Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

20180612_172025_resized.thumb.jpg.753f1075b34c9138010f1a0f88ddc4af.jpg

Το βιβλιοπωλείο "Πολιτεία" μου έκανε μια προσφορά που δεν μπορούσα ν' αρνηθώ;). Στα 42.10 και τα 2. Βγάλτε και τον Φ.Π.Α. (θα περαστεί στα έξοδα), μου ήρθαν στα 34 ευρώ. Καθόλου άσχημα.

Η Πολιτεία (του Πλάτωνα) δεν χρειάζεται συστάσεις. Ήθελα να την έχω ολόκληρη και συγκεντρωμένη σ' ένα βιβλίο.

Ο Νονός, στον οποίο βασίστηκε η ομώνυμη τριλογία (έστω και αν το 3ο μέρος ήταν κατώτερο των 2 πρώτων), είναι η ενδιαφέρουσα καταγραφή των μηχανισμών της Cosa Nostra.

Το βιβλίο δίνει insight και info που έμειναν εκτός ταινιών. Καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα την ιστορία της τριλογίας.

Υ.Γ. Άψογη η εξυπήρετηση, με ενημερωτικά email και άμεση αποστολή (Παρασκευή έκανα την παραγγελία, σήμερα τα είχα στα χέρια μου).

Υ.Γ.1 Φήμες που θέλουν ν' αλλάζω το nickname μου σε DonLazarone (χωρίς το dead, για ευνόητους λόγους), ελέγχονται ως ανακριβείς. Treat me with respect and call me Godfather:hehe:.

 

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

20180612_172025_resized.thumb.jpg.753f1075b34c9138010f1a0f88ddc4af.jpg

Το βιβλιοπωλείο "Πολιτεία" μου έκανε μια προσφορά που δεν μπορούσα ν' αρνηθώ;). Στα 42.10 και τα 2. Βγάλτε και τον Φ.Π.Α. (θα περαστεί στα έξοδα), μου ήρθαν στα 34 ευρώ. Καθόλου άσχημα.

Η Πολιτεία (του Πλάτωνα) δεν χρειάζεται συστάσεις. Ήθελα να την έχω ολόκληρη και συγκεντρωμένη σ' ένα βιβλίο.

Ο Νονός, στον οποίο βασίστηκε η ομώνυμη τριλογία (έστω και αν το 3ο μέρος ήταν κατώτερο των 2 πρώτων), είναι η ενδιαφέρουσα καταγραφή των μηχανισμών της Cosa Nostra.

Το βιβλίο δίνει insight και info που έμειναν εκτός ταινιών. Καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα την ιστορία της τριλογίας.

Υ.Γ. Άψογη η εξυπήρετηση, με ενημερωτικά email και άμεση αποστολή (Παρασκευή έκανα την παραγγελία, σήμερα τα είχα στα χέρια μου).

Υ.Γ.1 Φήμες που θέλουν ν' αλλάζω το nickname μου σε DonLazarone (χωρίς το dead, για ευνόητους λόγους), ελέγχονται ως ανακριβείς. Treat me with respect and call me Godfather:hehe:.

 

 

Ναι αλλά για το πακετάρισμα δεν είπες τίποτα :p 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το πακετάρισμα ήταν εξαιρετικό και η συσκευασία προστάτευε τα βιβλία. Πήρε το μάτι μου μια μουτζούρα (διέκρινα το όνομα Χρυσόστομος, δεν ξέρω αν σας λέει κάτι) και μια προειδοποίηση ότι ''θα κοιμηθώ με τα ψάρια'', αν, τυχόν, καταστρέψω το περιτύλιγμα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

(διέκρινα το όνομα Χρυσόστομος, δεν ξέρω αν σας λέει κάτι)

 

πριν 11 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εγώ δηλώνω αθώος, δεν είμαι στα πακέτα ακόμη :p

 

Διάβαζε καλύτερα πριν προσπαθήσεις να διαβάλλεις κάποιον :p Α, και τα μηνύματά σου as well :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Spirosssss said:

Ήταν κάνα καλό προσφορόνι και δεν πήγες σε 970;

Sent from my A0001 using Tapatalk
 

 

169 τον πήρα.

Για τη χρήση που κάνω στον υπολογιστή του σπιτιού είναι υπερβολή, απλά ήθελα περισσότερο χώρο σε ssd και δεν ήθελα καλώδια για αυτό πήρα nvme. Ε και μιας και το βρήκα σε αυτή την τιμή το σκέφτηκα σαν επένδυση. Δεν θα έβλεπα διαφορά άμα έπαιρνα τον 970.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
169 τον πήρα.
Για τη χρήση που κάνω στον υπολογιστή του σπιτιού είναι υπερβολή, απλά ήθελα περισσότερο χώρο σε ssd και δεν ήθελα καλώδια για αυτό πήρα nvme. Ε και μιας και το βρήκα σε αυτή την τιμή το σκέφτηκα σαν επένδυση. Δεν θα έβλεπα διαφορά άμα έπαιρνα τον 970.
Πες και σε μας καλέ που κ πως :hehe:

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Spirosssss said:

Πες και σε μας καλέ που κ πως :hehe:

Sent from my A0001 using Tapatalk
 

 

Είχε βγει κουπόνι στο ebay για 8 ώρες αν δεν κάνω λάθος με 20% έκπτωση σε οτι αγόραζες πάνω από 100$.

Σχεδόν τίποτα δεν άξιζε γιατί τα περισσότερα που με ενδιέφεραν ήταν πιο ακριβά από skroutz.

Περιμένω ακόμα ένα πακέτο την άλλη βδομάδα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2018 at 3:42 PM, haris013 said:

New arrival ?

 

3Vse3lJ.jpg

 

Θα αντικαταστήσει τον γαιδουροσερβερ που έτρεχε pfsense σπίτι μπας και γλυτώσω ρεύμα και ζέστη από το Computer room ?

 

 

μπορείς να πεις σε ένα θέμα λίγο για το σεταρισμα του ? home lab ?  και η χρηση του!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.