Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 17/12/2019 at 10:03 ΜΜ, το μέλος kpetros έγραψε:

Στα προηγουμενα salomon τους ειχα πιει το αιμα , μεχρι προτινος κραταγανε γερα οσπου ανοιξε μεταξυ σολας και παπουτσιου με αποτελεσμα να μην βολευει στο περπατημα + να περναει νερο . Αυτη τη φορα χτυπησα πιο ψηλα , φαινεται πως ειναι και μακραν καλυτερα επενδυμενα απο τα προηγουμενα .  Απο την δοκιμη μου , ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ανετα και ζεστα [ειδικα για το μηχανακι ] 

 

https://www.skroutz.gr/s/13836194/Salomon-Quest-4D-3-GTX-402455.html

 

 

IMG_20191217_215619.jpg

 

Κι εγώ έχω δύο ζευγάρια salomon. Πολύ ωραία σαν αδιαβροχοποιηση αλλά και ζεστασιά, αλλά είναι πολύ ολισθηρα. Και το έχω παρατηρήσει και στα 2 ζευγάρια... Ειδικά για τη μηχανή είναι κάπως επικίνδυνο αυτό νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Κι εγώ έχω δύο ζευγάρια salomon. Πολύ ωραία σαν αδιαβροχοποιηση αλλά και ζεστασιά, αλλά είναι πολύ ολισθηρα. Και το έχω παρατηρήσει και στα 2 ζευγάρια... Ειδικά για τη μηχανή είναι κάπως επικίνδυνο αυτό νομίζω. 

 

Το γλιστρημα που λες το ειχα παρατηρησει και εγω στα προηγουμενα αλλα μονο σε πλακακι η αυτο το λειο πεζοδρομειο αμα ειναι βρεγμενα , με σταθερο βημα ομως κομπλε ηταν . 

Στην ασφαλτο ποτε δεν γλυστρησα , παρα το γεγονος οτι αμα εσερνα το ποδι ψυληογλυστραγε . 

Γενικα οταν σταματαω με το μηχανακι , παταω καθετα το παπουτσι κατω και δεν κανω την μπαλαρινα ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2019 at 8:43 ΜΜ, το μέλος wesker έγραψε:

https://www.wish.com/product/5b2a05ac66e2f56be7870592

 

Δεν ειναι πολύ χοντρο σαν μπουφάν, ειναι για μια απλή χειμωνιάτικη ημέρα. Δεν νομιζω δλδ οτι ειναι για χιόνια, εκτος αν φορας κατι πολύ χοντρο απο μέσα. Αν παραγγείλεις πολύ προσοχή στα νούμερα. Εγω φοράω το Large και αυτό το πήρα ΧXL και μου ερχεται κουτί, σαν να πήρα το large.

Κ αυτό ακριβώς μαρεσει σε τέτοιου είδους λεπτό άνετο για εκεί γύρω στον Απρίλιο ή αρχές Οκτωβρίου που είναι λιγότερη η ζέστη κ έχει ελαφρώς κρύο. Οκ εγώ φοράω small-medium. Δηλαδή να επιλέξω το Large?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συμβαίνει με τα παραπάνω και κοστίζουν 1000+ ; ; ; 

Αυτοενισχυόμενα είναι, έτσι;

Βέβαια με τα χαρακτηριστικά που βλέπω....

πριν 7 ώρες, το μέλος Septic έγραψε:

Τα είδα άκουσα

Fixed για ηχεία :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Με τοσα επαιρνες 4K TV 60'', BluRay player, ενισχυτη και 5.1 ηχεια και με τα ρέστα μελομακάρονα και κουραμπιέδες για όλη την περίοδο των εορτών.

fixed

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, από δω και στο εξής να βάζουμε στα δέματα και 5-6 κουραμπιέδες και μελομακάρονα, ως αναγνωριστικό σημάδι. Γράφω στον Λάμπη, πάρε κι έναν κουραμπιέ από μένα?.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ρε παιδιά, από δω και στο εξής να βάζουμε στα δέματα και 5-6 κουραμπιέδες και μελομακάρονα, ως αναγνωριστικό σημάδι. Γράφω στον Λάμπη, πάρε κι έναν κουραμπιέ από μένα?.

 

Άλλοι "εμπλουτίζουν" τα δέματα όλο τον χρόνο @jax7480 ;)

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος minast έγραψε:

 

Άλλοι "εμπλουτίζουν" τα δέματα όλο τον χρόνο @jax7480 ;)

Spoiler

Θέλω κι εγώ τις σοκολάτες του Ζάχου. Δεν έχει τύχει να τις δοκιμάσω. Σκέτα τα στέλνει ο άτιμος τα πακέτα?.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WTF γιατι εχουν τοσα πολλα λεφτα? Με τοσα επαιρνες ενισχυτη και 5.1 ηχεια.
fixed
 
fixed2
Και με τα λεφτά από μια 2080ti έπαιρνες ολόκληρο pc, με τα λεφτά από μια McLaren έπαιρνες ολόκληρο σπίτι, με τα λεφτά από ένα Hublot παίρνεις ολόκληρο αυτοκίνητο κτλ κτλ. Οποτε ολα ειναι σχετικά [emoji3]
πληρώνονται αυτά: [emoji846]
Παραλληλα πληρώνεται και η ποιότητα. Ο high end ηχος ανέκαθεν ήταν ιδιαίτερα ακριβός!
2 ηχεια. Το βρηκα; [emoji14]
 
