Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Και backlight και NCV και θερμόμετρο και αυτόματο... Μόνο με 15 περίπου ευρώ (ίσως λιγότερο δεν θυμάμαι) , ό,τι πρέπει για να μάθω να παίρνω μετρήσεις ?
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Το "τσιμπησα" προ τριμηνου.
Εξαιρετικο πολυμετρο!

Τα μονα πλην που παρατηρησα, ειναι η οθονη του που απο καποιες γωνιες δεν φαινονται καλα τα ψηφια και που το backlight δεν ειναι ρυθμιζομενο και εχει συντομο χρονο αναμονης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το "τσιμπησα" προ τριμηνου.
Εξαιρετικο πολυμετρο!
Τα μονα πλην που παρατηρησα, ειναι η οθονη του που απο καποιες γωνιες δεν φαινονται καλα τα ψηφια και που το backlight δεν ειναι ρυθμιζομενο και εχει συντομο χρονο αναμονης.
Στο πακέτο περιλαμβάνονται και 2 fuses φαντάζομαι προς αντικατάσταση των υπαρχόντων αν καούν. Έχεις καταλάβει πως διάολο ανοίγει για να τις αντικαταστήσω αν χρειαστεί? Η μόνη βιδα που βλέπω είναι αυτή για να αλλάξω μπαταρίες. Πρέπει να αφαιρεθεί το λαστιχένιο κέλυφος? Δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω χωρίς να το σκίσω....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gdp77 said:

Και backlight και NCV και θερμόμετρο και αυτόματο... Μόνο με 15 περίπου ευρώ (ίσως λιγότερο δεν θυμάμαι) , ό,τι πρέπει για να μάθω να παίρνω μετρήσεις ?0dd07cad5979e0e49fd7ad1660dba3a1.jpg50c78436791b08cfbcee382a99519047.jpga652aef904a8462d2a874e0d1aaae725.jpg8431e5a6fef5ef190198b33b0515731d.jpgfd7997d45410dc701c16a3fba9bc5516.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Καλοδούλευτο.

Κάνεις ένα κόπο να ποστάρεις το link γιατί γίνεται χαμός στα results του eBay.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Στο πακέτο περιλαμβάνονται και 2 fuses φαντάζομαι προς αντικατάσταση των υπαρχόντων αν καούν. Έχεις καταλάβει πως διάολο ανοίγει για να τις αντικαταστήσω αν χρειαστεί? Η μόνη βιδα που βλέπω είναι αυτή για να αλλάξω μπαταρίες. Πρέπει να αφαιρεθεί το λαστιχένιο κέλυφος? Δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσω χωρίς να το σκίσω....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ναι, τις ειχε και μενα κανονικα μεσα στο πακετο.
Πρεπει να βγαλεις το λαστιχενιο περιβλημα. Για να το βγαλεις πρεπει να το τραβηξεις απο την εμπρος μερια. Μην σε τρομαζει που ειναι πολυ σφιχτα "δεμενο" με το σωμα, με το που το ανοιξεις απο την μια μερια μετα βγαινει πολυ ευκολα χωρις να γινει ζημια.

@paxman

Ειναι το RICHMETERS RM113D.

 

Έγινε επεξεργασία από dragontech
  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paxman said:

Καλοδούλευτο.

Κάνεις ένα κόπο να ποστάρεις το link γιατί γίνεται χαμός στα results του eBay.

https://www.aliexpress.com/item/32900257549.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53894c4dYm56nC

 

To 113D πήρα εγώ. Βλέπω ότι υπάρχει τώρα και το 113Ε που φαίνεται καλύτερο για 1-2 ευρώ παραπάνω.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

https://www.aliexpress.com/item/32900257549.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.53894c4dYm56nC

 

To 113D πήρα εγώ. Βλέπω ότι υπάρχει τώρα και το 113Ε που φαίνεται καλύτερο για 1-2 ευρώ παραπάνω.

Το 113Ε δεν ειναι καλυτερο, ειναι πιο αυτοματοποιημενο χωρις να εχει δυνατοτητα μετρησης των αμπερ. Το καλυτερο ολων ειναι το 113D :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gdp77 έγραψε:

OK! noob here ?

 

Kαι εγω την πατησα στην αρχη με το 113Ε. Αλλα μετα ψαχνοντας το λιγο παραπανω το ανακαλυψα. Εκτος της ελλειψης μετρησης των αμπερ, να προσθεσω πως δεν μετραει ουτε την θερμοκρασια. Το μονο παραπανω ειναι η ευρεση της φασης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ήθελα να πάω, και δεν είχα με ποιον... Και μένω 30 λεπτά το πολύ με τα πόδια από κει...

 

Έχασες φίλε μου! 

Άψογα ήταν όλα! Από την απόδοση του συγκροτήματος(έπαιζαν ασταμάτητα το ένα τραγούδι μετά το άλλο) μέχρι την άριστη διοργάνωση.

Το "setlist" αρκετά  καλό και ο ήχος αψεγάδιαστος. Ακούσαμε Battle hymns/Thor/Kings of Metal/Fighting the World/Hail and Kill/Power of thy Sword/King of the Kings, χωρίς σταματημό. 

Ρε λύστε μου μια απορία, πώς γίνεται εξήντα πέντε(65!!) χρονών άνθρωπος να έχει καμπάνα φωνή;

Απίστευτος ο Eric!!!

Ειλικρινά, δεν περίμενα τόσο εξαιρετική απόδοση από το συγκρότημα. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την είδα την Setlist. Manowar προτιμώ τα πρώτα 4 άλμπουμ, τα υπόλοιπα λιγότερο. Είναι showmen οι Manowar και το αποδεικνύουν ακόμη και στα 60plus τους! 

