Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Τι θα του βαλεις επανω ? Ψαχνω και εγω κατι κ ειμαι αναποφασιστος...

Μια Foscam FI9816P για μέσα στο σπίτι και μια FI8905W στον χώρο που παρκάρω το αμάξι. Δυστυχώς η DCS-5020L δεν υποστηρίζει ONVIF και δεν την βλέπω να συνδέεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το ταμπλετ?

Το ταμπλετ ειναι αυτο. Το πηρα στα 160€ με κουπονακι απο banggood. Εξαιρετικα τιμιο για τα λεφτα του, αν ψαχνεις κατι για browsing, βασικες εφαρμογες γραφειου και χαζοπαιχνιδακια.

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ ειναι αυτο. Το πηρα στα 160€ με κουπονακι απο banggood. Εξαιρετικα τιμιο για τα λεφτα του, αν ψαχνεις κατι για browsing, βασικες εφαρμογες γραφειου και χαζοπαιχνιδακια.

Καλορίζικα όλα! Ενα καλό bluetooth mouse σου λείπει και είσαι μπόμπα.. Ψάξε για αυτά που λειτουργούν σε όλες τις επιφάνειες για να μπορείς και σε κουβέρτα/πάπλωμα να το χρησιμοποιείς χωρίς να χάνει επαφή το ποντίκι.. Εμένα με βόλεψε για τις κρύες νύχτες του χειμώνα στο κρεβάτι :p

 

Πες μου λίγο για το tempered από που και πόσο, και αν είναι πραγματικά anti-oil και anti glare γιατί το δικό μου από ότι δοκίμασα στα χαρακτηριστικά μόνο στην σκληρότητα της επιφάνειας έπεσα μέσα :p

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα όλα! Ενα καλό bluetooth mouse σου λείπει και είσαι μπόμπα.. Ψάξε για αυτά που λειτουργούν σε όλες τις επιφάνειες για να μπορείς και σε κουβέρτα/πάπλωμα να το χρησιμοποιείς χωρίς να χάνει επαφή το ποντίκι.. Εμένα με βόλεψε για τις κρύες νύχτες του χειμώνα στο κρεβάτι :p

 

Πες μου λίγο για το tempered από που και πόσο, και αν είναι πραγματικά anti-oil και anti glare γιατί το δικό μου από ότι δοκίμασα στα χαρακτηριστικά μόνο στην σκληρότητα της επιφάνειας έπεσα μέσα :p

Αυτο ειναι το τζαμι. Ακομα δεν το εβαλα, να ξημερωσει ο Θεος τη μερα και μετα!  :rolleyes: 

Επειδη το ιδιο σετακι εχουν και τα αδερφια μου (ζηλεψαν και ερχονται συνεδρια  ;) ), και ψαχνομαι για λογαριασμοκαι των τριων, εσυ ποιο ποντικι πηρες?

Επισης, απο microSD εχεις κανει κατι? Γιατι αυτη που βρηκα σε ταχυτητες που αξιοποιουν τις δυνατοτητες του tablet τη λες και λιγακι τσιμπημενη...  :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το τζαμι. Ακομα δεν το εβαλα, να ξημερωσει ο Θεος τη μερα και μετα!  :rolleyes: 

Επειδη το ιδιο σετακι εχουν και τα αδερφια μου (ζηλεψαν και ερχονται συνεδρια  ;) ), και ψαχνομαι για λογαριασμοκαι των τριων, εσυ ποιο ποντικι πηρες?

Επισης, απο microSD εχεις κανει κατι? Γιατι αυτη που βρηκα σε ταχυτητες που αξιοποιουν τις δυνατοτητες του tablet τη λες και λιγακι τσιμπημενη...  :p

Πήρα το Microsoft Mobile Mouse 3600 , είναι λίγο τσιμπημένη τιμή αλλά αξίζει.(Ειδικά αν είσαι στο κρεβάτι καταλαβαίνεις το μεγαλείο του :D ) Είναι σχετικά μικρό, οπότε αν ψάχνεις κάτι πιο κανονικό κοίτα κάτι άλλο.

