39 ΜΜ, το μέλος yanni έγραψε:

SMZ658 HiFi Earphones - $1.51 Free Shipping|GearBest.com

20160801165918_71038.JPG

 

 

Τα SMZ658 τα πήρα πιο πολύ για να δω τι ήχο μπορείς να έχεις με 1,5 δολάριο. Ακούγονται μια χαρά, ανέλπιστα μια χαρά και είναι και ελαφρώς πιο δυνατά από τα Xiaomi. Επίσης στο δικό μου αυτί κάθονται καλύτερα. Και για κάποιον που δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις ή την ικανότητα να αξιολογήσει ακουστικά και ηχεία σωστά, θα έλεγα ότι προσφέρουν παρόμοιας ποιότητας ήχο με αυτά της Xiaomi.

 

Παραγγελία αμέσω μετά το ποστ του @yanni, παρελήφθη χθες. Όντως για τα λεφτά τους είναι εξαιρετικά.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GriGaS said:

Παραγγελία αμέσω μετά το ποστ του @yanni, παρελήφθη χθες. Όντως για τα λεφτά τους είναι εξαιρετικά.

 

Πέρα από την ποιότητα του ήχου (δεν έχω παράλογες προσδοκίες), έχετε άποψη για την ανθεκτικότητα των καλωδίων; Τα επίπεδα καλώδια τα φοβάμαι λίγο και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να μπω στη διαδικασία να τα περιμένω έναν μήνα για να χαλάσουν τον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Πέρα από την ποιότητα του ήχου (δεν έχω παράλογες προσδοκίες), έχετε άποψη για την ανθεκτικότητα των καλωδίων; Τα επίπεδα καλώδια τα φοβάμαι λίγο και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να μπω στη διαδικασία να τα περιμένω έναν μήνα για να χαλάσουν τον επόμενο.

 

Τα JBL πάντως που είχα (ακόμα έχω βασικά) ήταν τρομερά εύχρηστα λόγω του οτι ήταν "πλακέ" και δεν μπερδευόντουσαν. Αυτός και ο λόγος αυτής της πατέντας αν δεν κάνω λάθος. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

Πέρα από την ποιότητα του ήχου (δεν έχω παράλογες προσδοκίες), έχετε άποψη για την ανθεκτικότητα των καλωδίων; Τα επίπεδα καλώδια τα φοβάμαι λίγο και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να μπω στη διαδικασία να τα περιμένω έναν μήνα  δύο μήνες για να χαλάσουν τον επόμενο.

 

Κοίτα, το συγκεκριμένο καλώδιο είναι παρα πολύ λεπτό. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξει.

 

Ξέρω όμως ότι τα CM Storm Pitch με επίσης καλώδιο - ταλιατέλα τα έχω αισίως μία 5ετία. Βέβαια κάποια στιγμή τραυματίστηκε το καλώδιο πολύ κοντά στο βύσμα, οπότε αναγκάστηκα να αλλάξω το βυσματάκι, αλλά με την κακομεταχείριση που έχουν φάει, πάλι καλά να λέμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rock Zircon. Τα γνωστά ?

Ειχα δει αρκετά μέλη να τα επιλέγουν ως μια φθηνή και συνάμα αξιοπρεπή λύση, είπα λοιπόν να τα δοκιμάσω και γω. Μέχρι τώρα, εδώ και τρία χρόνια χρησιμοποιώ ως "daily usage" τα Xiaomi Pistons v2.1

 

Από AliExpress πρώτη φορά αγορά.

Κόστισαν 8.12€ - 2.68€ κουπόνι πρώτης αγοράς AliExpress = σύνολο 5.46€

 

Ακριβώς τη μέρα που έγραφε παράδοση το άφησε ο ταχυδρόμος σπίτι. Μεγάλο θετικό το ότι είχα tracking number και έβλεπα ανά πάσα στιγμή την εξέλιξη της αποστολής του δέματος.

 

Ήρθε σε εναν φάκελο με εσωτερική επένδυση φυσαλίδων.