Αργησες λίγο αλλα το βρήκες. Ελα να σε κερασω σπιτικό κουραμπιε!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Septic said:

Παραλληλα πληρώνεται και η ποιότητα. Ο high end ηχος ανέκαθεν ήταν ιδιαίτερα ακριβός!

χωρίς να μπαίνουμε στην ουσία του hi fi, φαντάζομαι θα έχουν άκρως ικανοποιητικό ήχο. Μακάρι να τα ευχαριστηθείς όσο δεν πάει. Στα μικρότερου μεγέθους ηχεία, όταν είναι καλά, πληρώνεται: α) το μικρό μέγεθος (είναι ακριβότερο να πάρεις ήχο Χ ποιότητας από μικρό μέγεθος παρά να πάρεις το ίδιο Χ από μεγαλύτερο) β) σε αυτά που αγόρασες πληρώνονται επιπλέον κι οι ασύρματες δυνατότητες (ακριβότερο το σετ που δίνει Χ ποιότητα ασύρματα από όμοιο στα υπόλοιπα ενσύρματο) γ) το design δ) το όνομα και οι διακρίσεις. Ορισμένα από αυτά τα χαρακτηριστικά (μέγεθος/ασύρματο) είναι εξ' ορισμού εμπόδιο στην ποιότητα αλλά βολεύουν πάρα πολύ σε συγκεκριμένες συνθήκες και χρήση.
Η KEF έχει πολύ καλό όνομα, φαντάζομαι η επιπλέον διαφορά τιμής με άλλα αντίστοιχα (π.χ. Focal) οφείλεται στο ασύρματο και στις διακρίσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Septic said:

Και με τα λεφτά από μια 2080ti έπαιρνες ολόκληρο pc, με τα λεφτά από μια McLaren έπαιρνες ολόκληρο σπίτι, με τα λεφτά από ένα Hublot παίρνεις ολόκληρο αυτοκίνητο κτλ κτλ. Οποτε ολα ειναι σχετικά emoji3.pngΠαραλληλα πληρώνεται και η ποιότητα. Ο high end ηχος ανέκαθεν ήταν ιδιαίτερα ακριβός!Αργησες λίγο αλλα το βρήκες. Ελα να σε κερασω σπιτικό κουραμπιε!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Δεν ειπα μην τα δωσεις αλλα για 2 ηχεια 1200? Τι ειναι martin logan? Απο ποτε η kef εγινε τοσο ακριβη? Η ειναι τοσο καλα? Και εγω kef εχω στο σαλονι αλλα ειχαν 900 τα 5+1.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

χωρίς να μπαίνουμε στην ουσία του hi fi, φαντάζομαι θα έχουν άκρως ικανοποιητικό ήχο. Μακάρι να τα ευχαριστηθείς όσο δεν πάει. Στα μικρότερου μεγέθους ηχεία, όταν είναι καλά, πληρώνεται: α) το μικρό μέγεθος (είναι ακριβότερο να πάρεις ήχο Χ ποιότητας από μικρό μέγεθος παρά να πάρεις το ίδιο Χ από μεγαλύτερο) β) σε αυτά που αγόρασες πληρώνονται επιπλέον κι οι ασύρματες δυνατότητες (ακριβότερο το σετ που δίνει Χ ποιότητα ασύρματα από όμοιο στα υπόλοιπα ενσύρματο) γ) το design δ) το όνομα και οι διακρίσεις. Ορισμένα από αυτά τα χαρακτηριστικά (μέγεθος/ασύρματο) είναι εξ' ορισμού εμπόδιο στην ποιότητα αλλά βολεύουν πάρα πολύ σε συγκεκριμένες συνθήκες και χρήση.
Η KEF έχει πολύ καλό όνομα, φαντάζομαι η επιπλέον διαφορά τιμής με άλλα αντίστοιχα (π.χ. Focal) οφείλεται στο ασύρματο και στις διακρίσεις.
Ετσι ειναι οπως τα λες...Στην ουσια τα LSX ειναι τα LS50W (2000+ euroτα οποια είναι εξαιρετικά αλλα πολύ μεγαλα για desktop) σε πιο μικρο μέγεθος. Έχουν καλύτερο ηχο ακομα και από τα dynaudio Xeo των 1600 ευρώ. Οπότε στα 830 που τα πήρα (τα ειχαν προσφορά για 3-4 μερες απο εξωτερικό, εδώ δεν μου έκοβαν ούτε 1 ευρω) ήταν αγορά no brainer που λενε και στο χωριό μου!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.