Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 39 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

ΥΓ2 μέχρι και ύπνους έχω ρίξει με την καρέκλα σε πλήρη ανάκλιση και ξύπνησα λες και είχα κοιμηθεί στο στρώμα μου

 

Παντρεμένος κι εσύ ε;;;;;; ??????

Για ύπνο δεν μ έχει στείλει ακόμα εμένα, αλλά όταν είχα ρίξει αρκετά την πλάτη και είχα ακούσει κανένα δίωρο μουσική, ήταν απόλαυση. Δεν κουνηθηκα καν, δε χρειάστηκε. Εγώ είμαι 1.70 (τα κιλά δεν τα λέω....) και στην anda seat ad12xl kaiserII τα ποδια μου ακουμπανε οριακα κατω . Με ενα 10ευρο πήρα ένα υποποδιο και ειμαι τέλεια. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yanni said:

Αξίζει να κοιτάει κάποιος σε Gaming καρέκλα μετά το παρακάτω βίντεο;

 

Γενικά, ναι. Δεν υπάρχουν αξιοπρεπείς "office-chairs" σε λογική τιμή με την ανάκλιση και τη στιβαρότητα που χρειάζεται. Αν δεις, αυτές που προτείνω θα μπορούσαν να είναι απλές "διευθυντικές" με τα μονόχρωμα υφάσματα, με περισσότερες επιλογές για παραμετροποίηση.

 

Και τα δικά μου (σχετικά λίγα, σε πείσμα του lockdown) κυβικά μου επιτρέπουν να κάθομαι πολύ άνετα στις περισσότερες πολυθρόνες, αλλά είναι εξαντλητικό να μην μπορείς να ανακουφίσεις περιοδικά την πίεση στη σπονδυλική στήλη ξαπλώνοντας περισσότερο από τις ~30° που είναι το απώτατο όριο στις πιο "σοβαρές".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NooDle said:

Επιτέλους έκανε λίγο ήλιο να ανεβάσω φωτό.

Από ήχο: τεράστια αλλαγή!! Αλλά φοράω μπροστά μονάδα mtx.

Στον ήλιο πολύ καλή δεν αντιμετώπισα δυσκολία.

Άμεση σύνδεση με Bluetooth μόλις ανοίξει η συσκευή. Γενικά πάρα πολύ ικανοποιημένος

 

 

Ευχαριστώ για το update, μπόμπα φαίνεται!! ?

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος NooDle έγραψε:

Επιτέλους έκανε λίγο ήλιο να ανεβάσω φωτό.

Από ήχο: τεράστια αλλαγή!! Αλλά φοράω μπροστά μονάδα mtx.

Στον ήλιο πολύ καλή δεν αντιμετώπισα δυσκολία.

Άμεση σύνδεση με Bluetooth μόλις ανοίξει η συσκευή. Γενικά πάρα πολύ ικανοποιημένος

PXL_20210426_093623723.jpg

PXL_20210426_094225211.jpg


 

Spoiler

Και εσύ στο Kia Ceed Club ? ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω ένα παιδικό παιχνίδι, μιας και οι σοβαρές λύσεις είναι ακριβές. Μια απλή δοκιμή να δω οπτικά πως δουλεύει ένα από αυτά τα μικρά πραγματάκια, στην εντελώς χαζή του έστω έκδοση.

 

