Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

11 minutes ago, icy20 said:

Ρε παιδια τα xiaomi πως πανε απο σημα? Εχω ακουσει γενικα κακα σχολια σε σχεση με αλλες "καλες" ναυαρχιδες (πχ sammy, hua, oneplus)

 

Επί σειρά ετών χρησιμοποιώ XIAOMI (και όχι τίποτα ναυαρχίδες) και ουδέποτε είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, icy20 said:

Ρε παιδια τα xiaomi πως πανε απο σημα? Εχω ακουσει γενικα κακα σχολια σε σχεση με αλλες "καλες" ναυαρχιδες (πχ sammy, hua, oneplus)

 

Είναι το δεύτερο που έχω μετά το 10T. Το άλλο ήταν το Redmi Note 5. Αν και δεν είμαι καλό δείγμα καθώς βρίσκομαι εντός του αστικού κέντρου, όταν πήγα Κύθνο για παράδειγμα που έχει θέμα γενικά το νησί (με το Note 5 αναφέρομαι), πάντα έβρισκε σήμα - τουλάχιστον για κλήση/sms. Δίκτυο data όχι πάντα, ειδικά στις νοτιότερες παραλίες. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, icy20 said:

Ρε παιδια τα xiaomi πως πανε απο σημα? Εχω ακουσει γενικα κακα σχολια σε σχεση με αλλες "καλες" ναυαρχιδες (πχ sammy, hua, oneplus)

Είχα παει από ένα LG της πλάκας σε ένα Xiaomi της πλάκας και το Xiaomi είχε ξεκάθαρα χειρότερο σήμα, κυρίως στα δεδομένα.

Τώρα (3 χρόνια μετά) πήγα στο Poco x3 αλλά με το λοκντουν δεν έχω ακόμα άποψη για το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Ρε παιδια τα xiaomi πως πανε απο σημα? Εχω ακουσει γενικα κακα σχολια σε σχεση με αλλες "καλες" ναυαρχιδες (πχ sammy, hua, oneplus)

Σε 1-2 κινητά της ΧΙΑΟΜΙ, και δεν μιλώ καν για ναυαρχίδες, υπήρχε θέμα με την ποιότητα κλήσης (ασχέτως σήματος - το πρόβλημα ήταν συγκεκριμένο και μάλλον είχε να κάνει με το ακουστικό). Για πρόβλημα με το σήμα, πρώτη φορά το ακούω. 

Δεν ξέρω που έχεις ακούσει αυτά τα γενικά κακά σχόλια. 

Είμαι με ναυαρχίδα του 2019 (Mi 9) και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, ever. 

Πέρασαν στο σπίτι mi max 2, Redmi note 4X, Poco F1 και τώρα Mi 10T, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Το μόνο πρόβλημα με το Mi 10T είναι ότι δεν έχει αληθινό proximity sensor (απαράδεκτο - @trib, έχε το στο νου σου - έχει ultrasonic παλμό συνδυαστικά με το γυροσκόπιο για να κλείνει η οθόνη όταν μιλάς) το χειρότερο σήμα το είχα με το LG G4. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

Αυτο βγαινει μονο M2 ε? δεν μπαινει σε pcie ε?

Αν δεν κάνω λάθος, PCie είναι και οι M.2 υποδοχές.

Οπότε λογικά αρκεί κάτι τέτοιο

20f1702f-4709-437b-b709-bd816abf1e5c.jpg

Όπως ακριβώς στον παραπάνω αντάπτορα βάζεις οποιοδήποτε PCie M.2 αποθηκευτικό μέσο (για SATA υπάρχουν άλλα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, unseen said:

Αναβαθμιση μετα απο 4 χρονια

 

Καλοδούλευτο! Το touchbar είναι άρρωστο αν είσαι της παραμετροποίησης και του shortcut, λίγο που ειχα παίξει κάποια στιγμή βολεύει πολύ! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.