Εγώ έχω πάρει 2, μία samsung evo pro (δωράκι από το amazon μιας και ήρθε μετά από 3 μήνες) που την έχω για απλή αποθήκευση και μία samsung pro plus για προγράμματα. Η δεύτερη είναι πιο γρήγορη από την εσωτερική μνήμη στις εγγραφές. :p

 

Εχω φτιάξει ειδική θήκουλα στην θήκη του tablet οπότε τις έχω πάντα και τις 2 μαζί μου. Θα κάνω όμως μοντα για να φτιάξω εσωτερική sd θήρα δεύτερη, που ελπίζω να μπορέσω να σας το παρουσιάσω σε ένα mini review :) Θέλω να κάνω καλή δουλειά οπότε περιμένω και τα κατάλληλα εξαρτήματα για να το φτιάξω και όμορφο.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το τζαμακι μπηκε. Με προβληματισε λιγακι το μαγαλο του μεγεθος, αλλα το παλεψα.

Οσον αφορα τα χαρακτηριστικα τωρα:

1) Απο σκληροτητα φαινεται καλο, ελπιζω να μη χρειαζρει να το δοκιμασω ποτε  :p

2) Οι anti-oil ιδιοτητες του φαινονται αξιοπρεπεις,οχι κατι τρομερο, αλλα μενει να φανει στην πορεια.

3) Anti-glare ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι. Μη σου πω το εκανε και χειροτερο...  :mellow:  :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το τζαμακι μπηκε. Με προβληματισε λιγακι το μαγαλο του μεγεθος, αλλα το παλεψα.

Οσον αφορα τα χαρακτηριστικα τωρα:

1) Απο σκληροτητα φαινεται καλο, ελπιζω να μη χρειαζρει να το δοκιμασω ποτε :p

2) Οι anti-oil ιδιοτητες του φαινονται αξιοπρεπεις,οχι κατι τρομερο, αλλα μενει να φανει στην πορεια.

3) Anti-glare ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ειναι. Μη σου πω το εκανε και χειροτερο... :mellow::mellow:

Σαν το δικό μου ακούγεται. Κρίμα... Αλλά γενικά αξίζει γιατί χωρίς αυτό κάνει γρατζουνες στην οθόνη καθώς δεν υπάρχουν αποστάτες στο πληκτρολόγιο.

Εγώ δοκιμασα την σκληρότητα με μαχαίρι στο άσπρο πλαίσιο :p πέρασε το τεστακι. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ ειναι αυτο. Το πηρα στα 160€ με κουπονακι απο banggood. Εξαιρετικα τιμιο για τα λεφτα του, αν ψαχνεις κατι για browsing, βασικες εφαρμογες γραφειου και χαζοπαιχνιδακια.

heavy browsing σηκώνει? βαριές σελίδες ή πολλά ταμπς ανοικτά?

streaming ταινιών απο browser?

θέλω ένα τάμπλετ με μεγάλη μπαταρία για ταινίες και surfing αλλά διστάζω για κινέζικο παρόλο την καλή τιμή.Βέβαια βλέπω πολλούς ευχαριστημένους χρήστες με teclast

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω γι' αυτο θα πρεπει να πας στην Pro εκδοση, που εχει για επεξεργαστη τον σαφως πιο ισχυρο Z8500. Και το θεμα της μπαταριας σε απλη χρηση μπορεις να το λυσεις με ενα tweek που κυκλοφορει στο αντιστοιχο θεμα διπλανου forum. Αλλα οπως και να εχει, ο BasiliCeLew θα σε βοηθησει πιο πολυ, μια και νομιζω εχει το συγκεκριμενο tablet. Σιγουρα παντως ο Edge των W10 τρεχει καλυτερα και πιο ομαλα απο τον Chrome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

heavy browsing σηκώνει? βαριές σελίδες ή πολλά ταμπς ανοικτά?

streaming ταινιών απο browser?

