Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος Trooper έγραψε:

Ηρθεεεε το "κουτάκι". Να δω ποτε θα το στησω....:)

IMG_1173.JPG

Τι φωτο ειν αυτη, μονο το κουτι; Το εσωτερικο που ειναι; :p Εννοω το εσωτερικο της συσκευασιας :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα επιτέλους το RMA της EVGA 1060. Ήρθε κανονικά με τα κουτιά, τις ζελατίνες και τα όλα του, είμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα μου έστελναν refurbished.:T:

Απαραίτητες φωτό:

 

http://imgur.com/a/dNR7V

 

Παραδόξως ήρθε με το παλιό bios που έχει το fan στο 45%, και όχι με το νέο 0db fan-stop.  Δεν την πολυακούω στο 45% οπότε ίσως και να μην φλασάρω το νέο.

Έγινε επεξεργασία από Larry
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Larry έγραψε:

Απαραίτητες φωτό:

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/dNR7V"><a href="//imgur.com/dNR7V"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

Αυτο βλεπω σαν απαραιτητη φωτο παντως :p 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tommybertsen said:

Τωρα φαινεται το λινκ

Ήθελα να βάλω το embedded slideshow, αλλά δεν με αφήνει, ότι και code να διαλέξω.

Τουλάχιστον φαίνεται τώρα. 

 

Το Gpu boost 3.0 κάνει δουλειά, 2ghz με μαμά όλα, ούτε power limit ούτε temp limit πειραγμένα.

 

 

render.gif

Έγινε επεξεργασία από Larry
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Larry έγραψε:

Ήρθε σήμερα επιτέλους το RMA της EVGA 1060. Ήρθε κανονικά με τα κουτιά, τις ζελατίνες και τα όλα του, είμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα μου έστελναν refurbished.:T:

Απαραίτητες φωτό:

 

GPU Upgrade - Album on Imgur

 

Παραδόξως ήρθε με το παλιό bios που έχει το fan στο 45%, και όχι με το νέο 0db fan-stop.  Δεν την πολυακούω στο 45% οπότε ίσως και να μην φλασάρω το νέο.

Τι ακριβως έγινε και την έστειλες RMA αν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kazaboy said:

Τι ακριβως έγινε και την έστειλες RMA αν επιτρέπεται.

 

1 hour ago, SpirosKGR said:

Είχε έρθει DoA αν δε κάνω λάθος

 

3 minutes ago, kazaboy said:

DoA από EVGA ; Μμμμ μωρε μπράβο.

Εντελώς ψόφια, artifacts σε UEFI, black screen σε legacy συστήματα. Σε όλα τα συστήματα έκανε υπερβολική ώρα να κάνει initialize το PCI-E.  Τουλάχιστον το support της EVGA είναι όπως λέγεται στα fora.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Larry έγραψε:

 

 

Εντελώς ψόφια, artifacts σε UEFI, black screen σε legacy συστήματα. Σε όλα τα συστήματα έκανε υπερβολική ώρα να κάνει initialize το PCI-E.  Τουλάχιστον το support της EVGA είναι όπως λέγεται στα fora.

Ναι μου έκανε εντύπωση, έχουν τρομερό support. Είχα παλιά μια 470 η οποία συνοδευόταν με 10ετή εγγύηση, ασύλληπτο εεε...Αντε καλοδούλευτη τώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά, γιατί να μην παίζεις απο το λαπτοπακι σου;


Πάντως εκεί που κοίταγα τα Android media players των $25-$30 και σκεφτόμουν "Ε και τι να το κάνεις αυτό;", με την κουταμάρα που έχουν κάνει οι της Unic(η μέρα με την νύχτα το playback από τον projector, με την αναπαραγωγή εικόνας από HDMI), ίσως να αρχίσω να καλοβλέπω την αγορά μιας τέτοιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παραβιάζω λίγο την λογική του thread, που δεν είναι τι αγοράσατε πριν μερικούς μήνες. Επειδή υπάρχουν card readers που δεν τραβάνε μία, το παρακάτω αν και φτηνό μου είχε φανεί σούπερ για το "ένα σουβλάκι με πίτα" κόστος του

 

Mini 5Gbps Super Speed USB 3 0 Micro SD SDXC TF Card Reader Adapter Mac OS Pro | eBay

 

MINI-5Gbps-Super-Speed-USB-3-0-Micro-SD-SDXC-TF-Card-Reader-Adapter-Mac-OS-Pro

 

Με μια Samsung EVO 32GB πετύχαινε τις εξής επιδόσεις

 

Samsung EVO 32GB UHS1.jpg

 

21 minutes ago, das said:

Σιγά, γιατί να μην παίζεις απο το λαπτοπακι σου;

 

 

Πλέον έχω βολευτεί. Παίζω με DLNA από το laptop μέχρι να μου έρθει αυτό 1080p Audio VGA to HDMI HD HDTV Video Converter Box Adapter for PC Laptop DVD TS | eBay (και να τα κάψω όλα - το laptop είναι αρχαίο δεν έχει HDMI) και με HDMi από το main PC. Ειδικά με το HDMI έχω σχεδόν κάνει στάνταρ την θέαση μιας ταινίας στις 70-90 ίντσες κάθε δεύτερο βράδυ. Έχω πιάσει διάφορες ταινίες, παλιές και νέες.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος yanni έγραψε:

Παραβιάζω λίγο την λογική του thread, που δεν είναι τι αγοράσατε πριν μερικούς μήνες. Επειδή υπάρχουν card readers που δεν τραβάνε μία, το παρακάτω αν και φτηνό μου είχε φανεί σούπερ για το "ένα σουβλάκι με πίτα" κόστος του

 

Mini 5Gbps Super Speed USB 3 0 Micro SD SDXC TF Card Reader Adapter Mac OS Pro | eBay

 

Το εχω και εγω σε μαυρο, σκοτωνει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.