Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

13 hours ago, f117 said:

Πολυμπριζο ασφαλείας APC PM5U-GR με θέσεις για 4 φις και δύο usb 2.4a

 

Ή εγώ βλέπω λάθος ή έχεις μια σούκο παραπάνω από όσες γράφεις... ?

 

12 hours ago, tommybertsen said:

Οι USB πάντως δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε

 

Κι εγώ έχω το 5πλό, στις USB του φορτίζω εδώ και χρόνια τα κινητά του σπιτιού, χωρίς κανένα πρόβλημα. Ταχύτητα φόρτισης εφάμιλλη με φορτιστή 2A. Με τις 2 κατειλημμένες δεν θα έχει αρκετά A για δύο βαριές συσκευές, αλλά πολύ σπάνια τις καταλαμβάνω ταυτόχρονα με κάτι απαιτητικό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

 

Ή εγώ βλέπω λάθος ή έχεις μια σούκο παραπάνω από όσες γράφεις... ?

 

 

Κι εγώ έχω το 5πλό, στις USB του φορτίζω εδώ και χρόνια τα κινητά του σπιτιού, χωρίς κανένα πρόβλημα. Ταχύτητα φόρτισης εφάμιλλη με φορτιστή 2A. Με τις 2 κατειλημμένες δεν θα έχει αρκετά A για δύο βαριές συσκευές, αλλά πολύ σπάνια τις καταλαμβάνω ταυτόχρονα με κάτι απαιτητικό.

Δεν το γνώριζα, εγώ έχω σχεδόν όλες κατειλημμένες τις θέσεις, αλλά δεν θυμάμαι αν είχα κλειστό το PC (αυτό έχω πάνω, την οθόνη, ηχεία, και μία κάμερα, καθώς και ένα router - είχα και ένα εξωτερικό που μας άφησε όμως χρόνους) όταν δοκίμαζα. 

Σε κάθε περίπτωση, το σημείο στο οποίο έχω βιδώσει το πολύπριζο, δεν διευκολύνει την πρόσβασή μου σε αυτό γενικώς και πόσο μάλλον στις USB. Σαν να μην υπάρχουν είναι :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nektar2018 Κάπου, κάπως, κάποτε, κάποιος ανέφερε πως είχε πάρει ένα μικρό brother (το ίδιο; θα σε γελάσω) και είχε ψάξει και για αναλώσιμα από amazon κλπ κι έβγαιναν αρκετά οικονομικά. Αν το ψάξεις, ίσως έχει αναφέρει κι άλλες πληροφορίες όπως ποιότητα και αντοχή εκτύπωσης, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εγώ από την άλλη προσπαθώ να πείσω πως χρειαζόμαστε το μεγάλο του αδερφάκι PT-E300VP στο εργοστάσιο, γιατί το ακόμη μεγαλύτερο δεν το σκέφτονται ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Γιώργος 1 said:

Υπάρχει παρόμοιος εκτυπωτής επιγραφών να τυπώνει Ελληνικά;

ψαξε για dymo , εχουν υποστηριξη Ελληνικων αλλα θα πρεπει να ειναι απο το επισημο καναλι

αν ειναι παραεισαγωγη μαλλον δεν εχουν

Έγινε επεξεργασία από makio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος makio έγραψε:

ψαξε για dymo , εχουν υποστηριξη Ελληνικων αλλα θα πρεπει να ειναι απο το επισημο καναλι

αν ειναι παραεισαγωγη μαλλον δεν εχουν

Νομιζω μονο οσοι ειναι εκτυπωτες μεσω κινητου/υπολογιστη. Οι εχοντες πληκτρολογιο δεν...

 

πριν 5 ώρες, το μέλος Arkan έγραψε:

@Nektar2018 Κάπου, κάπως, κάποτε, κάποιος ανέφερε πως είχε πάρει ένα μικρό brother (το ίδιο; θα σε γελάσω) και είχε ψάξει και για αναλώσιμα από amazon κλπ κι έβγαιναν αρκετά οικονομικά. Αν το ψάξεις, ίσως έχει αναφέρει κι άλλες πληροφορίες όπως ποιότητα και αντοχή εκτύπωσης, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εγώ από την άλλη προσπαθώ να πείσω πως χρειαζόμαστε το μεγάλο του αδερφάκι PT-E300VP στο εργοστάσιο, γιατί το ακόμη μεγαλύτερο δεν το σκέφτονται ?

Τα εχω δει, δελεαστικες τιμες. Τα σχολια ομως ειναι διφορουμενα και ως απαιτητικος καταναλωτης τα φοβαμαι τα ιμιτασιον.

Οσο για το εργοαστασιο, σιγα τα  λεφτα, γιατι κολλανε...

πριν 4 ώρες, το μέλος Γιώργος 1 έγραψε:

Υπάρχει παρόμοιος εκτυπωτής επιγραφών να τυπώνει Ελληνικά;

 

πριν 1 ώρα, το μέλος makio έγραψε:

ψαξε για dymo , εχουν υποστηριξη Ελληνικων αλλα θα πρεπει να ειναι απο το επισημο καναλι

αν ειναι παραεισαγωγη μαλλον δεν εχουν

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nektar2018 said:

Νομιζω μονο οσοι ειναι εκτυπωτες μεσω κινητου/υπολογιστη. Οι εχοντες πληκτρολογιο δεν...

