Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος AlexanderK έγραψε:

 

ωραία βάση. αν δεν σου κάνει κόπο βάλε ένα link

 

Αν έχεις όντως όρεξη να στήσεις σε test bench τα dimastech είναι κορυφή

 

SHOPEU.DIMASTECH.COM

Dimastech Systems

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, paxman said:

 

Finally... 4/4 οι μνήμες, για να σταματήσω να σπαμάρω το thread ?.

Ευτυχώς δεν είχα κανένα περίεργο, bootαρε αμέσως.

 

MVIMG_20210209_173640.jpg

MVIMG_20210209_181717.jpg

 

Registered μνημες βλεπω. Οταν πας σε Xeon με DDR4, ριξε ενα πμ. Έχω πολυ πραμα για πεταμα.

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jax7480 said:

Registered μνημες βλεπω

Για να αναβαθμίσω το FreeNAS (TrueNAS πλέον) setup τα πήρα, και κυρίως για αυτό το λόγο.

8 hours ago, jax7480 said:

Οταν πας σε Xeon με DDR4, ριξε ενα πμ

Ευχαριστώ πολύ για την κίνηση.

Λογικά βέβαια θα αργήσω πολύ να αλλάξω πλατφόρμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, giorgos2187 said:

@gdp77 Πες και εντυπωσεις οταν με το καλο τα δοκιμασεις! Να μου φυγει το αγχος! Καλοριζικα!

 

Φίλε μου κόντεψα να κλάψω από χαρά. ΤΕΡΑΣΤΙΑ η διαφορά. Ακούω τώρα κομμάτια αναφοράς και πραγματικά ο ήχος είναι υπέροχος, γεμάτος και λεπτομερής. ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχέση με τα προηγούμενα ακουστικά μου, αλλά καλύτερα ακόμα και από τα cloud stinger που είχα παλιότερα.

 

Είμαι διπλά χαρούμενος γιατί το virtual 7.1 δουλεύει out of the box στο Linux, και η καρτούλα USB αναγνωρίζεται κανονικά από το Mint 20 (kernel 5.10).

 

To μπάσο τους by default είναι πιο πομπώδες από όσο θα το ήθελα, αλλά αυτό διορθώνεται εύκολα με το equalizer.

 

Απλά τρομερή αγορά για τα λεφτά τους. Πραγματικά δεν ξέρω τι περισσότερο θα μπορούσαν να δώσουν επιλογές των 100-150€....

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Πραγματικά δεν ξέρω τι περισσότερο θα μπορούσαν να δώσουν επιλογές των 100-150€....

Οσο μενουμε στην κατηγορια gaming, δεν ξερω... Αλλα ενταξει αν πηγαινες σε γνησιο HiFi ακουστικο, ε θα ειχε και καποια διαφορα. βεβαια εκει θα μπαιναμε σε αλλα μονοπατια. Και ξερεις γιατι στο γραφω αυτο; Γιατι τα πρωτα HyperX Cloud ξεκινησαν  να σχεδιαζονται ως Hifi ακουστικα και εκει οφειλεται η τεραστια επιτυχια τους. Αυτο βεβαια απ οτι λενε δεν συνεχιστηκε και στα επομενα μοντελα, αλλα παρολα αυτα εμεινε αρκετη απο την προικα των πρωτων, και γι αυτο ακομα και σημερα θεωρουνται τοπ επιλογη.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, giorgos2187 said:

Οσο μενουμε στην κατηγορια gaming, δεν ξερω... Αλλα ενταξει αν πηγαινες σε γνησιο HiFi ακουστικο, ε θα ειχε και καποια διαφορα. βεβαια εκει θα μπαιναμε σε αλλα μονοπατια. Και ξερεις γιατι στο γραφω αυτο; Γιατι τα πρωτα HyperX Cloud ξεκινησαν  να σχεδιαζονται ως Hifi ακουστικα και εκει οφειλεται η τεραστια επιτυχια τους. Αυτο βεβαια απ οτι λενε δεν συνεχιστηκε και στα επομενα μοντελα, αλλα παρολα αυτα εμεινε αρκετη απο την προικα των πρωτων, και γι αυτο ακομα και σημερα θεωρουνται τοπ επιλογη.

 

1) Για τη χρήση που θέλω δεν θα πήγαινα δε "HiFi" ακουστικό. Εξάλλου ήταν προϋπόθεση το μικρόφωνο.

2) Τέτοια ακουστικά θέλουν και άλλη οδήγηση. Επομένως not for me.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό σου πρότεινα και κάπως επιτακτικά ρα συγκεκριμένα. Σε αυτα τα λεφτα, για αυτά που ζητάς ήταν no brainer. Δεν τη χρησιμοποίησα τυχαία τη φράση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεγάλη προσοχή για όσους χρησιμοποιούν ακουστικά για πολλές ώρες συνεχόμενα, και κατά τη διάρκεια του remote working αλλά και μετά στον ελεύθερο χρόνο για gaming ή οτιδήποτε. Υπάρχουν πολλές αναφορές με κόσμο που αντιμετωπίζει προβλήματα με "εμβοές". Προσοχή στην ένταση κυρίως και μην τα φοράτε συνέχεια - το πρόβλημα έχει διογκωθεί με το remote working. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος trib έγραψε:

Παιδιά μεγάλη προσοχή για όσους χρησιμοποιούν ακουστικά για πολλές ώρες συνεχόμενα, και κατά τη διάρκεια του remote working αλλά και μετά στον ελεύθερο χρόνο για gaming ή οτιδήποτε. Υπάρχουν πολλές αναφορές με κόσμο που αντιμετωπίζει προβλήματα με "εμβοές". Προσοχή στην ένταση κυρίως και μην τα φοράτε συνέχεια - το πρόβλημα έχει διογκωθεί με το remote working. 

Έκανα δύο μήνες να φορέσω ακουστικά μετά από παροξυσμικό ίλιγγο θέσης που έπαθα. Δεν οφείλεται στα ακουστικά, αλλά το να περιμένεις να πάνε οι κρύσταλλοι ισορροπίας στην θέση τους και να φοράς ακουστικά, δεν είναι ωραίο πράγμα. Άσε που προσωρινά, στο αριστερό αυτί, έχασα ημιτόνιο. Αλήθεια, άκουγα τα πάντα "ξεκούρδιστα" από αριστερά, για περίπου 4 μέρες. Πέρασε μόνο του. Ευτυχώς, εμβοές δεν έχω, αλλά φοράω ακουστικά για 1-1.5 ώρα στην δουλειά.

  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Υπάρχει επίσης μια πολύ ωραία λειτουργία ψηφιακής σταθεροποίησης βίντεο που μιμείται τον οπτικό σταθεροποιητή και λειτουργεί πολύ ωραία σε βίντεο. Σε γενικές γραμμές πολύ αξιόλογο τηλέφωνο. Το αγόρασα 400€.

 

Καλοδούλευτο. Το έχει η κοπέλα μου. 

Ένα τιπ: 

Sweetspot για μπαταρία και καλή γενική εμπειρία, είναι τα 90Hz, στα 144Hz , θεωρώ πως ρουφάει αχρείαστη μπαταρία. 5G πιάνει σε ελάχιστες περιοχές. Στο κέντρο, έπιασε πχ. 

Οι διαφορές με το Mi 10T Pro είναι στην κάμερα και στην χωρητικότητα. Για όποιον δεν θέλει το OIS, 108MP  που έχει το Mi 10T pro και τον έξτρα χώρο, είναι κομπλε. 

Σφαιράτο :) 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.