Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Ε φιλε φιλε, εσενα λεω ναι εσενα. Θα μου γνωρισεις και εμεναα τον αγιο σου βασιλη ε φιλαρακι μου γιατί εμενα με εχει ξεχασει :cry:

με είχε ξεχάσει χρόνια τώρα εμένα,πάλι καλά πουλήσαμε το λάπτοπ , πήγαν και λίγο καλά οι δουλείες και είπαμε να αναβαθμιστούμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

με είχε ξεχάσει χρόνια τώρα εμένα,πάλι καλά πουλήσαμε το λάπτοπ , πήγαν και λίγο καλά οι δουλείες και είπαμε να αναβαθμιστούμε λίγο.

Μπραβο σου φιλαρακι μου. Εγω πραγματικα χαιρομαι που εχεις αγορασεο ολα αυτα και αλλα πολλα αν μπορεις. Ετσι πρεπει:neo:

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

3AmOagR.jpg?1?6423

Πολυ μεγαλη διαφορα με πριν... αξιζε !

Το κακο τη 2η μερα μου crashαραν oi drivers οταν επαιζα με τα εφε στο μικροφωνο και απο τοτε τα καναλια ηχου μου εχουν γινει αχταρμας (μπρος -πισω κλπ).

Επρεπε να βαλω τους χχχ_16 drivers (παλιους ) που λενε οτι δεν εχουν τετοια προβληματα...αααα ρε Creative....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

3AmOagR.jpg?1?6423

Πολυ μεγαλη διαφορα με πριν... αξιζε !

Το κακο τη 2η μερα μου crashαραν oi drivers οταν επαιζα με τα εφε στο μικροφωνο και απο τοτε τα καναλια ηχου μου εχουν γινει αχταρμας (μπρος -πισω κλπ).

Επρεπε να βαλω τους χχχ_16 drivers (παλιους ) που λενε οτι δεν εχουν τετοια προβληματα...αααα ρε Creative....:tongue:

i pwn you :banging:

ogsw.jpg

και ναι! είναι με 5.1 balanced out :dance3:

Ευτυχώς με drivers σε focusrite δεν είχα θέμα ^_^

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

3AmOagR.jpg?1?6423

Πολυ μεγαλη διαφορα με πριν... αξιζε !

Το κακο τη 2η μερα μου crashαραν oi drivers οταν επαιζα με τα εφε στο μικροφωνο και απο τοτε τα καναλια ηχου μου εχουν γινει αχταρμας (μπρος -πισω κλπ).

Επρεπε να βαλω τους χχχ_16 drivers (παλιους ) που λενε οτι δεν εχουν τετοια προβληματα...αααα ρε Creative....:tongue:

Καλοάκουστη

Τι ειχες πριν?

Link to comment
Share on other sites

Καλοάκουστη

Τι ειχες πριν?

the glorious motherboard που καμια φορα στα scrollbars ακουγα ηλεκτρονικούς ηχους :sarcastic:

Το κακο ειναι πως στο 15 % ειναι αρκετα δυνατη η ενταση στα Superlux hd668b,ελπιζω σε driver update να βαλουν επιλογη για το gain

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:

3AmOagR.jpg?1?6423

Πολυ μεγαλη διαφορα με πριν... αξιζε !

Το κακο τη 2η μερα μου crashαραν oi drivers οταν επαιζα με τα εφε στο μικροφωνο και απο τοτε τα καναλια ηχου μου εχουν γινει αχταρμας (μπρος -πισω κλπ).

Επρεπε να βαλω τους χχχ_16 drivers (παλιους ) που λενε οτι δεν εχουν τετοια προβληματα...αααα ρε Creative....:tongue:

Για πες μας και εμας που δεν εχουμε μεχρι στιγμης καταφερει να παρουμε αυτη την καρτουλα τη διαφορα ειδες σε σχεση με πριν? Βασικα τ ηχεια εχεις με ποιο τροπο τα ειχες συνδεδεμενα με το P/Caki σου?:jump:

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασα γιατι ποτε δεν ειχα καρτα, με τρωγε η τσεπη μου, ηθελα να εχω ποιοτικη οσο το δυνατον μουσικη στο πισι. 80% μουσικη 20% παιχνιδια.

