Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

39 minutes ago, giorgos2187 said:

Με τα ασπρα φωτα μ αρεσει περισσοτερο! Εγω sleevαρισμενα για το δικο μου τροφοδοτικο δεν μπορω να βρω πουθενα γαμωτη...

Γιατι δεν βρισκεις δεν καταλαβα. Δεν κανουν ολα σε ολα? 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, giorgos2187 said:

Με τα ασπρα φωτα μ αρεσει περισσοτερο! Εγω sleevαρισμενα για το δικο μου τροφοδοτικο δεν μπορω να βρω πουθενα γαμωτη...

Γιαυτό αγοράζεις extensions που κάνουν για όλα τα κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

@giorgos2187 Τελικά άκυρο το SLI και σύ εε? :p Μεγειά την κάρτα! Gigabyte FTW! :T:

Ναι.. Λογω κοστους κυριως. Και η αλλαγη που εγινε, εγινε γιατι μου κοστισε ενα ποσο που ηταν αστειο να το σκεφτω και δευτερη φορα. Αλλιως θαβειχα κατσει στ αυγα μου! 

Απο αυριο θα εχει δοκιμες γιατι σημερα δεν προλαβαινω!

Εδιτ

@swatoner  δυστυχως ομως με τις προεκτασεις δεν "τακτοποιειται" και ο χωρος μπροστα απο το τροφοδοτικο που με απασχολει περισσοτερο.... Οποτε χρεαζομαι ολοκληρο το καλωδιο...

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giorgos2187 said:

Ναι.. Λογω κοστους κυριως. Και η αλλαγη που εγινε, εγινε γιατι μου κοστισε ενα ποσο που ηταν αστειο να το σκεφτω και δευτερη φορα. Αλλιως θαβειχα κατσει στ αυγα μου! 

Απο αυριο θα εχει δοκιμες γιατι σημερα δεν προλαβαινω!

Και μένα με τρώει λίγο η τσέπη αλλά μάλλον θα περιμένω να δώ τι θα γίνει με τα pascal refresh.. μου φτάνει πρός το παρόν η 980. Εύχομαι καλά νουμεράκια! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, icy20 said:

Τελικα εκτος απο τη led-ο-ταινια αλλαξα και τα καλωδια του PSU & PCI-X. Νομιζω οτι ειναι πιο ωραια τωρα. Μια με κλειστα τα φωτα μια με ασπρο και μια με κοκκινο. Ποια προτιματε?

 

 

Ασπρο. Το αλλο μοιαζει με Τσιρκο Μεντρανο mode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

 

Ασπρο. Το αλλο μοιαζει με Τσιρκο Μεντρανο mode.

Και εγω αυτο ειδα. Απλα πιστευα οτι το κοκκινο επειδη το mobo/soundblasterz/gpu και ολοι οι ανεμηστηρες ειναι κοκκινοι μηπως ταιριαζε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2016 at 7:04 PM, yanni said:

Παραβιάζω λίγο την λογική του thread, που δεν είναι τι αγοράσατε πριν μερικούς μήνες. Επειδή υπάρχουν card readers που δεν τραβάνε μία, το παρακάτω αν και φτηνό μου είχε φανεί σούπερ για το "ένα σουβλάκι με πίτα" κόστος του

 

Mini 5Gbps Super Speed USB 3 0 Micro SD SDXC TF Card Reader Adapter Mac OS Pro | eBay

 

 

Spoiler

Με μια Samsung EVO 32GB πετύχαινε τις εξής επιδόσεις

Samsung EVO 32GB UHS1.jpg

 

Ευχαριστώ Γιάννη. Το χτύπησα και εγώ.

 

Με Kingston 16GB MicroSDHC UHS-I Class10

 

Spoiler

rxOFo59.pngIe63aNn.png

 

Με Block Size = 100MB έπιασε και τα αναμενόμενα 10MB/s write

 

cl6Eu2K.png

 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, l2phile said:

Ευχαριστώ Γιάννη. Το χτύπησα και εγώ.

