Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Σε χαλι 3 εκατοστα η δικη μου ανεβαινε κανονικα και καθαριζε. Οταν βαλαμε πιο ψηλο χαλι, δεν ανεβαινει και δεν καθαριζει. Το κανουμε χειροκινητα πλεον. Ιδεα της γυναικας να βαλουμε πιο ψηλα χαλια.

 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Geo_K έγραψε:

IMG_1344.thumb.jpg.a3e0f30aa14c18e749706760acbbd780.jpg

 

IMG_1345.thumb.jpg.d7d6877bc0b86de555e7f13859f47dc6.jpg

Μέτρησες και τους έστειλες το ακριβές μήκος;

Πόσο σου βγήκε, αν επιτρέπεις, και πόσος χρόνος χρειάστηκε ώστε να φτάσουν σ' εσένα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Μέτρησες και τους έστειλες το ακριβές μήκος;

Πόσο σου βγήκε, αν επιτρέπεις, και πόσος χρόνος χρειάστηκε ώστε να φτάσουν σ' εσένα;

 

Η αγορά έγινε από το Caseking.de  αρχές Ιανουαρίου.

Αρκετά τσουχτερή η τιμή (104€ + τα έξοδα αποστολής)  αλλά πιστεύω ότι αξίζουν τα χρήματά τους.

Σε περίπου οκτώ εργάσιμες τα είχα στην πόρτα μου.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gdp77 said:

Είπα να ανεβάσω επίπεδο στον δίσκο με τα data εργασίας, πριν οι τιμές ανέβουν και άλλο...

 

IMG_20200211_150255.jpg

Αγαπάω Crucial για mid range performance SSD.
Έχω τον MX300 750GB από τον Νοέμβριο του 2016 και βγήκε σκυλί. 

Από τότε για mid range SSD έριξα φόλα στην Samsung και διαλέγω μόνο Crucial.

 

Δυστυχώς επηρεασμένος με τον σάπιο Samsung EVO 840 όπου τον γύρισα για αντικατάσταση 3 φορές , και 3 φορές μου έμεινε στο χέρι με απλό 3D rendering που έκανα όσο ήμουν φοιτητής, και την τρίτη φορά πάλι πέθανε και πήρα πιστωτικό και αγόρασα τον 850 pro

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BasiliCeLew said:

Αγαπάω Crucial για mid range performance SSD.
Έχω τον MX300 750GB από τον Νοέμβριο του 2016 και βγήκε σκυλί. 

Από τότε για mid range SSD έριξα φόλα στην Samsung και διαλέγω μόνο Crucial.

 

Πιο οικονομικός από samsung ναι. Middle range, (για 2.5" SATA SSD) όχι. Τουλάχιστον όχι με αυτές τις μετρήσεις:

 

image.png

 

Σημειωτέον είναι με 10MB samples και όχι 1GB που θα ήταν ακόμα καλύτερες. Οι ταχύτητες είναι στα όρια των SATA SSDs και ακόμα και αν ο 860 είναι οριακά ταχύτερος, αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι αισθητό παρά μόνο σε μετροπρογράμματα. Η διαφορά τιμής δεν αξίζει, οπότε Crucial all the way.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 10:41 ΠΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Σε χαλι 3 εκατοστα η δικη μου ανεβαινε κανονικα και καθαριζε. Οταν βαλαμε πιο ψηλο χαλι, δεν ανεβαινει και δεν καθαριζει. Το κανουμε χειροκινητα πλεον. Ιδεα της γυναικας να βαλουμε πιο ψηλα χαλια.

 

 

Έβαλα δύο ξύλινα πάνελ 1.6cm σύνολο ύψος....τετράγωνα στις ακρες και τα ανέβηκε κανονικά.... ?

φανταζομαι θα ανεβαίνει σε χαλί που το σκληρό του μέρος είναι 1.6+++

και είναι και γωνιά 90 μοίρες....το χαλί πιο εύκολο... 

Δώστε κάνα πατακι κ από εδώ :p

On 10/2/2020 at 8:55 ΠΜ, το μέλος astrolabos έγραψε:

Από χαλιά περνάει ή κατουράει καθιστή;

 

 ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BasiliCeLew said:

Δυστυχώς επηρεασμένος με τον σάπιο Samsung EVO 840 όπου τον γύρισα για αντικατάσταση 3 φορές , και 3 φορές μου έμεινε στο χέρι με απλό 3D rendering που έκανα όσο ήμουν φοιτητής, και την τρίτη φορά πάλι πέθανε και πήρα πιστωτικό και αγόρασα τον 850 pro

 

Εχω 120αρη (!) 840 Evo απο τη μερα που κυκλοφορησε κ δε λεει να πεθανει. Κιχ δεν εχει κανει τοσα χρονια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GFFermari said:

 

Εχω 120αρη (!) 840 Evo απο τη μερα που κυκλοφορησε κ δε λεει να πεθανει. Κιχ δεν εχει κανει τοσα χρονια.

O Samsung του αδερφού μου ψόφησε επίσης. (σχεδόν δηλαδή, εξαφανιζόταν και εμφανιζόταν όποτε ήθελε)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπάω Crucial, έχω έναν Μ4 512GB από Νοέμβριο του 2011 (τσουχτερό κόστος τότε) που τώρα βρίσκεται σε θήκη USB3 καθώς και έναν ΒΧ100 1ΤΒ, φυσικά πιό πρόσφατος.

Ας όψεται ο Ζαχαρίας που πήρα Samsung M2 σε τιμές φανταστικές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.