Για ηχεια εχω δαπεδου οταν δεν ειναι κανεις στο σπιτι αλλα γενικα εχω τα ακουστικα πανω:Superlux hd668b (σε περιπτωση που δεν τα ξερεις ειναι τουμπανα για τη τιμη τους γκουγκλαρε το )

Σε μουσικη ειναι πολυ καλη για τα γουστα μου, δε γνωρίζω τεχνικους όρους ουτε κιόλας διακρινω ποσο "οξυς"- σκληρος ειναι ο ηχος/ οργανα, απλα σε σχεση με πριν ειναι καλυτερος ο ηχος ποιο πλουσιος-γεματος και ισορροπημένος. = απολαμβάνω μουσικη

Σε παιχνιδια εχω επιλογη 5,1 μεσα και στα windows το setup φαινεται σαν 5.1, ε, εκει ειναι που μπαινεις ενα cod 4 μαζι με 2-3 φιλους και νιωθεις σαν να εχεις ματια και στη πλατη για να στο θεσω κόσμια :p Ηξερα ακριβως που ηταν ο αντιπαλος ακομα και πριν βγει απο τη γωνια. Μεγαλο cheat, με βριζανε οι φιλοι μου:jester:

Ειναι σαν να βλεπεις με το 1 ματι και οταν ανοιξεις το 2ο καταλαβαινεις το βαθος ενα πραγμα, η διαφορα ειναι χαοτικη .

Το μονο κακο ειναι πως οι drivers το πινουν ασχημα, επρεπε να βαλω τους προιγουμενους, τωρα πρεπει να τους ξυλωσω με driver cleanup προγραμματα, το reinstall δε διορθωνει το "channel swapping"

Link to comment
Share on other sites

Το μονο κακο ειναι πως οι drivers το πινουν ασχημα, επρεπε να βαλω τους προιγουμενους, τωρα πρεπει να τους ξυλωσω με driver cleanup προγραμματα, το reinstall δε διορθωνει το "channel swapping"

Για drivers απο PAX εχεις ψαχτει?

Εχω ακουσει καλα λογια, αμα θες googlαρετω

Αμα θες να τους δοκιμασεις υπαρχουν εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο Βασιλιάς του ήχου σήμερα... 207 ευρω απο okcomputers.gr

image.jpg

image.jpg

image.jpg

IMAG0153.jpg

image hosting

Creative ZxR vs Creative Zx κατω απο το καπο....

Zx_R_vs_Zx.jpg

Ρίγος με έπιασε, με τα Sennheiser δέσανε πακέτο! Που να πετάξω πάνω και τα Sennheiser HD 700....

The ZXR made all our test games sound clean, clear and incredibly realistic.

The PCM 1796 DAC is a high end component, offering a very high dynamic range of 127dB @ 2V RMS and THD+N of 0.0004% these chips are used a great deal in the AV industry in higher end receivers.

The PCM 1798 converter offers a high dynamic range of 123dB and a THD+N rating of 0.0005%. As with the above converters these are usually seen in high end consumer grade A/V gear. It is great to see a design where higher end DAC’s are used for all channels not just for the front lineoutputs.

This is a high performance Analog to digital converter , offering input quality of 123dB and THD+N of 108dB. The Creative designers added some recording muscle to this beast to cover those bases as it seems more and more people are getting into home recording.

The ZXR uses higher grade capacitors , boasting Nichicon “Fine Gold” units, generally seen in high end “audiophile” components.

Copper Sheilding

The ZXR has an internal copper shield, which is similar to a “fence” utilized to separate the sections and keep internal interference between the different circuitry sections down to a minimum.

Cover Shielding

Upon closer inspection, the shielding is not just for looks; it is metal and is grounded to the main circuitry. This allows the shield to reject EMI and RFI noise, sending any induced noise straight to ground and away from the sensitive components on the cards.

Modification Options

Disclaimer: This section is for informational purposes only. We do not recommend people that are new to electronics to start modifying their new soundcard. You can void your warranty and easily turn your new ZXR into a paperweight. If you are unsure, leave it to the people that have the skills.

Opamps

Considering this card comes with opamps socket making replacement easy, we will start there. We removed the LME49710NA (DIP8) and installed a set of LME49710HA (TO-99) and noticed a marked improvement in clarity, depth and sound staging.

Mε τον Τιτανα θα κανουν το καλυτερο ΝΤΟΥΕΤΟ!

IMAG0155.jpg

Overall, we were quite impressed with the new SoundBlaster ZXR. This source offers crystal clear sound quality while still presenting an impressive organic signature.

The fact that this card offers high end converters on all channels is a big step in the right direction as generally some companies use the higher end DACs on the front channels and use a more generic converter for the remaining channels. We hope more companies follow this lead in newer designs.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κι ένα καλύτερο κινητό στο πρόγραμμα γιατί η πρώτη φωτογραφία είναι θολή :hehe:

Στα γρηγορα τις εβγαλα, ηθελα να την περασω να ακουσω ηχο!

Με την onboard που εμεινα για 3 μερες δεν αντεχαν τα αυτια μου...

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο φιλε seb παο τις καλλίτερες κάρτες ήχου πήρες μέγιες :) ... εάν όμως θέλεις ακόμα καλλίτερη ποιότητα ήχου μπορείς να διαβάσεις αυτό

:jump::jump::jump:http://www.tomatis.com/el/%CE%9C%CE%AD%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%82-Tomatis/%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%9F-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91.html Κανει θαυματα:jump::jump::jump::jump:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.