Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

6gv2 απο ανταλλαγη , πολυ καλο πληκτρολογιο , λιγακι μεγαλο για τα γουστα μου , μονο αρνητικο δεν εχει ριθμιζομενα ποδαρακια για το υψος , πρωτη φορα και με τα cherry mx black , μου φενονται οτι εχουν την ιδια αντισταση με τα blues χωρις το tactile feedback και το κλικ , σχεδον αθορυβο. 

 

hzHMlF9.jpg?1

Έγινε επεξεργασία από Justhavocman
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@BigBOSS, Δεν ειναι σοβαροι στο κιτρινο.. Πριν απο λιγο που κοιτουσα το Fan Controller που πηρες, το εβλεπα 43 και κατι. Δες τωρα . Ποιον κοροιδευουν; Τεσπα, απλα το ξαναειδα για καποιο φιλο , και ειδα την τιμη και φρικαρα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@BigBOSS, Δεν ειναι σοβαροι στο κιτρινο.. Πριν απο λιγο που κοιτουσα το Fan Controller που πηρες, το εβλεπα 43 και κατι. Δες τωρα . Ποιον κοροιδευουν; Τεσπα, απλα το ξαναειδα για καποιο φιλο , και ειδα την τιμη και φρικαρα :p

μην ανησυχείς, τρολλάρισμα ειναι :p :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οοοοο με γειες!!! Για πες μου τώρα ειλικρινά τις εντυπώσεις σου. Eίναι black ή brown? Επειδή ξέω ότι είσαι έμπειρος στο αντικείμενο για πες μου έκανε καλή δουλειά η καλή μας Logitech  πάνω στην δική της πατέντα σχετικά με τα μηχανικά πληκτρολόγια? Επίσης είναι στιβαρό, θέλω να πω το βάρος και η υφή του δείχνουν την ποιότητα κατασκευής?

Link to comment
Share on other sites

Οοοοο με γειες!!! Για πες μου τώρα ειλικρινά τις εντυπώσεις σου. Eίναι black ή brown? Επειδή ξέω ότι είσαι έμπειρος στο αντικείμενο για πες μου έκανε καλή δουλειά η καλή μας Logitech  πάνω στην δική της πατέντα σχετικά με τα μηχανικά πληκτρολόγια? Επίσης είναι στιβαρό, θέλω να πω το βάρος και η υφή του δείχνουν την ποιότητα κατασκευής?

Να σε καλα φιλε μου  , λοιπων , απο θεμα διακοπτων , ειναι μεταξυ mx clear και topre  , ειναι πιο stiff δηλαδη απο browns αλλα εχει και ενα , να το πω hint πληκτρολογιου μεμβρανης ( δηλαδη smooth) , στο πατημα του , το tactile bump ειναι πιο ψηλα απο τα browns οπως και το actuation point ειναι λιγο πιο μικρο , τα keycaps εχουν το ιδιο wobble που εχουν και τα πληκτρολογια με cherry διακοπτες , γενικα εμενα μου αρεσε πολυ ως διακοπτης και μπορω να πω οτι η logitech εκανε πολυ καλη δουλεια με το πληκτρολογιο , σε βαρος ειναι πανω κατω ιδιο με το rapid-i μου , και εχει σχεδον το ιδιο matte finish που εχει και το 6gv2 της Steelseries . To μονο αρνητικο που μπορω να βρω ειναι οτι δεν εχει dimmable LEDs , δηλαδη υπαρχει μονο μια φωτινοτητα ( η δεν το εχω βρει ακομα , μην σε παρω στο λαιμο μου :p δεν εχει κλεισει καν μερα το πληκτρολογιο) , Το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι το ARX αλλα θα του ριξω μια δοκιμη οταν βρω τον χρονο!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου ας ποστάρω και εγώ την πρόσφατη παραγγελία μου πριν από λίγες ημέρες. Ευελπιστώ έως το τέλος του μήνα να το έχω στα χέρια μου.

Στη συνολική ποσότητα μνήμης RAM προστέθηκαν άλλα 16GB, σύνολο 32GB.

4AsnWGP.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το Logitech g410 atlas spectrum !!!

