Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

400 ευρώ μου βγήκε το 128. Ξέρω ότι το mi8 σε κάποιους τομείς θεωρείται καλύτερο. Απλά δεν έχει ούτε fm ούτε sd. Είχα ξεμείνει από κινητό και δεν μπορούσα να περιμένω. Προς το παρόν δεν εντόπισα κάποιο από τα προβλήματα τα γνωστά

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι τόσο εύκολα :) θέλει μικρο σιμ το 8 οπότε έχει μερικές ώρες ζωής ακόμα μέχρι να κόψω την υπάρχουσα. Πάντως η διάφορες σε κάμερα και ταχύτητα είναι εξωφρενικές.

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2018 at 9:36 AM, jax7480 said:

Όταν το ανοίξω με το καλό θα σου πω.

 

Πάντως μία παρατήρηση που έχω γενικά με τα Note. Έγινε με το 8αρι, έγινε με το S6 Edge plus και με το 4αρι.

Κάθε φορά που βγαίνει νέο Note στην αγορά/σε παρουσίαση, το προηγούμενο μοντέλο δέχεται κάποιες αναβαθμίσεις.

Μετά από αυτές τις αναβαθμίσεις το τηλέφωνο δείχνει να δουλεύει πιο αργά. 

Ίσως είναι η ιδέα μου αλλά σκέφτηκα πως παίζει να το κάνουν και επίτηδες.

Ίσως φταίει και το γεγονός πως το τηλέφωνο εδώ και ένα χρόνο δεν το έχω πειράξει καθόλου (φορμάτ δεν έχει παίξει). Μόνο αναβαθμίσεις τη μία μετά την άλλη.

  

 

Sorry για το off. Σε ένα s6 τον Αύγουστο μου ήρθε αναβάθμιση μετά από 3 μήνες. Αν και η αναβάθμιση έλεγε κυρίως για το GDPR, παρατηρώ αυτό που λες και εσύ.
Το κινητό δείχνει να βαριέται. Έλεγα ότι είναι ιδέα μου, όχι.

Έγινε επεξεργασία από suboy
Link to comment
Share on other sites

Ταινία 14 Giga, σε 17 λεπτά είχε περάσει τη μισή (ήθελε άλλα 17 λεπτά) και η ταχύτητα ενώ ξεκίνησε από 30, έπεσε σε λίγα δευτερόλεπτα στα 10 και τελικά σταθεροποιήθηκε περίπου στα 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

iPhone Xs Max

 

Μόλις το έφερε φίλος....

 

xs-max-1.thumb.jpg.4114c537e27f54800204d58ece31c666.jpg

 

giphy.gif

 

πριν 2 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

 

  Reveal hidden contents

 

 

Rm8XGh7.png

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

iPhone Xs Max

 

Μόλις το έφερε φίλος....

 

xs-max-1.thumb.jpg.4114c537e27f54800204d58ece31c666.jpg

 

  Hide contents

....το έφερε από τον εκτυπωτή. Ότι πιο κοντινό θα δω φέτος σε iPhone με τιμή στα 1700€.

 

xs-max-2.thumb.jpg.1aae44882d0ec386c14cca41ec36ae2b.jpg

 

Μα τι ωραία που δείχνει ο Λάμπης, ήθελα να 'ξερα ποιος τον σχεδίασε ?

Φήμες λένε ότι αν όλα πάνε καλά θα έχουμε μικρο - ανανεώσεις από τέλος του μήνα.

Α! Και για να τον προλάβω, ξέρετε για ποιον λέω, δε ρωτάω! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβγαλα σχεδόν ένα χρόνο με το Gear S3 Frontier θα σου πω τη δική μου άποψη και πως το είδα όλο το σκηνικό εγώ.

- Μπαταρία. Το θέμα της μπαταρίας είναι κλάμα για όλα τα smartwatches. Προσωπική άποψη πάντα το smartwatch θα έπρεπε να κρατάει τουλάχιστον μία εβδομάδα άνετα.

- Κάμερα. Ποια; Ναι, ένα smartwatch θα έπρεπε να έχει κάμερα για την ευκολία και μόνο

- Πληκτρολόγιο. Καλά εδώ γελάμε... Ναι ξέρω δεν είναι εφικτό αλλά στην τελική ας βρούνε λύση.

- SIM. Θα έπρεπε να δέχονται τουλάχιστον μία nanoSIM. Έτσι ώστε όταν χάνεται η επικοινωνία με το τηλέφωνο να δουλεύει τελείως αυτόνομα.

Δεν ξέρω αν θα πάρω το Watch. Δεν με έπεισε και πολύ. Το Gear S3 ήταν βεβιασμένη αγορά. Δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου και το μόνο που με βοήθησε ήταν να βλέπω ποιος με καλεί πριν βγάλω το τηλέφωνο από την τσέπη ή έστω να διαβάσω στα γρήγορα ένα email.

