Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Τα 32GB, από vickmall.

Το πήρα με την Αγγλοκινέζικη ROM γιατί από ότι κατάλαβα, για να περάσεις της Ελληνικής κοινότητας (miui.gr) αυτή χρειάζεται.

Δυστυχώς φεύγω ταξίδι πάλι μεθαύριο οπότε δεν ξέρω αν θα προλάβω να το σεταρω (και να πάρω και backup το παλιό κινητό - mi3).

 

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα mini review αλλά δεν το υπόσχομαι γιατί υπάρχει πολύ τρέξιμο.

Γενικά αν και όπως είπα δεν έχω περάσει την Ελληνική ROM (custom πάντα) το κινητό φυσάει και αν είχε κάποιο θέμα θα είχε βουήξει ο κόσμος.

Το δυνατό σημείο γενικά του κινητού (όπως και όλων γενικά της xiaomi) είναι ότι έχει branded hardware από το πάνω ράφι (πχ το Mi 5 έχει τον επεξεργαστή του Samsung S7 -underclocked στην δικιά μου low εκδοση).

Το δεύτερο δυνατό σημείο (ίσως έπρεπε να το βάλω πρώτο) είναι το MIUI (σαν το IOS για τα iPhone ένα πράμα), χωρίς σκουπίδια εφαρμογές (σαν τα XperiaApps στη Sony κτλ).

Το τρίτο (συνδέται με το 2ο) είναι ότι γενικά τα κινητά της xiaomi (όπως και της Huawei) τα αγοράζουν πιο ψαγμένοι χρήστες και στις αντίστοιχες κοινότητες βρίσκεις ένα κάρο καλούδια (custom ROMs και οδηγούς για τα πάντα με video-photos).

 

ΥΓ. Έσπασα πολύ πλάκα σήμερα με το IR sensor. Ανοιγόκλεινα το A/C και την TV και τρέλανα τη γυναίκα μέχρι να καταλάβει ότι της κάνω πλάκα!!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koshal said:

Το πήρα με την Αγγλοκινέζικη ROM γιατί από ότι κατάλαβα, για να περάσεις της Ελληνικής κοινότητας (miui.gr) αυτή χρειάζεται.

Δυστυχώς φεύγω ταξίδι πάλι μεθαύριο οπότε δεν ξέρω αν θα προλάβω να το σεταρω (και να πάρω και backup το παλιό κινητό - mi3).

Περασε την Global developer rom miui8 η οποία έχει μερικώς μεταφρασμένο μενού στα settings αλλά οι υπόλοιπες εφαρμογές κτλπ έχουν πλήρως ελληνικά. 

Μπορείς με 3 βήματα να την περάσεις χωρίς unlockbootloader και προετοιμασία του pc μέσω fastboot.  10-15 λεπτά η διαδικασία από το μηδέν μέχρι να ανοίξει στο μενού..

 

Στο redmi note 3 pro πάντως η dev rom με ικανοποίησε περισσότερο λόγω ότι παίρνει αυτόματα και τις αναβαθμίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2016 at 11:02 AM, Larry said:

Ήρθε σήμερα επιτέλους το RMA της EVGA 1060. Ήρθε κανονικά με τα κουτιά, τις ζελατίνες και τα όλα του, είμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα μου έστελναν refurbished.:T:

Απαραίτητες φωτό:

 

GPU Upgrade - Album on Imgur

 

Παραδόξως ήρθε με το παλιό bios που έχει το fan στο 45%, και όχι με το νέο 0db fan-stop.  Δεν την πολυακούω στο 45% οπότε ίσως και να μην φλασάρω το νέο.

Αυτό το καλώδιο που συνδέεις στην κάρτα σαν κέρατο φαίνεται από εκεί που το περνάς :p Πέρασέ το από την εσωτερική-κάτω οπή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το εφερα απο εδω , το εφερα απο εκει, σκεφτηκα για led strips και τα συναφη, τελικα το ετοιματζιδικο , μου βγηκε φτηνοτερο , και το τσιμπησα! :)

 

20160908_131124.jpg

 

 

 

  Hide contents

20160908_131354.jpg20160908_131430.jpg20160908_131502.jpg20160908_131532.jpg

 

Λινκ ορ ντιντεντ χαπεν μεητ!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα απο eworld, απο το οποιο μαλλον τελειωσε το αποθεμα και δε τα βγαζει στο site τους. Απο σκρουτζ, υπαρχει μονο ενα λινκ σε αλλο καταστημα !

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2016 at 0:01 ΠΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το εφερα απο εδω , το εφερα απο εκει, σκεφτηκα για led strips και τα συναφη, τελικα το ετοιματζιδικο , μου βγηκε φτηνοτερο , και το τσιμπησα! :)

 

20160908_131124.jpg

 

 

 

  Reveal hidden contents

20160908_131354.jpg20160908_131430.jpg20160908_131502.jpg20160908_131532.jpg

 

Μολις επεσε order:D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Μολις επεσε order:D

Αν εχεις το κουτακι της υπογραφης, νομιζω οτι ειναι ταμαμ :D Μια πανω , μια κατω ,και προσπαθησε να κρυψεις καπως το τροφοδοτικακι τους (εγω το εκρυψα στο 5.25" bay γιατι βολευε να τραβηξω molex εκει). Εκτος απο το λευκο τους που "μπλεδιζει" (αν και με ικανοποιει γιατι ειναι πιο ξεκουραστο ), ολα τα αλλα ειναι πολυ καλα τα χρωματακια, βαριεσαι το ενα, βαζεις το αλλο , κλπ. Φαινονται αρκετα ποιοτικα τα led! Οτι πρεπει για οσους βαριουνται την κοπτοραπτικη (οπως και του λογου μου  ) .

YΓ : αν το εκανες order απο το καταστημα που το εχει στο σκρουτζ, νομιζω οτι θα αργησει λιγακι , καπου πηρε τ'αυτι μου οτι θα το φερουν τελος του μηνα! Τσεκαρε το απο Δευτερα αν μπορεσεις ;) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος 9000+rpm έγραψε:

Το θεμα ειναι θα υπαρχει διαθεσημοτητα η θα περιμενουμς:hehe:

Με πηραν τηλεφωνο μολις τωρα. Δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη αλλα παρασκευη 16/9 θα παραλαβουν και θα μου(μας) τη στειλουν! Δεν με πειραζει να περιμενω, σιγα, λεντοταινια ειναι, δεν επειγει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει για steam καλη μας τυχη. Ακου 60 ευρω το standard edition... Για το φορτσα λεω... 

Ε τόσο δεν κάνουν οι ΑΑΑ στην αρχή;

Αν και νωμιζω ότι είδα 69! Έχει και preorder bonus [emoji14]

Ίδια τιμή με το Xbox θα είναι. Μην ξεχνάμε και το play anywhere http://www.xbox.com/en-US/games/xbox-play-anywhere

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.