QP0TbKE.jpg

 

Άντε αντε με γειά..καλοδούλευτο. Όλα θα τα βρείς σιγά σιγά,δεν έχει dimmable leds(έχω το G910). Προσωπικά δεν βρήκα κάτι ή και στο software που να παραπέμπει εκεί. Μόνο στο Proteus G502 έχεις την δυνατότητα να χειριστείς την ένταση του led.

Όσο για το ARX βοηθάει πολύ και είναι πολύ εύχρηστο. 

Έγινε επεξεργασία από kazaboy
Link to comment
Share on other sites

Άντε αντε με γειά..καλοδούλευτο. Όλα θα τα βρείς σιγά σιγά,δεν έχει dimmable leds(έχω το G910). Προσωπικά δεν βρήκα κάτι ή και στο software που να παραπέμπει εκεί. Μόνο στο Proteus G502 έχεις την δυνατότητα να χειριστείς την ένταση του led.

Όσο για το ARX βοηθάει πολύ και είναι πολύ εύχρηστο. 

Να σε ρωτησω κατι , σου κανουν και εσενα ενα μεταλικο ηχο τα πληκτρα οταν τα πατας με πολυ δυναμη , σαν να ακουγεται το ελλατηριο επισης σου τρηζει το spacebar η μονο εμενα? :p

Link to comment
Share on other sites

@BigBOSS, Δεν ειναι σοβαροι στο κιτρινο.. Πριν απο λιγο που κοιτουσα το Fan Controller που πηρες, το εβλεπα 43 και κατι. Δες τωρα . Ποιον κοροιδευουν; Τεσπα, απλα το ξαναειδα για καποιο φιλο , και ειδα την τιμη και φρικαρα :p

 

 

 

http://www.skroutz.gr/s/4315012/Aerocool-CoolTouch-R.html

 

Λάθος μου έχουν όλοι το άσπρο

Έγινε επεξεργασία από GEORGIOS
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4315012/Aerocool-CoolTouch-R.html

 

Λάθος μου έχουν όλοι το άσπρο

Ακομη και ετσι , δεν δικαιολογειται η εκτιναξη της τιμης στο κιτρινο. Με 50€ εχει το Lamptron fc5 v2 με 30W ανα καναλι ξερω γω. Πολυ πιο ποιοτικο θεωρω. Ενιγουει :p 

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και ετσι , δεν δικαιολογειται η εκτιναξη της τιμης στο κιτρινο. Με 50€ εχει το Lamptron fc5 v2 με 30W ανα καναλι ξερω γω. Πολυ πιο ποιοτικο θεωρω. Ενιγουει :p

 

Lamptron εγγυηση!Πολυ ποιοτικο και ομορφο fan controller , το εχω απο το 2013! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι , σου κανουν και εσενα ενα μεταλικο ηχο τα πληκτρα οταν τα πατας με πολυ δυναμη , σαν να ακουγεται το ελλατηριο επισης σου τρηζει το spacebar η μονο εμενα? :p

Spacebar και κάπως τα backspace,enter και δεξί shift ακούγονται όπως λες.

Επειδή είναι πιο μεγάλα σε μέγεθος από τα υπόλοιπα και διαθέτους το μεταλικό έλασμα για αυτό. Άρα σκίσ'το άφοβα. :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Spacebar και κάπως τα backspace,enter και δεξί shift ακούγονται όπως λες.

Επειδή είναι πιο μεγάλα σε μέγεθος από τα υπόλοιπα και διαθέτους το μεταλικό έλασμα για αυτό. Άρα σκίσ'το άφοβα. :lol:

Το θεμα ειναι οτι αρκετα πληκτρα κανουν αυτον τον μεταλικο ηχο :p Θα το κρατησω λιγακι ακομα να δω μηπως φυγει με την χρηση αλλιως το παω πισω στην mediamarkt για αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν εχω αντιληφθεί εκτός από αυτά που σου ανέφερα σε κάποιο αλλο πλήκτρο. Φαντάζομαι για τα τόσα που κοστίζει δεν νομίζω πως γίνεται λόγος για αλλαγή, μάλλον στα γούστα σου είναι το θέμα και το καταλαβαίνω απόλυτα.Μπορείς να πας και σε Steelseries στην ίδια τιμή και ένα μοντέλο ακόμη πιο ακριβό, Δεν ακούγονται καθόλου αλλα δεν έχεις το ίδιο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.