Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 11 ώρες, το μέλος iseeklife έγραψε:

δεν το θέλω για φορητό ,για σταθερό το θέλω . 

Και για τα δυο κανει! Αν με το στανιο ψαχνεις σταθερο, σετακι modi magni απο schiit! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 12:40 AM, iseeklife said:

Τα αγόρασα μετά από τα καλά ρεβιού του ινερ φιδελιτυ που το χαρακτηρίζει το καλύτερο ακουστικό της δεκαετίας και το επειδή το βρήκα σε καλή τιμή . 

Δεν με ικανοποιούν  οι φωνές είναι λίγο αδύναμες και σε  κάποιες ηχογραφήσεις  στο foobar 2000 έχω το ίδιο αποτέλεσμα . Στο ιπαντ που το δοκίμασα δεν είχα το ίδιο φαινόμενο . Οι φωνές ακούγονταν κανονικές . Ίσως είχαν δίκιο κάποια ρεβιού που έλεγαν ότι θέλουν ενισχυτή . Το ντακ μου ίσως δεν είναι αρκετό . Είναι 300 ομ. 

 

 

Καλορίζικα. Τα έχω εδώ και 18 περίπου χρόνια. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Τα οδηγώ από εξωτερική κάρτα ήχου με ενισχυτή ακουστικών τάξης A και ο ήχος τους είναι πολύ ισορροπημένος-άριστος. Ισχύει αυτό που λένε ότι δεν έχουν τρελλά μπάσα. Επίσης είναι δύσκολο φορτίο και θέλουν καλή οδήγηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2019 at 12:40 AM, iseeklife said:

Τα αγόρασα μετά από τα καλά ρεβιού του ινερ φιδελιτυ που το χαρακτηρίζει το καλύτερο ακουστικό της δεκαετίας και το επειδή το βρήκα σε καλή τιμή . 

Δεν με ικανοποιούν  οι φωνές είναι λίγο αδύναμες και σε  κάποιες ηχογραφήσεις  στο foobar 2000 έχω το ίδιο αποτέλεσμα . Στο ιπαντ που το δοκίμασα δεν είχα το ίδιο φαινόμενο . Οι φωνές ακούγονταν κανονικές . Ίσως είχαν δίκιο κάποια ρεβιού που έλεγαν ότι θέλουν ενισχυτή . Το ντακ μου ίσως δεν είναι αρκετό . Είναι 300 ομ. 

image.jpg

απο περιέργεια, είναι καλύτερα από τα 598 που έχω; αξίζουν στα λευτά που παίζουν για αναβάθμιση;

On 9/8/2019 at 12:40 AM, iseeklife said:

Τα αγόρασα μετά από τα καλά ρεβιού του ινερ φιδελιτυ που το χαρακτηρίζει το καλύτερο ακουστικό της δεκαετίας και το επειδή το βρήκα σε καλή τιμή . 

Δεν με ικανοποιούν  οι φωνές είναι λίγο αδύναμες και σε  κάποιες ηχογραφήσεις  στο foobar 2000 έχω το ίδιο αποτέλεσμα . Στο ιπαντ που το δοκίμασα δεν είχα το ίδιο φαινόμενο . Οι φωνές ακούγονταν κανονικές . Ίσως είχαν δίκιο κάποια ρεβιού που έλεγαν ότι θέλουν ενισχυτή . Το ντακ μου ίσως δεν είναι αρκετό . Είναι 300 ομ. 

image.jpg

απο περιέργεια, είναι καλύτερα από τα 598 που έχω; αξίζουν στα λευτά που παίζουν για αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος haris013 έγραψε:

απο περιέργεια, είναι καλύτερα από τα 598 που έχω; αξίζουν στα λευτά που παίζουν για αναβάθμιση;

απο περιέργεια, είναι καλύτερα από τα 598 που έχω; αξίζουν στα λευτά που παίζουν για αναβάθμιση;

λέγονται ότι είναι το καλύτερο ακουστικό της προηγούμενης δεκαετίας που πέρασε .(όχι ημερολογιακής) Απλά αληθεύει ότι είναι δύσκολα σε οδήγηση . Πρέπει να είναι καλύτερα από τα δικά σου χωρίς να τα έχω δοκιμάσει .Μην ξεχνάς ότι είναι open back ακουστικά με ότι αυτό συνεπάγεται. Μην τα πάρεις χωρίς ένα καλό ντακ και ενισχυτή . 