IMG_20190306_191752.thumb.jpg.b1f0bfc675d00e2a14d844c7b08bac62.jpg

 

/update

Δε ξέρω, ακούγεται λίγο άγευστος ο ήχος, ξερός, σαν να του λείπει ζωντάνια και αυτό το ελαφρύ μπάσο των Xiaomi. Απογοητεύτηκα μέχρι στιγμής. Μήπως θέλουν κάποιο burn in χρόνο;

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις! Το ζαχαρωνω καιρό!
Πάρα πολύ γρήγορα θα πω ότι το αγόρασα προς αντικατάσταση (το βαρέθηκα) του κλασικού χρονογράφου μου που φοράω επί 11 χρόνια. Εξού και επέλεξα στρογγυλό design και όχι ορθογώνιο/τετράγωνο. Προς το παρόν για να βλέπω την ώρα το θέλω και όχι για τα επιπλέον sport features/ notification κτλ. Σαν πρώτη εντύπωση θα πω ότι για τα λεφτά που ζητάει ~130 ευρώ από skroutz είναι no brainer για αυτά που δίνει. Αδιάβροχο 5atm, σωστό "αντρικό" μέγεθος, πάρα πολλά features, 5+ μέρες μπαταρία και πάνω από 10 σε flight mode, transflective οθόνη always on, εναλλάξιμα λουράκια/μπρασελέ , άπειρο support στο internet για customization. Προϊόντως του χρόνου θα ποστάρω αναλυτικές εντυπώσεις από τη συμβίωση μαζί του.

ΥΓ αφήστε όλους τους άλλους να σκάνε 300άρες και 500αρες για Samsung, Garmin, apple κτλ.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ronin13 said:

Πως και προτιμησες αυτο έναντι του Verge? Κατι στις λειτουργιες του ή στυλιστικό το θέμα?

Ένας και μοναδικός λόγος: transflective screen. Το verge δεν είναι always on και ανάβει η οθόνη του όποτε κάνεις την κινηση με το χέρι σου να δεις την ώρα. Επίσης σε έντονη ηλιοφάνεια η οθόνη του έχει όλα τα μειονεκτήματα ενός κινητού. Αντίθετα το stratos έχει transflective screen (always on), ένας τύπος e-ink δηλαδή, που όσο πιο έντονο το ηλιακό φως, τόσο καλύτερα δείχνει, με ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας. Ήθελα να έχω την αίσθηση ότι φοράω ρολόι και ανά πάσα στιγμή μπορώ να βλέπω την οθόνη χωρίς να περιμένω να "ανάψει". Σε χαμηλό φωτισμό η οθόνη του verge είναι λογικά καλύτερη, αλλά για μένα ήταν προτεραιότητα το "always on". 

 

Για να καταλάβεις τι εννοώ, η photo πιο πάνω (2η) είναι με μηδενικό backlit φωτισμό (transflective screen). Αν είχα το verge η οθόνη θα ήταν σβηστή και θα έπρεπε να κάνω κίνηση βραχίονα για να ανάψει αυτόματα ή να το ενεργοποιήσω χειροκίνητα.

 

Σε ό,τι αφορά το design, το stratos δείχνει ένα κλικ πιο "premium" (θέλω να μπορώ να το φοράω "ακομπλεξάριστα""και με κοστούμι), χωρίς όμως να χάνει τον σπορ χαρακτήρα του. (Τουλάχιστον με τις δικές μου αισθητικές προτιμήσεις)

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2019 at 4:57 PM, gdp77 said:


ΥΓ αφήστε όλους τους άλλους να σκάνε 300άρες και 500αρες για Samsung, Garmin, apple κτλ
 

 

εκείνη η στιγμή που συνειδητοποιείς ότι είσαι από τους "άλλους" και αρχίζεις να ψάχνεις τους καταλόγους για ψυχολόγους για να σε κάνουν καλά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ημουν στην αντιθετη περιπτωση. Εχω το stratos και δεν μπορουσα το οτι σε χαμηλο φωτισμο δεν φαινοταν ιδιαιτερα. Πηρα τελικα το hua watch gt. Αν ενδιαφερει καποιον το δινω σε κατασταση καινουριου το στρατος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.