Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

17 minutes ago, UltraB said:

Με τι καλώδιο λειτουργεί ο Portable; Ψήνομαι αρκετά για φορητό SSD αλλά έχω έναν περίσσιο και ψάχνω να τον μετατρέψω σε εξωτερικό.

Microusb 3.0. Βεβαια αν εχεις ηδη παρε ενα κουτακι και πετα τον μεσα... Να παρεις τετοιον μονο για τη φορητοτητα πεταμενα λεφτα νομιζω...

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα I εχω. Τα 2 που ειναι usb ειναι χειροτερα... Παντως αυτο που λετε οτι τα 5.1 ειναι μουφες δεν ισχυει παντα. Ο ηχος απο κατι 7.1 ασυρματα που εχω αν τα βαλω στερεο ειναι καλυτερος απο τα cloud...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tommybertsen said:

Με γεια φιλε μου, πολυ ωραια! Θα μιλησουμε συντομα και με αυτα :p 

Έχω πραγματικά καταευχαριστηθεί την αγορά αυτήν! Μόλις τα κούμπωσα στην ΖΧ.... καταλαβαίνεις! :p 

48 minutes ago, env0y said:

Σωστή αγορά ακουστικών όπως πρέπει Hi-Fi και όχι μούφες 5.1/7.1

Με προσβάλλεις! :p 

 

Btw μέσα απο την συσκευασία των ακουστικών μόνον εγώ λείπω! Δίνει ακόμα και 1 ζευγάρι ear caps απο βελούδο αντί για την δερματίνη την οποία έχουν απάνω τώρα για να μην σε πονάει το αυτάκι σου νιενιενιε :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

l5UrM1ah.jpg

 

Ήρθε τελικά ο ταχυδρόμος σαββατιάτικα και έφερε το κουτί (Akasa Plato X). Ευτυχώς γιατί το προ 3 ημερών αγορασμένο χαζοκατασκεύασμα της Intel (NUC5i7RYH) μου πήρε τα αυτιά.

Έγινε επεξεργασία από gorg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

l5UrM1ah.jpg

 

Ήρθε τελικά ο ταχυδρόμος σαββατιάτικα και έφερε το κουτί (Akasa Plato X). Ευτυχώς γιατί το προ 3 ημερών αγορασμένο χαζοκατασκεύασμα της Intel (NUC5i7RYH) μου πήρε τα αυτιά.

Αν γίνεται δώσε περισσότερες πληροφορίες και λινκς.

Απ' ότι κατάλαβα είναι κουτί για το nuc, σωστά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, giorgosgeo4 said:

Αν γίνεται δώσε περισσότερες πληροφορίες και λινκς.

Απ' ότι κατάλαβα είναι κουτί για το nuc, σωστά;

Ευχαριστώ.

Είναι το  Akasa Plato X - fanless κουτί για το Broadwell i7 NUC (NUC5i7RYH). Νομίζω ότι κάνει και για το i5 - όμως υπάρχουν πολλές λύσεις για τα i3, i5, Celeron/Pentium κτλ, και ελάχιστες για το i7 και αυτές ίσως όχι διαθέσιμες ξεχωριστά. Ένα review που υπάρχει είναι αυτό.

 

Το κουτί είναι αρκετά ποιοτικό και βαρύ. Ψύχει τόσο τον επεξεργαστή, όσο και τον M.2 SSD. Έχει και 2ο backplate αν χρειάζεσαι να έχεις serial port στο πίσω μέρος, bracket για SATA 2.5" SSD/HD, vesa mount και γενικά αρκετό εσωτερικό χώρο (για κάποια καστομιά ; ). Χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν κρατάς το προηγούμενο εξωτερικό laptop-based power adapter :( (αλλά θα δούμε). Θερμοκρασίες στο idle/BIOS καλές (~30°), στο load δεν μέτρησα αλλά μάλλον αντέχει. Βέβαια στα NUC δεν σε νοιάζει συνήθως ο υπερχρονισμός ή οι χαμηλές θερμοκρασίες ώστε να την πεις στους άλλους συμφορουμίτες. Λειτουργούν μια χαρά και σε 50ρια-60ρια, είτε με ανεμιστήρια είτε χωρίς. Το θέμα συχνά είναι με το θόρυβο.

 

OJoUsC2l.jpg

 

PXvL2sKl.jpg

 

 

1 hour ago, icy20 said:

Το i7 παιρνει αυτια???? Εγω εχω το ιδιο σε i3 και ουτε καν ακουγεται...

Ναι, και άλλοι έχουν αναφέρει ότι το i7 είναι σημαντικά πιο θορυβώδες. Δυστυχώς τα καινούργια Skylake δεν βγαίνουν σε i7 και για hackintosh δεν είναι έτοιμα ακόμα. Στα (παλιότερα) Broadwell η καλύτερη λύση για hackintosh είναι τα "commercial" *MYHE (π.χ. NUC5i5MYHE) όπου μπορείς να βάλεις δική σου Broadcom WiFi /Bluetooth card (αν θες να είσαι τελείως συμβατός και να έχεις continuity support - οι soldered Intel δεν δουλεύουν). Από την άλλη τα i3/i5 δεν έχουν τόσο ισχυρό σύστημα γραφικών (HD5500/HD6000 αντί για Iris Pro), για αυτό όμως έχουν και λιγότερο TDP (15W αντί για 28W). Τέλος πάντων, το NUC το ήθελα πρώτα και για μια άλλη Linuxοδουλειά πριν γίνει HTPC, το WiFi δεν ενδιαφέρει αφού δεν πιάνει μία μπροστά στο Ethernet (αλλά καλό είναι να υπάρχει αν είσαι constnatly μετακινούμενος χρήστης από χώρα/πόλη/διαμέρισμα σε άλλη/ο), ενώ το NUC το βρήκα και σχετικά φθηνά κάπου (αφού έχουν βγει ήδη τα Skylake) και εύκολα (σε σχέση με κάποιο MYHE).

 

 

Έγινε επεξεργασία από gorg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tommybertsen said:

Νέα παραλαβή. Αύριο το περίμενα, σήμερα μου ήρθε. Δε μπορώ να πω ότι χαλάστηκα κιόλας!

20160316_191000.thumb.jpg.aee82d852d2fe2g4.thumb.jpg.7b390389322ebb5fe78d99e7b1b

 

Μεγειες! Θα φχαριστηθεις τη φωτογραφικη του!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.