Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Με εχεις ψησει άσχημα για ενα μικρουλη μιας και το μεγαλο εχει φυγει καιρο τωρα αλλα κρατιέμαι αυτο τον καιρο γιατι εχω πολυ διαβασμα.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Με εχεις ψησει άσχημα για ενα μικρουλη μιας και το μεγαλο εχει φυγει καιρο τωρα αλλα κρατιέμαι αυτο τον καιρο γιατι εχω πολυ διαβασμα.

reddit.com/r/sffpc

+

optimum tech @youtube

για ιδέες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλο μου ειχα ενα NZXT H210 λευκο, Asus Impact X570 dtx, 3950x, 2070 Super  gigabyte λευκη, ενα M.2 και 2x SATA 3 SSD και μια Noctua Chromax με λευκες λεπτομεριες.

Τον optimum tech τον βλεπω.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 3
  • Agree 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω ένα νήμα για sff cases builds. Για να μην είμαστε και offtopic.

Ζάχο, περίμενε (μην πάρεις 2080ti kingpin ακόμη?), να στήσω και να δω και θερμοκρασίες.

Spoiler

Η 1080ti kingpin, πάντως, χωράει στο ghost s1. Τρυπανάκι και τρόχισμα στο πλάι (δεν θα το έκανα ποτέ βέβαια) και είσαι έτοιμος.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ποιος ryzen είναι αυτός; Ποια gigabyte gaming oc είναι αυτή; Λέγε:p

 

Ryzen 7 1800.

Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 όπως φαίνεται στο κουτί :D

Ψάχνω να βρω mounting για το τερατούργημα ( Noctua NH-D15 ) για να την κουμπώσω και να τον τερματίσω πρωτού μπεί στα καθήκοντά του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος billpeppas έγραψε:

 

Ryzen 7 1800.

Gigabyte Aorus X370 Gaming 5 όπως φαίνεται στο κουτί :D

Ψάχνω να βρω mounting για το τερατούργημα ( Noctua NH-D15 ) για να την κουμπώσω και να τον τερματίσω πρωτού μπεί στα καθήκοντά του.

Για την κάρτα λέω, ωρέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η GTX 1660 Gaming OC.

Παραδίπλα κάθεται και το αδερφάκι της, η OC Pro RTX 2060, και λίγο παραδίπλα και μια κανονική κάρτα, Asus Rog Strix 2080 Ti για το "gaming" σύστημα ( καλά ναι, πιο πολύ mining, λίγο PUBG, και πολύ ταινίες με MadVR upscaling & HDR to SDR tone mapping )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2020 at 2:45 PM, DEADLAZARUS said:
  Hide contents

 

Παλαιότερα ήμουν 72 κιλά. Μετά τη μικρή έφτασα 90 και τώρα επέστρεψα στα κιλά μου.

Το γυμναστήριο/τρέξιμο (έκανα χρόνια) μ' έσωσαν (δεν καταλάβαινες ότι ήμουν 90 κιλά, αλλά έπρεπε να κάνω κάτι, γιατί είχα ξεφύγει) και τώρα που γύρισα στα κιλά μου δεν φαίνομαι σαν τον Όσιο Ονούφριο (κάτι έχει μείνει, ως υποδομή, μετά από τόσα βάρη και χιλιόμετρα) .

 

 

 

Έχασες τα κιλά της εγκυμοσύνης; ??

On 1/14/2020 at 3:58 PM, yanni said:

Αν έχετε απορία το αν το παρακάτω δουλεύει,

 

s-l1600.jpg

Displayport DP Male To VGA Female Adapter Display Port Cable Converter White | eBay

 

δουλεύει μια χαρά. Δοκιμάστηκε με μια RX 580 και παίζει άριστα.

Δοκιμάστηκε σε TV και άρα 1080p / 60Hz

 

Λύσε μου και μια ακόμα απόρία:

Η έξοδος display port βγάζει το αναλογικό σήμα που δέχεται η VGA οθόνη ή το κουτάκι είναι μετατροπέας σήματος από ψηφιακό σε αναλογικό;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Λύσε μου και μια ακόμα απόρία:

Η έξοδος display port βγάζει το αναλογικό σήμα που δέχεται η VGA οθόνη ή το κουτάκι είναι μετατροπέας σήματος από ψηφιακό σε αναλογικό;

Κανονικός μετατροπέας. Από ότι έχω καταλάβει η Displayport παρέχει τροφοδοσία, οπότε μπορείς να φτιάξεις τέτοιους ενεργούς μετατροπείς, χωρίς να χρειάζεται να βάλεις και κάποια micro USB πάνω τους για την τροφοδοσία του κυκλώματος που λογικά διαθέτουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πιασαμε το θεμα και το χρειαζομαι.. εχεις/εχετε βρει κατι αντιστοιχο απο usb3 A/C ->VGA? (Τοσο φθηνο και να κανει δουλεια εννοω)

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.