Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Εγω παλι ημουν στην αντιθετη περιπτωση. Εχω το stratos και δεν μπορουσα το οτι σε χαμηλο φωτισμο δεν φαινοταν ιδιαιτερα. Πηρα τελικα το hua watch gt. Αν ενδιαφερει καποιον το δινω σε κατασταση καινουριου το στρατος...
Από όσο το έψαξα, για οθόνη έχεις 2 επιλογές με τα συν και τα πλην τους η κάθε μία. Ή παίρνεις always on τύπου e-ink που είναι σαφώς καλύτερες σε εξωτερικούς χώρους και ηλιοφάνεια (αισθάνεσαι ότι φοράς κανονικό ρολόι) ή παίρνεις οθόνη τύπου κινητού τηλεφώνου που είναι σαφώς καλύτερες σε εσωτερικούς χώρους και χαμηλό φωτισμό, αλλά στο ηλιακό φως χάνουν πολύ. Είναι θέμα καθαρά του τι εξυπηρετεί τον καθένα και πως θέλει να αισθάνεται και να χρησιμοποιεί το smartwatch που φοράει.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gdp77 said:

Από όσο το έψαξα, για οθόνη έχεις 2 επιλογές με τα συν και τα πλην τους η κάθε μία. Ή παίρνεις always on τύπου e-ink που είναι σαφώς καλύτερες σε εξωτερικούς χώρους και ηλιοφάνεια (αισθάνεσαι ότι φοράς κανονικό ρολόι) ή παίρνεις οθόνη τύπου κινητού τηλεφώνου που είναι σαφώς καλύτερες σε εσωτερικούς χώρους και χαμηλό φωτισμό, αλλά στο ηλιακό φως χάνουν πολύ. Είναι θέμα καθαρά του τι εξυπηρετεί τον καθένα και πως θέλει να αισθάνεται και να χρησιμοποιεί το smartwatch που φοράει.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ναι εννοειται ο καθενας εχει αλλες αναγκες/κριτηρια

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GriGaS έγραψε:

 Στα 129 ευρώ από eshop. Σαν εκτυπωτής θα χρησιμοποιείται περιστασιακά, η κυρία χρήση του θα είναι scanner. 

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Βέβαια μου έβγαλε την πίστη μέχρι να το εγκαταστήσω γιατί οι εφαρμογές που είχε στο CD είχαν θέμα με την τρέχουσα έκδοση των 10. Με το που κατέβασα τις πιο προσφατες όλα ρολόι. IMG_20190315_082327_1.jpgIMG_20190315_082842_1.jpg

 

Πυροβολαει σελιδες το μηχανιμα . 

Σου εχει ελληνικο μενου εσενα ο εκτυπωτης ? Στην λιστα δεν τα εμφανιζει και μου φαινεται αδιανοητο να το φερνουν στην ελλαδα χωρις την αντιστοιχη γλωσσα . 

Link to comment
Share on other sites

image.png

Portable DT321B Digital Multimeter AC/DC Voltage Meter with Blue Backlight PK | eBay

 

Από eBay. Μου ήρθε πριν κανέναν μήνα. Το είχα βρει στα 7,80 και ο λόγος επιλογής ήταν 1-2 youtube video που το έβγαζαν καλό. Για την απλή χρήση την δική μου είναι μια χαρά, παίζει και με 1.5V μπαταρίες και όχι την 9βολτη. Το μόνο ότι τα καλώδια που το συνόδευαν ήταν εντελώς για τα μπάζα. Είχα πάρει ένα ζευγάρι καλωδίων στο παρελθόν από eBay για το προηγούμενο πολύμετρο, που το τελευταίο διάστημα έβγαζε προβλήματα και με αυτά έπαιξε άριστα. Αλλά με τα δικά του καλώδια νόμιζες ότι ήταν προβληματικό.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την υπέρβαση...
 
