Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

7 hours ago, Septic said:

Καιρο ειχα να αγορασω κατι για το pc. Με επιασε μανια αναβαθμησης παλι!!!

2f15646dc9b2295a8b3eeb376569e30d.jpg

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Κατοχος απο τοτε που βγηκε και μπορω να πω πως ειναι το καλυτερο ασυρματο που κυκλοφορει, για τα γουστα μου τουλαχιστον. Καλοδουλευτο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας βγάζει η μπαταρία; Το μόνο πρόβλημα με το g700s που γίνεται συνεχώς ενσύρματο για φόρτιση. (Και ο μόνος λόγος για να το αλλάξω)

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1000hz το έχω εγώ και ανάλογα την εργασία, τα dpi και βγάζει ~24 ώρες. Και άλλος ένας φίλος που το έχει τα ίδια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγες μου φαινονται αλλα δεν ξερω κιολας.. Το g602 που εχω εγω εχει δεχθει πολλη μελετη στο θεμα της μπαταριας. Στο endurance mode με 125hz και με δυο μπαταριες, αντεξε περιπου 250 ωρες οσες δηλαδη του δινει και η logitech με αυτες τις ρυθμισεις!

Link to comment
Share on other sites

@yanni Απαξ και κολλησεις το μικροβιο δεν το ξεκολλας με τιποτα! Αντε και μ εναν jvc dlp σου ευχομαι! 

 

1) Για πες αν θελεις πανω σε τι προβαλλεις... Σε τοιχο; Αν ναι τι χρωματος; Εχεις καποια οθονη προβολης(πανι); Απο τι αποσταση; (προβολεας-επιφανεια προβολης)

 

2) Οι ταινιες δυστυχως δεν εχουν εντονα ηχητικα εφε σε ολη τη διαρκεια τους επομενως ενας θορυβωδης προβολεας θα ακουγεται ακομα κι αν εχεις ενα καλο ηχοσυστημα. Κι απ αυτο βεβαια σου ευχομαι να φτιαξεις ενα, απλα τον θορυβο παλι θα τον εχεις!

 

Καλοριζικος και καλες προβολες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, giorgos2187 said:

@yanni Απαξ και κολλησεις το μικροβιο δεν το ξεκολλας με τιποτα! Αντε και μ εναν jvc dlp σου ευχομαι! 

 

1) Για πες αν θελεις πανω σε τι προβαλλεις... Σε τοιχο; Αν ναι τι χρωματος; Εχεις καποια οθονη προβολης(πανι); Απο τι αποσταση; (προβολεας-επιφανεια προβολης)

 

2) Οι ταινιες δυστυχως δεν εχουν εντονα ηχητικα εφε σε ολη τη διαρκεια τους επομενως ενας θορυβωδης προβολεας θα ακουγεται ακομα κι αν εχεις ενα καλο ηχοσυστημα. Κι απ αυτο βεβαια σου ευχομαι να φτιαξεις ενα, απλα τον θορυβο παλι θα τον εχεις!

 

Καλοριζικος και καλες προβολες!

Thanks.

 

Λευκό τοίχο. Είχα κολλήσει για τις δοκιμές με λίγο σελοτέιπ μια λευκή Α4 σε ένα σημείο για να δω αν θα διακρίνω διαφορές. Δεν πρόσεξα κάτι. Η απόσταση θα είναι κάπου στο 1,0-2.0 μέτρα. Στο περίπου 1,5 μέτρο νομίζω μου έδινε κάπου στις 60'' που είναι παραπάνω από μια χαρά. Δεν θα είναι πάντως σταθερά κάπου. Δεν διαθέτω ειδικό χώρο για προβολές. Οπότε για την ώρα θα είναι τα πράγματα ολίγον καροτσάκι, με τον προβολέα να χρησιμοποιείται εδώ και εκεί για κανέναν αγώνα ή για καμιά βραδινή προβολή ταινίας. Απλά από όταν αγόραζα το HiTech πριν 15-17 χρόνια πάντα ήθελα έναν προβολέα και να που γίνανε και αυτοί φτηνιάρικοι. Τότε σε ζάλιζαν περισσότερο οι τιμές τους βέβαια, από ότι τα τεχνικά τους χαρακτηριστικά.

 

Τώρα αν αργότερα θα σοβαρέψει η κατάσταση όσον αφορά το θέμα "προβολέας" δεν ξέρω. Αλλά μου έφυγε ένα απωθημένο που είχα χρόνια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgos2187 said:

Απαξ και κολλησεις το μικροβιο δεν το ξεκολλας με τιποτα

δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ. Έχω έναν Epson 720p, ωραία φάση, δε λέω, αλλά, επειδή δεν είναι καρφωμένος σε ταβάνι/τοίχο, η όλη ανακατοσούρα για να τον στήσω, με κάνει να βαριέμαι να ασχοληθώ να τον βγάλω από την τσάντα του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκεί που κοίταγα τα Android media players των $25-$30 και σκεφτόμουν "Ε και τι να το κάνεις αυτό;", με την κουταμάρα που έχουν κάνει οι της Unic(η μέρα με την νύχτα το playback από τον projector, με την αναπαραγωγή εικόνας από HDMI), ίσως να αρχίσω να καλοβλέπω την αγορά μιας τέτοιας συσκευής.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, deninho said:

δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ. Έχω έναν Epson 720p, ωραία φάση, δε λέω, αλλά, επειδή δεν είναι καρφωμένος σε ταβάνι/τοίχο, η όλη ανακατοσούρα για να τον στήσω, με κάνει να βαριέμαι να ασχοληθώ να τον βγάλω από την τσάντα του.

