Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

SG175C5.jpg&key=c83d3dcef1a36b8643227b95098f3e99190f3fd5d0e4417153aa2b4a2efe428c
 
VESTA Μεταλλική Γαλβανιζέ Ραφιέρα 5όροφη 90x40x180cm με Μοριοσανίδες Πάχους 4mm 13.4kg Πάχος Δοκών 6.3mm MAX Αντοχή 875kg | apothiki365.gr
 
Στα 27€ δεν ξέρω πόσο καλή τιμή είναι, αλλά με βάση το skroutz και τις τιμές σε άλλες ανάλογες ραφιέρες μάλλον μπορεί να θεωρηθεί πολύ καλή αγορά. Έρχεται σε σχετικά compact συσκευασία, οπότε μπορεί να μεταφερθεί άνετα με αμάξι. Η συναρμολόγηση γίνεται μέσα σε μια ώρα και το μόνο που χρειάζεστε είναι μια πένσα, η οποία θα παίξει τον ρόλο και του μικρού σφυριού. Αν έχετε λίγο δυνατά δάκτυλα δεν χρειάζεται καν η πένσα. Η συναρμολόγηση είναι tool free. Αρχικά δεν σε πείθει και τόσο για την αντοχή της, αλλά όταν ολοκληρωθεί η συναρμολόγηση και το δέσιμο των σίδερων, δείχνει πολύ πιο στιβαρή κατασκευή. Τα ράφια είναι από πιο σκούρο καφέ μοριοσανίδες, όχι αυτό το ανοιχτόχρωμο της φωτογραφίας, οι οποίες δεν έχω ιδέα πόσο θα αντέξουν στον χρόνο. Μάλλον θα πα΄ρω και δεύτερη, άλλωστε το μαγαζί είναι κοντά σε μένα.
Μια ερώτηση.... σκέφτομαι να πάρω 2.
Αλλά τις θέλω για μία αποθήκη με αρκετή υγρασία ειδικά τον χειμώνα.

Λέει μοριοσανίδα. Αυτό είναι ξύλινο;
Θα είναι ανθεκτικό ή θα έχω σαπίσματα και μούχλες; Πως το βλέπεις;

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AlexanderK said:

Μια ερώτηση.... σκέφτομαι να πάρω 2.
Αλλά τις θέλω για μία αποθήκη με αρκετή υγρασία ειδικά τον χειμώνα.

Λέει μοριοσανίδα. Αυτό είναι ξύλινο;
Θα είναι ανθεκτικό ή θα έχω σαπίσματα και μούχλες; Πως το βλέπεις;

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

Δεν ειμαι ειδικος για να ξερω και ναι ξυλινο το ραφι. Αν δεν κανω λαθος, πριονιδι και ειδικη κολλα ειναι η μοριοσανιδα. Ισως, σαν ιδεα, αν τυλιχθουν τα ραφια  σε ζελατινη να εξασφαλιστει μικροτερου βαθμου εκθεση στην υγρασια.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις σε φορτίο, η Hyllis του IKEA είναι όλη γαλβανιζέ και σε πάρα πολύ καλή τιμή. Έχω 2 στην αποθήκη.

 

https://www.ikea.gr/proioda/kipos-exoterikoi-horoi/apothikeusi-exoterikou-horou/doulapia-rafieres-exoterikou-horou/hyllis-rafiera/00278578

 

https://www.ikea.gr/proioda/kipos-exoterikoi-horoi/apothikeusi-exoterikou-horou/doulapia-rafieres-exoterikou-horou/hyllis-rafiera-eswterikoy-ekswterikoy-xwroy/30428326

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τη γωνία αλλά θα το δω λίγο. Αν βρω και χρόνο για ένα καλιμπράρισμα θα είναι ότι πρέπει.

Προς το παρόν την έχω έτσι γιατί καίγομαι να φτιάξω κάποια πράγματα.

πριν 4 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Φτιαξε και τα χρωματα γιατί ροζιζει πολυ.

Τώρα πρόσεξα τη φωτο που ανέβασα από το κινητό. Σου μοιάζει ροζ η dell η οποία δεν ροζίζει :hehe: 

Εχουν μικρές διαφορές στις αποχρώσεις αλλά το καταλαβαίνεις αν καθίσεις μπροστά τους. Με το κινητό δε μπορώ να πετύχω με τίποτα αυτό που βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.