Είχε θεματάκια, όπως π.χ. σήκωνες το χέρι να δεις την ώρα και απλά δεν άναβε. Δηλαδή δεν δούλευε ούτε σαν ρολόι σωστά.

 

Καλοδούλευτο να είναι πάντως και πες μας μερικές εντυπώσεις μήπως και ψηθούμε.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2018 at 10:33 AM, jax7480 said:

Επειδή έβγαλα σχεδόν ένα χρόνο με το Gear S3 Frontier θα σου πω τη δική μου άποψη και πως το είδα όλο το σκηνικό εγώ.

- Μπαταρία. Το θέμα της μπαταρίας είναι κλάμα για όλα τα smartwatches. Προσωπική άποψη πάντα το smartwatch θα έπρεπε να κρατάει τουλάχιστον μία εβδομάδα άνετα.

- Κάμερα. Ποια; Ναι, ένα smartwatch θα έπρεπε να έχει κάμερα για την ευκολία και μόνο

- Πληκτρολόγιο. Καλά εδώ γελάμε... Ναι ξέρω δεν είναι εφικτό αλλά στην τελική ας βρούνε λύση.

- SIM. Θα έπρεπε να δέχονται τουλάχιστον μία nanoSIM. Έτσι ώστε όταν χάνεται η επικοινωνία με το τηλέφωνο να δουλεύει τελείως αυτόνομα.

Δεν ξέρω αν θα πάρω το Watch. Δεν με έπεισε και πολύ. Το Gear S3 ήταν βεβιασμένη αγορά. Δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου και το μόνο που με βοήθησε ήταν να βλέπω ποιος με καλεί πριν βγάλω το τηλέφωνο από την τσέπη ή έστω να διαβάσω στα γρήγορα ένα email.

Είχε θεματάκια, όπως π.χ. σήκωνες το χέρι να δεις την ώρα και απλά δεν άναβε. Δηλαδή δεν δούλευε ούτε σαν ρολόι σωστά.

 

Καλοδούλευτο να είναι πάντως και πες μας μερικές εντυπώσεις μήπως και ψηθούμε.

 

Αυτό με την κίνηση για να ανάψει η οθονη το παρατήρησα και εγώ μερικές φορες στην δουλειά χθες

Επειδή κρατάω joysticks όταν έκανα μιικρή κίνηση και πιο ομαλή γυρίζοντας τον καρπό καθιστός δεν άναψε μερικές φορες αν είναι μικρή η κίνηση νομίζω την θέλει λίγο ποιο απότομα για να την διαβάσει

ίσως όμως και να μπερδευόταν και με τις υπόλοιπες κινήσεις που έκανε το χέρι ταυτόχρονα

 

Η μπαταρία μετά από 26 ώρες είναι στο 61% αλλα με πολύ χρήση σαν πρώτη μέρα με αρκετά downloads σε watch faces 20-30 και μερικές  εφαρμογές με BT μέσο το κινητού μηνύματα σε viber δοκιμες με το stress test - bixpi - heartrate μέτρησεις και διαφορα αλλα εκτος από κλήσεις και ομιλία που δεν το δοκίμασα ακόμα

με της default ρυθμίσεις brightnes  7/10 με το auto enabled, gps off, BT on, notifications on, heart-rate monitor ανά 10min

 

Η οθόνη του που πίστευα ότι στον ήλιο θα δυσκολευόταν το μεσημέρι και με σκούρα γυαλιά ηλιου είναι μια χαρά κανένα πρόβλημα στην ανάγνωση η στα χρώματα είναι πολύ φωτεινή

Επίσης αν δεν περπατήσεις δεν καταγραφει βήματα για κανένα λόγο όσο το προσπάθησα ότι και αν δοκίμασα αλλα τα πρώτα βήματα αν είναι πιο λίγα από 5-10 δεν τα μετράει αν συνεχιστεί το περπάτημα τα καταγραφει όλα μαζί με μετά συνεχίζει ένα ένα

 

επίσης είδα ότι η καταγραφή οροφων που υποτίθεται ότι ότι μετράει όροφο ανά 3 μετρα αν δεν υπάρχει πλατύσκαλο στη σκάλα δεν τους μετράει χθες ανέβηκα σκάλα 40 μετρα ύψος 2 φόρες  μονο την μια έκανα μια στάση μονο έναν όροφο κατέγραψε

  

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωσή δοκιμής με iOS συσκευή...???

 

Εμένα οι πολυτέλειες μου είναι ψιλό αδιάφορες... το μόνο που ζητάω είναι να μπορώ να διαχειριστώ μουσική (spotify) από το ρολόι (αλλαγή κομματιών, volume) να βλέπω μηνύματα είτε SMS είτε WhatsApp και να βλέπω τον καλούντα όταν έχω εισερχόμενη κλήση.

 

Για πλήρη συμβατότητα θα μου πείτε πήγαινε σε iWatch αλλά δυστυχώς τα θεωρώ κακάσχημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.