Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πολύ καλή δουλειά η κιθάρα και το paintjob άψογο, ποιά είναι η "βαση"/μοντέλο της κιθάρας που χρησιμοποίησες?

 

Ηταν στην ταρατσα πολυ καιρο και βασικα ειχε σκεβρώσει αρκετα.Η κιθάρα δεν ξερω αν ηταν no name ή οχι αλλά εγραφε εκει στο headstock 'Starfire'

Σαν αυτη.Θυμιζει λιγο το headstock stratocaster.Ειναι πανλαφρη και βολικη παντως. Ηταν με 2 humbucker αλλά αποφασισα να αφησω ενα μαγνητη και την τρυπα την αλλη την εκλεισα με ξυλοστοκο.Παντως και εγω εμεινα ευχαριστημενος.Ευχαριστω

guitarra+microafinacion+starfire+negra+s

Link to comment
Share on other sites

Ηταν στην ταρατσα πολυ καιρο και βασικα ειχε σκεβρώσει αρκετα.Η κιθάρα δεν ξερω αν ηταν no name ή οχι αλλά εγραφε εκει στο headstock 'Starfire'

Σαν αυτη.Θυμιζει λιγο το headstock stratocaster.Ειναι πανλαφρη και βολικη παντως. Ηταν με 2 humbucker αλλά αποφασισα να αφησω ενα μαγνητη και την τρυπα την αλλη την εκλεισα με ξυλοστοκο.Παντως και εγω εμεινα ευχαριστημενος.Ευχαριστω

guitarra+microafinacion+starfire+negra+s

πάρα πολυ καλή δουλειά, συγχαρητήρια και πάλι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη ποιοτητα η θηκη κινητου (redmi note 2 ) ,

Απειρα καλυτερο κρατημα του κινητου σε σχεση με το καπακι

Μου αρεσει που τα πλαινα κουμπανια ειναι χαραγμενα επανω στην θηκη και δεν υπαρχει ανοιγμα οπως στις περισσοτερες 

 

Μεμβρανες δεν εχω ιδεα πως βαζω τωρα ομως , ευτυχως εχω 2 ευκαιριες  XD

post-62119-0-15968000-1450870146_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Μεμβρανες δεν εχω ιδεα πως βαζω τωρα ομως , ευτυχως εχω 2 ευκαιριες  XD

 

 

1) Καθαρίσε πολύ καλά την επιφάνεια της οθόνης του κινητού! Να είναι καθρέπτης!

2) Η ζελατίνα έχει εμπρός και πίσω όψη. Βγάζεις το προστατευτικό της πίσω όψης που θα κολήσει στην οθόνη. (θα έχει και αυτοκολητάκια που γράφουν τι είναι τι)

3) Κρατώντας την ζελατίνα από τις άκρες, ξεκινάς κεντραρεις και ακουμπάς είτε από την κορυφή είτε από το κάτω μέρος του κινητού.

3) Λογικά στην συσκευασία των μεμβρανων έχει κάτι σαν μικρή πιστωτική καρτούλα. Αυτή είναι πολύ σημαντική μιας και πρέπει να την χρησιμοποιήσεις σαν σπάτουλα και να πιέσεις με αυτήν, την ζελατίνα στην επιφάνεια του κινητού σου, για να μην παγιδέψει φυσαλίδες αέρα!

 

(trust me έχω βάλει πολλές...)

 

(δες εικόνα, την έφτιαξα στο αθάνατο paint!  :lol: )

post-50599-0-38912600-1450888062_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Thx μαγκες για τις προτασεις σας  :p 

@cyberdyne, εισαι καλλιτεχνης  

 

@Wizard!,τελικα δεν ηταν μεμβρανη , ηταν tempered glass  

 

Οπως ισως ειδατε στο ΠΟΘ . η πρωτη μου αποπειρα κατεληξε σε σπασμενο glass 

Ειμουν αρκετα σιγουρος για το εκανα επειδη ειχα δει εναν φιλο μου να βαζει μεμβρανη στο δικο του , οποτε λεω και αυτο το ιδιο θα ειναι 

Περιμενα αναμεσα στο glass να εχει 2 μεμβρανες που ξεκολαω , ομως το αυτοκολλητακι για τραβηγμα ηταν μονο ενα 

 

Μετα απο αρκετα youtubαρισμα βρηκα παρομοια με την δικη μου και ειδα πως το εβαλε ο τυπος 

 

 

 

Καθαρισε με στεγνο πανακι την οθονη , μετα με το υγρο 

Το ιδιο εκανε και στην "γυμνη μερια απο το glass και μετα απλα το αφησε να πεσει επανω στην οθονη του κινητου πιεζοντας με την καρτουλα για να μην εγκλοβιστει αερας 

 

 

 

Εκανα το ιδιο , και δουλεψε!!!!! Μαλιστα για να το ευθυγραμμισω(μαλλον λογο σκιασης δεν καθισε καλα με την πρωτη)  (OCD victim) το αφαιρεσα 2 φορες αφου το ειχα τοποθετησει , χωρις κανενα απολυτος προβλημα!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δώσε link για την θήκη. Έχω πάρει 3 και είναι για πέταμα και οι τρεις.

 

 

Τουτη 

Ενα τελευταιο και τελος απο εμενα γιατι θα ποιασουμε ολοκληρη σελιδα  :p 

Με την οθονη αναμενη δεν βλεπω τιποτα , ομως με κλειστη και κατω απο εντονο φως παρατηρησα οτι 2-3 βρομιτσες μηκους πικοκατι 

 

Την επομενη φορα θα το κανω πιο γρηγορα και κατω απο το φως την μερας 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο το κιτρινομαγαζο η προσφορα

 

SSD KINGSTON SHSS37A/240G SAVAGE 240GB 2.5'' SATA3 82,90€

 

http://www.e-shop.gr/ssd-kingston-shss37a-240g-savage-240gb-25-sata3-7mm-stand-alone-drive-p-PER.345863

 

θα μπει αυτες τις μερες στο σταθερο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απο το κιτρινομαγαζο η προσφορα

 

SSD KINGSTON SHSS37A/240G SAVAGE 240GB 2.5'' SATA3 82,90€

 

http://www.e-shop.gr/ssd-kingston-shss37a-240g-savage-240gb-25-sata3-7mm-stand-alone-drive-p-PER.345863

 

θα μπει αυτες τις μερες στο σταθερο

Προτιμω 850 evo 250gb με 3-4 ευρω παραπανω... Αν δεν το εχεις παραγγειλει ηδη κοιταξε το...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.