Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 11/12/2019 at 5:35 ΜΜ, το μέλος Deus έγραψε:

Η μπαταρία είναι απίστευτη χθες τα είχα να παίζουν για 2.5 ώρες μουσική με ένταση κάπου στο 60 με 65%  και η μπαταρία έπεσε στο 80%
Η creative δίνει 10ώρες αυτονομία στα ακουστικά + 2 πλήρες φορτίσεις από την θήκη σύνολο 30 ώρες 

Σε σύγκριση με airpods που τα είχα δανεικά για δοκιμή μια μέρα έχουν πολύ περισσότερη ένταση και πιο γεμάτο ήχο
Δεν είναι fllat έχουν αρκετό μπάσο όχι υπερβολικό  ίσως και λίγο τσιμπημένα τα πρίμα χωρίς υπερβολές  να τρυπάνε αυτιά, οι μεσαίες ακούγονται normal χωρίς να χάνονται

Σαν handsfree έχουν και τα 2 ακουστικά μικρόφωνο και όταν χρησιμοποιούνται και τα 2 ο ήχος είναι stereo και πολύ καλός από ότι μου είπαν  
Τα μικρόφωνα κόβουν ικανοποιητικά τους  θορύβους κατά την ομιλία  κάποιοι δεν περνάνε καθόλου κάποιοι περνάνε αλλα χωρίς να γίνονται ενοχλητικοί 
Δουλεύουν και  ξεχωριστά με την ίδια συσκευή οποιο βολεύει,  δεν υποστηρίζουν multipoint pairing επίσης δεν έχουν active noise cancellation 

Στο onelus όταν συνδέονται ενεργοποιείται αυτόματα ο aptX codec, latency δεν έχω δει κάτι δοκιμάζοντας στο youtube και video αποθηκευμένα στο κινητό

eDBx5Xo.jpg

 

μολις εριξα μια παραγγελιά μετα το ποστ σου . 

Ειναι και σε ελκυστική τιμή απο την Creative...(65euro)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Septic said:

Αν σου πω ότι το έψαχνα το πρωί για Kube 10! Αλλα πολλά λεφτά, δεν ειμαι ετοιμος ψυχολογικα ακόμα! Εξάλλου δεν ξέρω και αν χρειαζεται. Ισως λίγο αργοτερα αν το βρω σε καλή τιμη emoji23.png

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

 

Έδωσες τα τρελλά για τα ηχειάκια ( λόγω μεγέθους το λέω, ξέρω τι ποιότητα μπορούν να βγάλουν τα Kef ), αλλά σκούζεις για το Kube 10 ? Bargain είναι :D

 

Εδώ η SVS για... "boombox" ( μιας και στην μουσική είναι πολύ μέτριο ) το PB-16 Ultra θέλει 3500€ όταν για το καταπληκτικό προηγούμενο flagship PB-13 Ultra ήθελαν 1800 ( 3 ίντσες στο γούφερ έγιναν 1700€ αύξηση :D )

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2019 at 12:29 AM, ΗλιαςΚ said:

 

μολις εριξα μια παραγγελιά μετα το ποστ σου . 

Ειναι και σε ελκυστική τιμή απο την Creative...(65euro)

Μέγια βγάζουν ωραίο ήχο πιστεύω θα τα ευχαριστηθείς 
Μετά από μερικές μέρες χρήσης έχω δει τα παρακάτω
Τα eartips δεν είναι standard το stem αν το λέω σωστά είναι πιο λεπτό κούμπωσαν από τα RHA που έχω και είχαν πολύ καλύτερη εφαρμογή και ήχο άλλα δεν έκλεινε η θήκη δεν καθόταν σωστα
 αν χρειαστείς ανταλλακτικά η καλύτερης ποιότητας ίσως είναι λίγο μπέρδεμα έχω παραγγείλει από ένα set σιλικόνης και foam και περιμένω να παραλάβω υποτίθεται ότι ταιριάζουν
 
Έκανα factory reset το κινητό γιατί είχα περάσει κατά καιρούς πολλές εκδόσεις του ViPER4Android δοκιμάζοντας διαφορα με drivers mods και ρυθμίσεις και ήθελα να έχω μια πιο καλή εικόνα πως δουλεύουν
Σε online videos δεν έχουν latency , Σε αποθηκευμένα videos με τον player του κινητού που πάλι δεν έχει με το VLC που δοκίμασα έχει, κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και άλλες εφαρμογές

Από διάρκεια μπαταρίας είναι άπαιχτα τα χρησιμοποίησα μια φορα συνεχόμενα γύρω 6 ώρες 2-3 ώρες ομιλία και 2-3 μουσική και η μπαταρία έπεσε στο 50% 

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαι ο Αγιος βασιλης εφερε και ενα 

 

https://www.jbl.com/party-speakers/JBL+PartyBox+200.html?dwvar_JBL PartyBox 200_color=Black-USA-Current

 

ωραιος ηχος , πηγα να παρω ενα μικροτερο με 120 ευρω αλλα δεν ειχε ενταση... μολις εβαλε αυτο.... 

