Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Όταν λες ότι δούλεψε PnP με σύνδεση ΟΤΕ εννοείς και το VoIP τηλέφωνο...???
Ναι κανονικά. Μίλησα 2 λεπτά με ΟΤΕ και απλά μου επιβεβαίωσαν την καλή λειτουργία. Το πουλάει και ο ΟΤΕ...50 - 60 ευρώ ακριβότερα

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ckbond έγραψε:

Όταν λες ότι δούλεψε PnP με σύνδεση ΟΤΕ εννοείς και το VoIP τηλέφωνο...???

Όλα τα πρόσφατα μόντεμ/ρούτερ της AVM (όσα παίρνουν έκδοση >=7) μπορούν να πάρουν προφίλ DT/OTE για να κατεβάζουν αυτόματα τις ρυθμίσεις του παρόχου, συμπεριλαμβάνοντας και την τηλεφωνία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2019-07-18%2021.52.45_zpsridlqjn1.jpg

Η πρίζα είχε διαρροή (είχε ξελασκάρει η γείωση), είπα να το αφήσω για ΣΚ με την ησυχία μου, σε ανύποπτη στιγμή πέφτει το ρέυμα και πάπαλα το Seasonic της υπογραφής. 9 χρόνια άντεξε το σκυλί, ελπίζω το καινούργιο που έχει 10 χρόνια εγγύηση να μου την κάνει την χάρη ?

 

 

2019-07-18%2021.53.35_zpsxvhunysc.jpg

Τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι προτείνουν Synology. Μου έβγαλε την πίστη να εγκαταστήσω Transmission (ο δικός του είναι τραγικός), παλεύω να στήσω Plex και στο μέλλον να ρυθμίσω backup.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AlexanderK said:

Ναι κανονικά. Μίλησα 2 λεπτά με ΟΤΕ και απλά μου επιβεβαίωσαν την καλή λειτουργία. Το πουλάει και ο ΟΤΕ...50 - 60 ευρώ ακριβότερα

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Μπορείς μετά από λίγο καιρό να μου πεις αν είσαι ικανοποιημένος με την σύνδεση, ταχύτητα, errors, σταθερότητας της σύνδεσης, μιας και με όσα router εκτός speedport έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα πάντα είχα είτε πτώση ταχύτητας ή πολλά errors ή πολλές αποσυνδέσεις ή όλα μαζί... :blush:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος ckbond έγραψε:

μιας και με όσα router εκτός speedport

Εγώ με όσα ρούτερ, ΠΕΡΑΝ του speedport, έχω δοκιμάσει, δεν είχα πρόβλημα, αλλά τα Speedport είναι μια φαρσοκωμωδία. Τόσες ρυθμίσεις χαμένες γιατί το ίδιο το firmware είναι για τα πανηγύρια. Και από τότε που πήρα το plus συγχρονίζω χαμηλότερα.

Με οποιοδήποτε ΠΕΡΑ από των παρόχων θα είσαι σταθερότερος. Απλά φεύγουμε λίγο offtopic. Ίσως να ανοίγαμε ένα θέμα για "aftermarket modem/routers" που εμπιστευόμαστε, να καταθέτουμε τις ιδέες μας κλπ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2019 at 7:58 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τις κοιτούσα, με κοιτούσαν... Πριν περίπου 15 ημέρες. 63€ με 3€ μεταφορικά, δεν αντιστάθηκα. . . 

 

IMG_20190718_200324.jpg

63 € άδειο κουτί;;; χαχα έχω και εγώ 2 κουτιά από τις flarex 3200. θα σου τα δώσω αν τα θες σε καλύτερη τιμή. χαχα..

καλορίζικες και πάντα σταθερές!

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος hurin έγραψε:

 

2019-07-18%2021.53.35_zpsxvhunysc.jpg

Τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι προτείνουν Synology. Μου έβγαλε την πίστη να εγκαταστήσω Transmission (ο δικός του είναι τραγικός), παλεύω να στήσω Plex και στο μέλλον να ρυθμίσω backup.

 

Που σε δυσκόλεψε; 

 

 

Ελπίζω να ξέρεις το qnapclub

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/208

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, GriGaS said:

 

Που σε δυσκόλεψε; 

 

 

Ελπίζω να ξέρεις το qnapclub

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/208

 

 

Οι πρώτες λύσεις που μου έδωσε το google ήταν να εγκαταστήσω container και μετά την εφαρμογή από αρχείο, πράγμα που δεν κατάφερα. Ευτυχώ που βρήκα τις οδηγίες με το repository του qnapclub, αλλιώς θα το πέταγα!

Όταν έχεις διαθέσιμα 30 λεπτά - 1 ώρα τη μέρα, δεν παλεύεται το qnap. Μακάρι να είχα πάει για synology.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.