θέλω ένα τάμπλετ με μεγάλη μπαταρία για ταινίες και surfing αλλά διστάζω για κινέζικο παρόλο την καλή τιμή.Βέβαια βλέπω πολλούς ευχαριστημένους χρήστες με teclast

Με το teclast x98 pro σκέψου τρέχω προγράμματα όπως Matlab , Autocad , Patran-Nastran και αντίστοιχου τύπου εφαρμογές. Αγόρασα μια καλή κάρτα μνήμης και τα έκανα όλα εγκατάσταση εκεί.  Οπότε το μονο σίγουρο σε browsing-streaming δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Όσο για τα tabs υπάρχει ο περιορισμός της ram, όχι της επεξεργαστικής ισχύς. Ούτε βέβαια στο plus πιστεύω θα υπάρχει πρόβλημα.

 

Σε όσο ποιο "δυνατό" tablet πας τόσο μικρότερη αυτονομία θα συναντήσεις, πράγμα λογικό φυσικά. Το καλό με τα κινέζικα αυτά είναι ότι πλεόν αν τα ανοίξεις το εσωτερικό μονο "κινέζικο" δεν είναι. Απλά δεν πληρώνεις το καπέλο του marketing και του ονόματος σε αυτά. Μην πέφτεις στην παγίδα κινέζικο = μούφα καθώς έτσι εσύ είσαι ο μόνος χαμένος.

 

(Στο διπλανό φόρουμ εγώ άνοιξα το thread για το pro οπότε μπορείς να με ρωτήσεις και εκεί ότι θες ή με πμ εδώ.)

 

___________________________________________________________________

Σήμερα παρέλαβα αυτό :D (βασικά τώρα βρήκα χρόνο να το ανοίξω :p)

Letv x800 από προσφορά στα 210 ευρώ.

letcv.png

Screenshot_3.png

 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Samsung 950 Pro 512GB NVMe + Asus Hyper M.2 x4 =  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :happy:  :happy:  :happy:  :happy:  :happy:

 

attachicon.gif20160129_224041.jpg

 

attachicon.gif20160129_224535.jpg

 

2 Ερωτήσεις παρακαλώ:

 

1. Αυτό το εξπάνσιο είναι μόνο για Άζους μητρικές;

2. Αν κάνει και για άλλες, μπορώ να δώσω στη Ζ77 Γιγαμπάιτ μου συμβατότητα με τον συγκεκριμένο 950 Προ; (Δεν έχω Nvme)

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

2 Ερωτήσεις παρακαλώ:

 

1. Αυτό το εξπάνσιο είναι μόνο για Άζους μητρικές;

2. Αν κάνει και για άλλες, μπορώ να δώσω στη Ζ77 Γιγαμπάιτ μου συμβατότητα με τον συγκεκριμένο 950 Προ; (Δεν έχω Nvme)

Νομίζω πως η κάρτα κάνει σε όλες τις μητρικές!

Δες: http://www.techpowerup.com/201748/asus-unveils-hyper-m-2-x4-adapter.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκες τόσο;

  http://www.banggood.com/Letv-One-Pro-X800-5_5-Inch-32GB-ROM-4GB-RAM-Qualcomm-810-Dual-4G-Smartphone-p-983385.html

 

Ήταν 284,99$ και είχα 45 ευρώ πόντους που μάζεψα από τα χριστούγεννα στο promotion. Βάλε και την revolut βάλε και κανένα cashback, στην πραγματικότητα μου βρήκε ακόμα λιγότερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Φορεθηκαν και ειναι ετοιμα για χρηση!

 

post-60900-0-62693900-1454321745_thumb.j

 

Μιας και η οψη πισω απο τη μητρικη, προκαλει ασφυξια μονο και που την βλεπεις, επρεπε να παρω και ενα adaptorακι molex σε sata, για να συνδεσω τον adata. (παροτι ειχα 2 ελευθερα sata ρευματακια).

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.