Διάβασε αυτό https://www.innerfidelity.com/content/very-important-sennheiser-hd-580-hd-600-and-hd-650 .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, haris013 said:

απο περιέργεια, είναι καλύτερα από τα 598 που έχω; αξίζουν στα λευτά που παίζουν για αναβάθμιση;

 

Λένε ότι δεν έχουν καμία σχέση.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, iseeklife said:

λέγονται ότι είναι το καλύτερο ακουστικό της προηγούμενης δεκαετίας που πέρασε .(όχι ημερολογιακής) Απλά αληθεύει ότι είναι δύσκολα σε οδήγηση . Πρέπει να είναι καλύτερα από τα δικά σου χωρίς να τα έχω δοκιμάσει .Μην ξεχνάς ότι είναι open back ακουστικά με ότι αυτό συνεπάγεται. Μην τα πάρεις χωρίς ένα καλό ντακ και ενισχυτή . 

Διάβασε αυτό https://www.innerfidelity.com/content/very-important-sennheiser-hd-580-hd-600-and-hd-650 .

έχω μια focusrite 2i2, την οδηγεί; ψήνομαι βέβαια να πάρω και ένα μικρό λαμπάτο αλλά προσπαθώ να μην μπώ στη διαδικασία γιατί δεν έχει πάτο το τρυπάκι αυτό μετά ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, haris013 said:

έχω μια focusrite 2i2, την οδηγεί; ψήνομαι βέβαια να πάρω και ένα μικρό λαμπάτο αλλά προσπαθώ να μην μπώ στη διαδικασία γιατί δεν έχει πάτο το τρυπάκι αυτό μετά ?

 

θα με ενδιεφερε και μενα να μαθω τι ψαρια πιανει με ακουστικα τετοια καρτα, εχω την 2i4

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

Πολυμπριζο ασφαλείας APC PM5U-GR με θέσεις για 4 φις και δύο usb 2.4a

15690066837651518620950.jpg

1569006714671979110258.jpg

156900673048341088360.jpg

Έχω το ίδιο με 6 θέσεις και 2 USB. Οι USB πάντως δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε, αλλά δεν είναι κάτι που με ενδιέφερε, αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι είναι εξαιρετικό και δουλεύει αδιάκοπα (και με εφ'όρου ζωής εγγύηση)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tommybertsen said:

Οι USB πάντως δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε, αλλά δεν είναι κάτι που με ενδιέφερε

για λέγε, ενδιαφέρει εμένα. Μπορεί να φορτίσει κινητό από εκεί; Τι δεν κάνουν; Και τώρα που σε βρήκα, ανάμεσα Technicolor και ZTE διάλεξα technicolor. Βλακεία;

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

για λέγε, ενδιαφέρει εμένα. Μπορεί να φορτίσει κινητό από εκεί; Τι δεν κάνουν; Και τώρα που σε βρήκα, ανάμεσα Technicolor και ZTE διάλεξα technicolor. Βλακεία;

Είχα βάλει κινητό, με το δικό του καλώδιο (working one) και δεν πήγαινε στο 100%. Έμενε για πάντα στο 99% (δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά δεν μου φαίνεται και σωστό). Σε άλλο φόρτιζε πιο αργά και από ότι στο PC μου, δεν έχω ιδέα γιατί.

Μεταξύ των 2 που λες, δεν έχω ιδέα ποιο είναι καλύτερο :p Τεκνικόλορ έχω ένα router μαμά από Φόρθνετ, εκτελεί χρέη access point

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

για λέγε, ενδιαφέρει εμένα. Μπορεί να φορτίσει κινητό από εκεί; Τι δεν κάνουν; Και τώρα που σε βρήκα, ανάμεσα Technicolor και ZTE διάλεξα technicolor. Βλακεία;

 Εμένα δεν αρκούσε το ρεύμα των USB για ικανοποιητική τροφοδοσία Raspberry Pi 3, οπότε πλέον ο USB πάνε χαμένες εκεί που το έχω χωμένο. Υποψιάζομαι ότι δεν έχουν και κάποιο έλεγχο αποκοπής, επομένως το κύκλωμα τροφοδοσίας των USB θα δουλεύει συνέχεια, καταναλώνοντας το βατάκι του ;).

Με τις τρέχουσες τιμές, πιθανόν να έπαιρνα το αντίστοιχο Legrand, που είναι ελάχιστα φτηνότερο.

 

Πάντως πλέον έχω καταλήξει να προτιμώ σκέτα (καλά) πολύπριζα και να χρησιμοποιώ χωριστά τα τροφοδοτικά που χρειάζομαι. Καλύτερα για την κάθε δουλειά το κατάλληλο εργαλείο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.