πριν 16 ώρες, το μέλος Geo_K έγραψε:

Ρε λύστε μου μια απορία, πώς γίνεται εξήντα πέντε(65!!) χρονών άνθρωπος να έχει καμπάνα φωνή;

 

Γίνεται. θυμήσου τον Dio. Μέχρι να πεθάνει ο τύπος είχε φωνάρα! 

 

Και για να πνίξω τον πόνο μου :p 

 

Spoiler

20190616_092328.jpg

 

 

Το προηγούμενο ήπιε καφέ, βρήκα αυτό στα 8.90, το πήρα χωρίς πολλά πολλά! :) 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Με το νέο entry βέβαια, θα πνίξω τον πόνο μου καλύτερα:

20190617_125839.jpg

Σε ψάχνει η εφορία:p.

Καλορίζικο και καλοδούλευτο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

Άμα προλαβαίνεις πες 2 λόγια πως σου φάνηκε, μπαταρία, κάμερα κτλπ.

Είναι νωρίς ακόμα. Παρόλα αυτά, πρώτες εντυπώσεις, άριστες, σφαίρα το κινητό, πύραυλος :p 

 Η κάμερα απογειώνεται με GCAM. Το ΑΙ camera δεν έχω ιδέα τι κάνει :hehe: Θα το μελετήσω καλύτερα σύντομα. Θέλω να συγκρίνω νυχτερινές με το POCO. 

 

Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι σαν το max 2 αλλά ακόμη δεν έχω φορτίσει. Με 62% το άνοιξα, το σκαλίζω κλπ πολλή ώρα, και είμαι στο 37%. Χωρίς καν κύκλο φόρτισης. Σε καμιά βδομάδα και μετά από 2-3 κύκλους, θα έχω καλύτερη εικόνα. 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι η ταχύτητα με την οποία ανταποκρίνεται το face unlock. Αστραπιαία, σε κλάσμα του δευτερολέπτου. Το in-screen fingerprint επίσης αρκετά άμεσο, μένει να το συνηθίσει κανείς. Το MIUI είναι κλασικό, όπως το ήξερα και μαθαίνω ότι έρχεται και το MIUI 11 σύντομα. 

 

Του έβαλα TG της nillkin και μια θηκούλα της nillkin ΠΟΛΥ καλή. Παρόλο που του έχω TG το δαχτυλικό ανταποκρίνεται το ίδιο καλά! 

 

Έρχεται με 3.5mm to usb type c adapter για όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν ακουστικά κανονικά (λόγω έλλειψης 3.5mm jack), και λειτουργεί κανονικότατα. Δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω πάντα BT ακουστικά, πάντως. Έχει όμως ir που με ενδιαφέρουν και NFC επιτέλους. Η έλλειψη FM radio δεν με αφορά, στο παλιό μου κινητό δεν είχα ανοίξει ποτέ την εφαρμογή... Ωστόσο το θεωρώ απλά απαράδεκτο να μην..."χωράει" ένα FM μέσα στο κινητό... 

 

Τέλος η οθόνη είναι πολύ φωτεινή. Σύγκριση με poco...καμία...

 

 

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

Είναι νωρίς ακόμα. Παρόλα αυτά, πρώτες εντυπώσεις, άριστες, σφαίρα το κινητό, πύραυλος :p 

 Η κάμερα απογειώνεται με GCAM. Το ΑΙ camera δεν έχω ιδέα τι κάνει :hehe: Θα το μελετήσω καλύτερα σύντομα. Θέλω να συγκρίνω νυχτερινές με το POCO. 

 

Η μπαταρία σίγουρα δεν είναι σαν το max 2 αλλά ακόμη δεν έχω φορτίσει. Με 62% το άνοιξα, το σκαλίζω κλπ πολλή ώρα, και είμαι στο 37%. Χωρίς καν κύκλο φόρτισης. Σε καμιά βδομάδα και μετά από 2-3 κύκλους, θα έχω καλύτερη εικόνα. 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι η ταχύτητα με την οποία ανταποκρίνεται το face unlock. Αστραπιαία, σε κλάσμα του δευτερολέπτου. Το in-screen fingerprint επίσης αρκετά άμεσο, μένει να το συνηθίσει κανείς. Το MIUI είναι κλασικό, όπως το ήξερα και μαθαίνω ότι έρχεται και το MIUI 11 σύντομα. 

 

Του έβαλα TG της nillkin και μια θηκούλα της nillkin ΠΟΛΥ καλή. Παρόλο που του έχω TG το δαχτυλικό ανταποκρίνεται το ίδιο καλά! 

 

Έρχεται με 3.5mm to usb type c adapter για όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν ακουστικά κανονικά (λόγω έλλειψης 3.5mm jack), και λειτουργεί κανονικότατα. Δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω πάντα BT ακουστικά, πάντως. Έχει όμως ir που με ενδιαφέρουν και NFC επιτέλους. Η έλλειψη FM radio δεν με αφορά, στο παλιό μου κινητό δεν είχα ανοίξει ποτέ την εφαρμογή... Ωστόσο το θεωρώ απλά απαράδεκτο να μην..."χωράει" ένα FM μέσα στο κινητό... 

 

Τέλος η οθόνη είναι πολύ φωτεινή. Σύγκριση με poco...καμία...

 

 

 


Πλεον εγω πληρωνω spotify και εχω γλυτωσει απο ολα αυτα...


Καλοριζικο μαν.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.