 

Με Kingston 16GB MicroSDHC UHS-I Class10

 

 

Την Kingston την δοκίμασες με αυτό το card reader; Αν ναι τότε αυτό είναι πολύ ευχάριστο διότι δείχνει ότι το card reader υποστηρίζει και μεγαλύτερες ταχύτητες από αυτές της Evo που έχω.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος yanni έγραψε:

Την Kingston την δοκίμασες με αυτό το card reader; Αν ναι τότε αυτό είναι πολύ ευχάριστο διότι δείχνει ότι το card reader υποστηρίζει και μεγαλύτερες ταχύτητες από αυτές της Evo που έχω.

Το Card Reader μου έδωσε ~95MB/s Read με μια Mixza 16GB ;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, UltraB said:

Το Card Reader μου έδωσε ~95MB/s Read με μια Mixza 16GB ;)

 

Μια 32άρα Mixza που δοκίμασα χτύπησε τοίχο στα 23MB/sec στο Crystaldiskmark. Δεν θεωρώ ότι φταίει το card reader, αφού έχει πιάσει υπερδιπλάσιες επιδόσεις με άλλες κάρτες, αλλά μου κάνουν εντύπωση τα 95MB/sec που αναφέρεις για την Mixza.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Μια 32άρα Mixza που δοκίμασα χτύπησε τοίχο στα 23MB/sec στο Crystaldiskmark. Δεν θεωρώ ότι φταίει το card reader, αφού έχει πιάσει υπερδιπλάσιες επιδόσεις με άλλες κάρτες, αλλά μου κάνουν εντύπωση τα 95MB/sec που αναφέρεις για την Mixza.

Read όπως είπα τόσο. Γιατί για Write είδα μέγιστο ~15MB/s.

Απλά για να έδειξε τόσο σε Read πάει να πει ότι υποστηρίζει τέτοιες ταχύτητες  (αν δεν κάνω λάθος).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και το ανάποδο πριν λίγη ώρα για λογαριασμό φίλου. Η παραγγελία έγινε στις 22 Σεπτεμβρίου, οπότε θα έλεγα ότι δεν άργησε να έρθει.

Mini 1080p HDMI to VGA Audio HD HDTV Video for PC Laptop Adapter Converter De | eBay

 

http://i.ebayimg.com/images/g/BUwAAOSwtnpXoepU/s-l500.jpg

 

Στα 5' που το δοκίμασα παίζει μια χαρά. Ο Nvidia driver συνεχίζει να βλέπει την Samsung TV και μέσω του μετατροπέα, συνεχίζει να δείχνει αναλύσεις έως 1080p στα 60Hz, η εικόνα βγήκε μια χαρά κεντραρισμένη στην οθόνη, η ποιότητα είναι μάλλον η τυπική της VGA, σίγουρα δεν είναι άσχημη, στέλνεις κανονικά ήχο, αλλά θα χρειαστείτε ηχεία με ενίσχυση διότι η στάθμη είναι χαμηλή(τουλάχιστον στα ακουστικά που σύνδεσα για έναν γρήγορο έλεγχο του ήχου.

 

Υ.Γ. Κάτι σημαντικό για χρήση με CRT monitors. Το refresh rate που υποστηρίζεται φτάνει έως τα 85Hz για ανάλυση έως 1024x768, 75Hz για ανάλυση 1152x864 και τα 60Hz για οποιαδήποτε άλλη μεγαλύτερη ανάλυση. 

 

Ρεύμα παίρνει και από την HDMI μιας και αποσύνδεση του mini USB δεν έκοψε την εικόνα.

 

@devaggos

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2016 at 1:56 PM, GFFermari said:

Logitech K360 - 35€ περίπου. Εξαιρετικό ως προς τη φορητότητα και τη διάρκεια της μπαταρίας. Ακατάλληλο για παιχνίδια τύπου PES καθώς αδυνατεί να διαχειριστεί πολλά πλήκτρα ταυτόχρονα πατημένα.

 

Τόσο κράτησε. Από 10/5 μέχρι 5/10.

RIP Κ360. Δεν όφειλες να αντέξεις τα MPa σε κάμψη.

 

Επιστροφή σε USB μέχρι νεοτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Το καθίσαμε... :D 

Έχει σπάσει στη μέση. Η αριστερή πλευρά έχει ανοίξει και τα εντόσθια αναμίχθηκαν μεταξύ τους. Το συμμάζεψα λίγο, το έκλεισα, μόνο πάγο που δεν του έβαλα, αλλά δεν.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.