 

τα εσκασα... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ζαχάρωνα άλλη καστανίτσα, αλλά τελικά θα κάνω δουλειά με αυτό:

https://www.plus4u.gr/set-46-tem-bosch-mytes-karydakia-katsabidi-antaptoras-kasetina-(2607019504)/120087136-120087136/p

 

και αυτό, που αντικατέστησε 3 μικρότερα UPS και απλοποίησε το cable management:

https://www.msystems.gr/index.php?category=2921&product=20494

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, με τα μισά χρήματα από το παραπλήσιο APC, παρά την εξαιρετική έκπτωση που είχε την Μαύρη Παρασκευή.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, minast said:

 

και αυτό, που αντικατέστησε 3 μικρότερα UPS και απλοποίησε το cable management:

https://www.msystems.gr/index.php?category=2921&product=20494

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, με τα μισά χρήματα από το παραπλήσιο APC, παρά την εξαιρετική έκπτωση που είχε την Μαύρη Παρασκευή.

 

Δυνατό μηχανάκι, το εχω 2μιση χρόνια περίπου, μέχρι τώρα άψογο! 

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το συγκεκριμένο μοντέλο, το είχα δει το 2000, σε ένα στούντιο. Το ήθελα, αλλά ήταν ακριβό , τότε. Ποιος θα μου έλεγε ότι 19 χρόνια αργότερα θα το έβρισκα... Με ένα 50ρικο...

Alesis qs6.

Σε μέτρια κατάσταση αλλά πλήρως λειτουργικό . 

 

IMG_20191226_011825-3000x1688rs.jpg

To λευκό πλήκτρο στα αριστερά είναι σπασμένο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος wesker έγραψε:

To λευκό πλήκτρο στα αριστερά είναι σπασμένο;

Από τον ενθουσιασμό του Χρυσοστόμου, μην φανταστείς. :p

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Το συγκεκριμένο μοντέλο, το είχα δει το 2000, σε ένα στούντιο. Το ήθελα, αλλά ήταν ακριβό , τότε. Ποιος θα μου έλεγε ότι 19 χρόνια αργότερα θα το έβρισκα... Με ένα 50ρικο...

Alesis qs6.

Σε μέτρια κατάσταση αλλά πλήρως λειτουργικό . 

 

IMG_20191226_011825-3000x1688rs.jpg

Καλορίζικο και καλές συγχορδίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και απο εδω ο χοντρος

 
 
 
 
Spoiler

IMG_20191224_191708_2.jpg

 

Ενα φθηνο σετακι πληκτρολογιο(μηχανικο blue switches) + mouse + mousepad. Ο φωτισμος σβηνει αλλα λογω χριστουγεννων τον αφηνω :hehe:

https://www.amazon.com/Mechanical-Keyboard-Keyboards-Detachable-Programmable/dp/B07QS6MG8B

IMG_20191224_223554.jpg

 

Και ενα kindle νεοτερης γενειας με φωτισμο. Αγαπημενο προιον γενικα.

IMG_20191224_232807.jpg

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος wesker έγραψε:

To λευκό πλήκτρο στα αριστερά είναι σπασμένο;

Και ξανακολλημένο. Παρόλα αυτά δουλεύει κανονικά, απλά ακούγεται λίγο παραπάνω κατά το πάτημα και γενικά το κλαβιέ είναι ταλαιπωρημένο (αρκετά clunky). 

 Επίσης η μισή οθόνη του έχει πρόβλημα. Είναι πολύ tricky η αλλαγή της, όμως υπάρχει οθόνη για αλλαγή στο ebay (με ~15€). Για 50€ που το πήρα ήταν no brainer αγορά.

Μιλάμε για ένα Synth που είναι του 1996 και ήταν παρατημένο τα τελευταία 15 χρόνια. Έχει εξαιρετικούς ήχους και επίσης περιέχει library από ήχους κλασικών synth εποχής 70/80. Αν μη τι άλλο, αδικημένο μηχάνημα. Περιμένω το stand μου για να πάρει τη θέση που του αξίζει! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Χαχα! Γιατί χρησιμοποιείς αγγλικές λέξεις ενώ θα μπορούσες να πεις όλη την πρόταση στα Ελληνικά;

Αποτέλεσμα εικόνας για γιατι κλανει το γατιΓιατί κλάνει το γατί :p 

  • Like 1
  • Haha 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.