Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Μην τον τρομάζεις τον άνθρωπα βρε. Καλά βλέπει.

Αυτοί είναι για το λειτουργικό. Για αποθήκη μάλλον θα αγοραστεί ένα ζευγάρι MP400, 4TB. Το σκέφτομαι βέβαια γιατί έχω το NAS στο σπίτι και δεν ξέρω πόσο θα χρησιμεύσουν. 

Άσε που Barbie 4K παίζει στο Netflix. Δεν θα τη σωζουμε.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, minast said:

Τα βλέπω διπλά ?

δεν θυμάμαι ποτέ τον @jax7480 να παίζει με λιγότερο από δυο ssd ?(λίγο την αρχή που είχε πάρει τον Intel X25-E και μετά πήρε και άλλον και εγώ είχα πάρει λίγο πριν τους 3 patriot warp )

Έγινε επεξεργασία από antonis
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Μην τον τρομάζεις τον άνθρωπα βρε. Καλά βλέπει.

Αυτοί είναι για το λειτουργικό. Για αποθήκη μάλλον θα αγοραστεί ένα ζευγάρι MP400, 4TB. Το σκέφτομαι βέβαια γιατί έχω το NAS στο σπίτι και δεν ξέρω πόσο θα χρησιμεύσουν. 

Άσε που Barbie 4K παίζει στο Netflix. Δεν θα τη σωζουμε.

Ζάκ κάτι κόλπα που έκανες με κάτι boards που έπαιρναν 3-4 σε raid και θέλαν και κάτι ιντελ κλειδιά για να παίξουν σωστά.. Τι έγινε με αυτό; Δεν αξίζει πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τα drives που θέλω και αναγκάστηκα να πάρω ότι βρήκα διαθέσιμο. Δεν υπάρχουν πουθενά σε όλο το νετ που έψαξα (Intel Optane 905p 380GB). Βρήκα ενα κομμάτι μόνο διαθέσιμο στην Αμερική. 

 

Τα Asus boards που χρησιμοποιούσα ήταν/είναι PCIExpress 3.0 x16 και όχι 4.0. Οπότε χάνεις αρκετό απο το bandwidth που δίνει το pcie 4.0. 

Θα βολευτούμε και με αυτά, τι να κάνουμε. 

 

Ξεπεσμός... ξέρω....

2 hours ago, antonis said:

 @jax7480 (λίγο την αρχή που είχε πάρει τον Intel X25-E)...

 

Τι θυμήθηκες βρε. Αυτό ήταν πριν 12 χρόνια. Ακόμα έχω 2x Intel X25-E.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, jax7480 said:

Δεν βρίσκω τα drives που θέλω και αναγκάστηκα να πάρω ότι βρήκα διαθέσιμο. Δεν υπάρχουν πουθενά σε όλο το νετ που έψαξα (Intel Optane 905p 380GB). Βρήκα ενα κομμάτι μόνο διαθέσιμο στην Αμερική. 

 

Τα Asus boards που χρησιμοποιούσα ήταν/είναι PCIExpress 3.0 x16 και όχι 4.0. Οπότε χάνεις αρκετό απο το bandwidth που δίνει το pcie 4.0. 

Θα βολευτούμε και με αυτά, τι να κάνουμε. 

 

Ξεπεσμός... ξέρω....

 

Τι θυμήθηκες βρε. Αυτό ήταν πριν 12 χρόνια. Ακόμα έχω 2x Intel X25-E.

καλές εποχές τότε ssd vs hdd raid που ολοι κοιτούσαν τα read και write μόνο ? ο ενας patriot παίζει ακόμα σε ένα xbox 

σταματάω το ξέθαμα συνεχίστε στο θεμα σας   ?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο παντως αν δεν ειχα ηδη Μ2 εγω δεν ξαναπαιρνα. Πραγματικα για καποιον που κανει χρηση browsing/gaming δεν εχουν κανενα νοημα. Πεταμενα λεφτα τα θεωρώ.το μονο που προσφερει ειναι οτι δεν θελει καλωδια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις μετρήσεις μόνος σου θα δεις πως σε ένα ολοκληρωμένο σύστημα το οποίο ειναι overclocked, o M.2 NVMe δινει αέρα. Ο SATA θα ήταν bottleneck σίγουρα. Μιλώντας πάντα για top of the line μοντέλα.

 

Υ.Γ. έχει και M.2 SATA. 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Δεν βρίσκω τα drives που θέλω και αναγκάστηκα να πάρω ότι βρήκα διαθέσιμο. Δεν υπάρχουν πουθενά σε όλο το νετ που έψαξα (Intel Optane 905p 380GB). Βρήκα ενα κομμάτι μόνο διαθέσιμο στην Αμερική. 

 

Τα Asus boards που χρησιμοποιούσα ήταν/είναι PCIExpress 3.0 x16 και όχι 4.0. Οπότε χάνεις αρκετό απο το bandwidth που δίνει το pcie 4.0. 

Θα βολευτούμε και με αυτά, τι να κάνουμε. 

 

Ξεπεσμός... ξέρω....

 

Τι θυμήθηκες βρε. Αυτό ήταν πριν 12 χρόνια. Ακόμα έχω 2x Intel X25-E.

 

Φταίει και αυτό:

04jbQXGr5Nwb9M5XDO3bOPd-1.1610971659.fit
WWW.PCMAG.COM

As we transition to PCI Express 4.0 SSDs, Intel switches its focus to Optane server storage.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

Αν κανεις μετρήσεις μόνος σου θα δεις πως σε ένα ολοκληρωμένο σύστημα το οποίο ειναι overclocked, o M.2 NVMe δινει αέρα. Ο SATA θα ήταν bottleneck σίγουρα. Μιλώντας πάντα για top of the line μοντέλα.

 

Υ.Γ. έχει και M.2 SATA. 

Εγω σε μετρησεις σε loading games και browser δεν βλεπω διάφορες. Μονο στην εκκινηση των windows έχει διαφορά και σε πιο απαιτητικά tasks

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΓιαγκΤ said:

 

Μια μλκ φώτο στο κάθισμα δείχνει απαξίωση Βγες με μαγιό στα χιόνια κρατώντας τa στα χέρια να το κάνουμε Wallpaper... άποψη μου : P

Ναι αλλά τι κάθισμα! Δέρμα Nappa, θερμαινόμενο, ψυχομενο (;)με carbon κονσόλα αριστερά και το b&o στο βάθος ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος and64 έγραψε:

Ναι αλλά τι κάθισμα! Δέρμα Nappa, θερμαινόμενο, ψυχομενο (;)με carbon κονσόλα αριστερά και το b&o στο βάθος ??

Εμείς κύριε είμεθα της BMW σχολής και καθόλου δεν μας αρέσει το γούστο σας : P 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Εμείς κύριε είμεθα της BMW σχολής και καθόλου δεν μας αρέσει το γούστο σας : P 

BMW αν είναι m άντε έστω και 6 κύλινδρο γενικα πάσο, αν δεν είναι who cares? ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος and64 έγραψε:

BMW αν είναι m άντε έστω και 6 κύλινδρο γενικα πάσο, αν δεν είναι who cares? ?

Εμπρόσθοκούνητο : P

 

 

 

Ο μοναδικός βραστήρας που βρήκα με ρύθμιση θερμοκρασίας και ανοξείδωτο και το καπάκι

 

  • Like 6
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.