Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

1 minute ago, icy20 said:

???

 

σε έχω τι 6900xt τι rtx 3090,  intel HD 630 :p 

  

On 1/17/2021 at 5:02 PM, ARMAGEDDON said:

ετοιμάζω κάτι καλό σε λίγες μέρες !
επειδή χάλασε το nuc που είχε ο πατέρας μου

είπα να μην ασχοληθώ με nuc και να κάνω το κάτι τις παραπάνω σε μικρό μέγεθος

 

ashrock desk mini H470 (ναι intel μιας και σε amd το βρίσκω κάπως λειψό το αντίστοιχο + τα cpu είναι κουκουρούκου σε τιμές)

CPU INTEL CORE I3-10100  4c/8th και γραφικά για πασιέντζα

16GB ram 2666

σκληρό έχω από το nuc έναν ssd 120gb προσωρινά να βάλω

Τα αναμένω από βδομάδας οπότε λέω να κάνω ένα mini review με μερικές φωτογραφίες και μερικά benchmark σίγουρα θα ενδιαφέρει κάποιους

 


 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

 

Το δούλεψες; Επειδή θα ψάξω κι εγώ στα κοντά αθόρυβο πληκτρολόγιο για το σύστημα που στήνω. Με τα πλήκτρα δεν έχω θέμα, γιατί έχω συνηθίσει να γράφω και σε μηχανικό αλλά και σε λάπτοπ. Το θέμα για μένα είναι ο θόρυβος. Το logitech flow δεν με απασχολεί.

 

Ναι το δουλεύω καθημερινά, είναι πιο αθόρυβο από το laptop μου (XPS15 9650) αλλά με μεγαλύτερο travel. Δεν το λες τελείως αθόρυβο πάντως. Εξαρτάται και από το πόσο ψήλα σηκώνεις τα δάχτυλα για να γράψεις.

 

Ένα θέμα που έχω προς το παρόν μέχρι να το συνηθίσω, είναι ότι είχα ως τώρα πληκτρολόγιο που είχε κενά ανά 4 F keys και το τελευταίο κουμπί πάνω από το backspace ήταν το F12. Και τα δύο δεν ισχύουν σε αυτό τώρα, αφού τα F keys είναι συνεχόμενα και το τελευταίο πάνω από το backspace είναι (όπως μπορείς να δεις σε εικόνες) το volume up μου μάλιστα ΔΕΝ αντιστοιχεί σε κάποιο F key.

 

Κατά τ'άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος και με την κατασκευή του, αλλά ήρθα από κάτι πολύ basic όπως το Microsoft Wired Keyboard 600 και δεν έχω δουλέψει ποτέ μηχανικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(o Τλούπας πρέπει να ήταν εξαιρετικός φωτογράφος. Άριστη επιλογή αγοράς)

Κατά τα λοιπά:

Πέτα, σφύρα του μικρού του συμμαθητή σου, μην τα βάλει έτσι μόνα τους στο τζάκι αυτά που αγόρασε. Χρειάζεται κι ένα πραγματάκι που το λένε μάδεβορδ.
Το καλο είναι πως θα καταφέρει να γιορτάσει μια παραδοσιακή Τσικνοπέμπτη χωρίς το άγχος του ταχυδρόμου.
Με τις υγείες σας Κούκις Σαν.

 

5 hours ago, astrolabos said:

500Gb δίσκο; Τόσο είναι το φλασάκι μου.

μην κοιτάς αρχηγούλη,  το δικό σου είναι λίγο μεγαλύτερο να χωράει μέσα και το σουτζούκι.

Ευχαριστούμε όλα τα υπόλοιπα μέλη για τις στιγμές γόνιμου προβληματισμού που μας χάρισαν. Ιδιαιτέρως ευχαριστούμε τον Χόντα για το εντυπωσιακό μαλτιμιδια περιεχόμενο.
Φερμπότεν, δατς ωλ γουι νοου.
image.png.26bd4bf55f3a82477d47a80f0886f9f5.png

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gdp77 said:

Γιατί είχα την εντύπωση ότι είχες ήδη ΤR? Είχες προηγούμενη γενιά?

 

Έχω στήσει μερικά 3970x για την εταιρεία. Το προ-προηγούμενο setup στο σαλόνι ήταν 2990WX. Μετά ήρθε ένας Intel και μετά εξαφανίστηκαν όλα και άδειασε το σαλόνι. Έφυγε ο υπολογιστής τελείως και έμεινε μόνο η TV. Τώρα στήνω καινούριο για το γραφείο μου.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

MVIMG_20210121_212902.jpg

Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται; Εμένα με έψηνε το wireless άσπρο και το βλέπω στα 80 δολάρια στο επίσημο site. Στο checkout έχει επιλογή Ελλάδα, άραγε όμως από που έρχεται; Στο skroutz το βλέπω 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.