 

 

η πληροφορια απο εδω >  dymo

 

edit> αν και θυμαμαι οτι ειχα χρησιμοποιησει πριν αρκετα χρονια dymo και αν δεν κανω λαθος τοτε ειχαν προβλημα με το τελικο πεζο σιγμα (ς)

Έγινε επεξεργασία από makio
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nektar2018 said:

Τα εχω δει, δελεαστικες τιμες. Τα σχολια ομως ειναι διφορουμενα και ως απαιτητικος καταναλωτης τα φοβαμαι τα ιμιτασιον.

Οσο για το εργοαστασιο, σιγα τα  λεφτα, γιατι κολλανε...

Το ανέφερα μήπως και βοηθήσει, ακόμη δεν το έχω ψάξει. Για την δουλειά δεν θα ασχοληθώ, θα παίρνουμε τα αυθεντικά.

3 minutes ago, makio said:

 

η πλροφορια απο εδω >  dymo

Έχω την εντύπωση πως έχουν τους χαρακτήρες στα special symbols ή κάτι τέτοιο κι όχι σαν 2η γλώσσα. Αν έχει κανείς κάποιο ας μας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

ναι στους ειδικους χαρακτηρες ειναι - δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν καν Ελληνικο πληκ/γιο

πιστευω αν καποιος ενδιαφερεται για αγορα, καλο ειναι να επικοινωνησει με την εταιρεια για πληροφοριες

η δικη μου εμπειρια παει αρκετα πισω οποτε δεν ξερω τι γινεται τωρα οσο αφορα την υποστηριξη

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος makio έγραψε:

 

η πληροφορια απο εδω >  dymo

 

edit> αν και θυμαμαι οτι ειχα χρησιμοποιησει πριν αρκετα χρονια dymo και αν δεν κανω λαθος τοτε ειχαν προβλημα με το τελικο πεζο σιγμα (ς)

Αλλο εχει ελληνικους χαρακτηρες ως γλωσσα και αλλο τους εχει σε καποιο μενου, οπως συμβαινει στη πραγματικοτητα. Κατινπου εχει και ο αδερφος αλλα οχι ολους.

Το τζαπονι ηρθε και ειναι ωραιο και ευδιακριτο!

απο αμαζον.

 

 

2638D434-3083-4E18-A0F6-E4C7F66CA0FB.jpeg

B77EBED8-427F-4866-816A-4D00CDCA6407.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Arkan said:

Έχω την εντύπωση πως έχουν τους χαρακτήρες στα special symbols ή κάτι τέτοιο κι όχι σαν 2η γλώσσα. Αν έχει κανείς κάποιο ας μας διαφωτίσει.

Στη δουλειά έχω το Dymo LabelManager 280 και στο σπίτι το Dymo LabelManager 420P. Και τα 2 αγορασμένα στην Αγγλία, και τα 2 έχουν Ελληνικά μέσα στα special characters.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pol77 said:

Στη δουλειά έχω το Dymo LabelManager 280 και στο σπίτι το Dymo LabelManager 420P. Και τα 2 αγορασμένα στην Αγγλία, και τα 2 έχουν Ελληνικά μέσα στα special characters.

Το ίδιο και το μικρότερο αδερφάκι Dymo 160. Στους ειδικούς χαρακτήρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος pol77 έγραψε:

Στη δουλειά έχω το Dymo LabelManager 280 και στο σπίτι το Dymo LabelManager 420P. Και τα 2 αγορασμένα στην Αγγλία, και τα 2 έχουν Ελληνικά μέσα στα special characters.

 

Λέω να αγοράσω έναν Dymo.

Υπάρχει λόγος να μην πάρω το φτηνό μοντέλο 160 και να πάω σε ακριβότερο 210D η 280 ή 420P;

Εκτύπωση Barcode και Σύνδεση με Η/Υ δεν με ενδιαφέρουν. 

Έγινε επεξεργασία από Γιώργος 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο με 6 θέσεις και 2 USB. Οι USB πάντως δεν δουλεύουν όπως θα έπρεπε, αλλά δεν είναι κάτι που με ενδιέφερε, αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι είναι εξαιρετικό και δουλεύει αδιάκοπα (και με εφ'όρου ζωής εγγύηση)
Εγώ έχω πάρει αυτό για την τηλεόραση και 2 μονά για πλυντήριο και ψυγείο!
Το μεγάλο προστατεύει και τηλέφωνα με κεραία!Γιατί μπορεί να την φας και από εκει δυστυχώς!275f338df874ff0929336cc352f262b9.jpg

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η τιβι μου ας καεί μπας και πάρω καμιά καινούρια :hehe: 

Ένα μονό έχω στο router. Στο ψυγείο δεν μπορώ να βάλω :( Αν δεις πως είναι, θα καταλάβεις γιατί. Κατά τα άλλα, είναι ωραία αυτά. Δεν ξέρω αν παρέχουν προστασία όπως ένα UPS ας πούμε, αλλά μου φαίνονται κομπλέ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.