Ο δικος μου sanyo z4 720p εχει shift lens οποτε τον εχω στο γραφειο μου και προβάλει σε ενα πανι στα 3-4 μετρα 80 ιντσες νομιζω ?( 2,20μ πλατος)
Αν δεν ειχε δεν θα τον αγοραζα για τον ιδιο λογο.

 

Παντως ειναι πολυ χαμηλη η αναλυση του δικου σου Γιαννη, δε ξερω πως την παλεύεις :Ρ  Εγω καθομαι στα 2 και κατι μετρα και βλεπω jaggy λιγο εικονα αναλογα με το τι βλεπω αλλα ενα καλο τιπ ειναι να τον εχεις ελαχιστα out of focus.

 

Νομιζω ομως οτι αξιζει overall, για 200 + 100 που μου κοστισε

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SirDiman said:

δε ξερω πως την παλεύεις :Ρ

Άμα δεν έχεις δοκιμάσει το καλό ή ακόμα και το μέτριο, το κακό σου φαίνεται σούπερ.

 

Ένα πραγματάκι ακόμα που διαπίστωσα σε αυτόν εδώ - τώρα που είπες για out of focus - είναι ότι, θέλει να είναι κάθετα στον απέναντι τοίχο. Το keystone(?) correction που έχει, αν τον βάλεις υπό γωνία για να στέλνει εικόνα ψηλότερα στον απέναντι τοίχο, θα σου διορθώσει μεν το κάδρο, αλλά δεν διορθώνει και το focus. Έτσι μπορεί ας πούμε να διορθώσεις το κάδρο και τα γράμματα στο πάνω μέρος της εικόνας του μενού να είναι εύκολο να τα διαβάσεις, τα γράμματα όμως στο κάτω μέρος της εικόνας θα είναι out of focus και δύσκολα θα διαβάζονται. Φαντάζομαι οι πιο ακριβοί προβολείς θα έχουν επιπλέον ρυθμίσεις και διορθώσεις για αυτό.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα ο προβολεας ειναι ενα δυστροπο μηχανημα και οσο κι αν φαινεται το αντιθετο, θελει αρκετη μελετη η αγορα του και το στησιμο του. Παντως τα 1800 lumens ενος τοσο οικονομικου προβολεα καθιστουν απαραιτητη την προβολη σε συνθηκες απολυτου σκοτους. Ισως ενα παρα πολυ αδυναμο φως (που να μπλεδιζει) τονωσει καπως την αντιθεση. Και ενα πανι με καλο gain θα βοηθουσε αλλα κοστιζουν αρκετα και μαλλον η αγορα του δεν αξιζει..

Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να τον εχεις αρκετα κοντα ωστε να παιρνεις οσο περισσοτερα fl (φως) μπορεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν τον έχεις με διαγώνιο μέχρι 40'' η φωτεινότητα είναι μια χαρά, θα έλεγα ότι βλέπεις σαν σε TV, αλλά χαμηλής ανάλυσης TV. Αν πας και το ανεβάσεις στις 92'' που δοκίμασα σήμερα, ναι μεν έχεις ένα ωραίο cinema εφέ, αλλά η φωτεινότητα είναι αρκετά χαμηλή. Άλλωστε sites που έχουν μετρήσει τις φωτεινότητες σε Κινέζικους των 1000-2000 lumens, τους έχουν βρει με 80-200 lumens πραγματικά. Και όχι, ο διαφημιζόμενος ότι έχει 2000, στο τέλος δεν είχε τα περισσότερα έναντι των άλλων.

 

92'' σε λευκό τοίχο

 

Κοντινό

 

92 close up.jpg

 

εσωτερικός player

 

internal player.jpg

 

HDMI (media player classic)

 

mpc hdmi.jpg

 

 

artifacts

 

artifacts.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Μεγειά την κάρτα @Volrath! Αν μπορείς δώσε ένα sreenάκι σε αυτό εδώ το bench (με τα settings που ζητάω όπως φαίνονται στο screen), στο αντίστοιχο thread φυσικά!

Καλό λιώσιμο! :) 

Επίσης times spy αν γίνεται με ASYNC ON

 

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασες επίσης να ανεβάσεις όσο περισσότερο μπορείς το φανάκι γιατί οι 1060 αρχίζουν και θροτλάρουν μετά τους 60κάτι βαθμούς ( δυστυχώς δε θυμάμαι ακριβώς νούμερο σε review το διάβασα αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου- ρίξε μια ματιά )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.