Το μονο που δεν γινεται εδω αλλα ενταξει δεν θα πεθάνω κιολας ειναι οτι αν ηθελα να βαλω surround mode μεσω πχ του razer surround δεν μπορω να στειλω τον ηχο μέσω του hdmi στο streaming pc εξαιτιας του οτι το βλεπει σαν ξεχωριστη συσκευη κ για να ακουω ηχο θα πρέπει να ειναι προεπιλεγμενη συσκευη ηχου το razer surround. Εβαλα ενα game apex και άκουγα τους αλλους απο τα 50 μετρα, ηξερα απο που θα βγουνε. Απλα ισως το παρακανα με το treble καθως ακουγα τους πυροβολισμους μεσα στο αυτι μου εκκωφαντικα. Θα τεσταρω οταν γυρισω απο δουλεια...
IMG_20190318_105053.thumb.jpg.6c383a2f18ce3dc8d743c84f3e6c093e.jpg
IMG_20190318_105202.thumb.jpg.c9ca2d477cc4aa3994088f1e002654ce.jpg
IMG_20190318_115524.thumb.jpg.493ebf10d835baba96a04f7d0493268d.jpg
Ούτε καν ήξερα ότι έχει βγάλει τέτοιο πιστόλι!! Καλορίζικη!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Έτσι όπως το είδα, μου ήρθε μια ιδέα. Να υπήρχε λέει λογισμικό που να σου αντέγραφε οθόνες διάσημων ρολογιών. Θα το έκανα Omega Seamaster Crono
Αν ψάξεις στο net υπάρχουν 100άδες faces για stratos. Για Rolex, seiko, Casio, Omega, ό,τι τραβάει η ψυχή σου. Δεν ξέρω αν υπάρχει βέβαια το μοντέλο που λες.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2019 at 2:38 PM, PetrosD said:

 

Έτσι όπως το είδα, μου ήρθε μια ιδέα. Να υπήρχε λέει λογισμικό που να σου αντέγραφε οθόνες διάσημων ρολογιών. Θα το έκανα Omega Seamaster Crono

1) αγοραζεις ρολοι με επεξεργαστη mtk2502

2) κατεβαζεις το Mediatek Smat Device

3) μπαινεις στο site watchfaceup.com που εχει απειρες επιλογες και κατεβαζεις οτι θες για να αλλαζεις....

Ακυρο τωρα ειδα οτι το site δεν λειτουργει...

ψαξε στο xda για τι επιλογες εχεις  'η googlαρε vxp watch face

 

 

..................

το ιδιο με το επανω αντι για watchfaceup.com

 γραφεις  http://watchface.mcimedia.net εχει και tutorial

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρό λογω ορθοστασίας και πολλων ωρών χειρωνακτικής εργασίας, εχω πονους στα ποδια. Οποτε επενδυω κατα καιρούς σε διαφορα παπουτσια. Απο τα adidas energy boost πηγα στα on cloud terry. 

 

Απο τα energy boost εμεινα πολυ ευχαριστημένη μενει να δουμε με τα  νεα

 

 

20190327_210517.jpg

20190327_210504.jpg

20190327_210521.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Τον τελευταιο καιρό λογω ορθοστασίας και πολλων ωρών χειρωνακτικής εργασίας, εχω πονους στα ποδια. Οποτε επενδυω κατα καιρούς σε διαφορα παπουτσια. Απο τα adidas energy boost πηγα στα on cloud terry. 

 

Απο τα energy boost εμεινα πολυ ευχαριστημένη μενει να δουμε με τα  νεα

 

Με άλλα λόγια :

Παρά την κούραση και τα δεδομένα σωστά αποτελέσματα των υπαρχόντων αθλητικών, ούτε η περιέργεια , ούτε η διάθεση για πειραματισμό μειώθηκαν!  :T:

Μεγειά και καλοφόρετα ! ! !

:D 

 

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, karmen1983 said:

Τον τελευταιο καιρό λογω ορθοστασίας και πολλων ωρών χειρωνακτικής εργασίας, εχω πονους στα ποδια. Οποτε επενδυω κατα καιρούς σε διαφορα παπουτσια. Απο τα adidas energy boost πηγα στα on cloud terry. 

 

Απο τα energy boost εμεινα πολυ ευχαριστημένη μενει να δουμε με τα  νεα

 

 

20190327_210517.jpg

20190327_210504.jpg

20190327_210521.jpg

Είναι ή OC έκδοση βλέπω, πόσο ανεβαίνουν; ?

Καλοφόρετα!

Έγινε επεξεργασία από paxman
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.