Μου κόστισε μόλις 18€, μιας και όταν το είχα παραγγείλει τα μεταφορικά ήταν τα μισά από όσα ζητάει τώρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα κάτι και πρακτικά δεν είναι. Αλλά ξαφνιάστηκα όταν είδα ότι δεν είναι και άχρηστο. Ειδικά όταν έχεις τετράποδα μέσα στο σπίτι. Το έβαλα για καμιά ώρα και τουλάχιστον για όση ώρα το τσεκάριζα συνήθως πήγαινε σε κύκλους σαν μεθυσμένο. Ειλικρινά αναρωτιέμαι αν έχουν κάποιο είδους προγραμματισμό αυτά. Έστω και ένα firmware των 8ΚBytes που να τους λέει να στρίψουν μια τυχαίας γωνία στροφή, μόλις βρουν εμπόδιο. Περίμενα κάτι λιγότερο μεθυσμένο με λίγα λόγια. Anyway μετά από μιας ώρας περίπου χρήση και αφού ήμουν σίγουρος ότι δεν είχε κάνει απολύτως τίποτα, διαπίστωσα ότι το μικρούλι του δοχειάκι ήταν full στην γατό-τρίχα. Δεν το περίμενα. Ο θόρυβος δεν είναι ενοχλητικός. Έχω ακούσει κάρτες γραφικών να κάνουν περισσότερο. Η μπαταρία είναι 18650 και μάλιστα μπαίνει σε νορμαλ θήκη στην συσκευή, δεν έχουν κολλήσει τους πόλους της σε τίποτα καλώδια να τους καταριέσαι. Οπότε η εναλλαγή της με κάποια άλλη είναι υπόθεση ενός λεπτού. Όπως και η φόρτισή της σε ένα ταχυφορτιστή.

 

Γενικά δεν είναι άχρηστη αγορά αν έχετε σπίτι με δωμάτια με ελεύθερο χώρο. Αν τα έπιπλα είναι κοντά το ένα με το άλλο, θα καθαρίσει μόνο ένα τετραγωνικό σε συνεχούς κύκλους. Εννοείται ότι μόλις βρει πατάκι - χαλί κολλάει. Οπότε είναι πιο πολύ για καλοκαιρινή χρήση. Από την σκάλα δεν πέφτει, αλλά μπορεί να αργήσει να εντοπίσει τον γκρεμό και να την βρείτε κολλημένη να κρέμεται φωνάζοντας για βοήθεια!

 

Δείτε το σαν παιχνίδι και ως μια οπτική αναπαράσταση του πως θα ήταν μια ρομποτική σκούπα στο σπίτι σας. Αν θεωρείτε ότι χρειάζεστε κάτι τέτοιο πριν σκεφτείτε να πάτε να δώσετε 300-500 ευρώ για κάτι αληθινό. Ή έστω για να σας φύγει η φαγούρα να πάτε να δώσετε 300-500 ευρώ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Για να μου φύγει η δικιά μου φαγούρα πήρα τη Xiaomi G1 νομίζω λέγεται, στα 175 από τους περισσότερους κινέζους με ευρωπαϊκή αποθήκη.

Δεν έχει λέιζερ, σκουπίζει και σφουγγαρίζει ταυτόχρονα. Τις πρώτες μέρες έκλαιγα τα 175 και χαιρόμουν που δεν έδωσα παραπάνω. Μετά την πρώτη βδομάδα όλη η οικογένεια πίνει νερό στο όνομά της... Κάνει εξαιρετική δουλειά αν και δεν έχει το λέιζερ. Και ταυτόχρονα εκτελεί και χρέη babysitter μιας και ο μπέμπης γουστάρει αν την ταλαιπωρεί!

Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα έπαιρνα καλύτερη, αλλά δεν πρόκειται να την αλλάξω αν δε χαλάσει. Θα ήθελα να μπορώ να της ορίσω δωμάτια, να της προγραμματίζω πού να επιμένει, και να ξέρει καλύτερα τα κατατόπια γύρω από καρέκλες και τραπέζια... πολλά ζητάω; χαχαχαχα

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2021 at 1:01 ΜΜ, το μέλος yanni έγραψε:

Περίμενα κάτι λιγότερο μεθυσμένο με λίγα λόγια.

Παρατήρησα ότι ήταν περισσότερο μεθυσμένο στο σαλόνι, όπου υπάρχει πλακάκι με ανάγλυφα σχέδια και αρμούς μισού εκατοστού, από ότι σε πάτωμα όπου δεν υπάρχουν κενά ανάμεσα στα ξύλα. Μια απλή ιδέα που δούλεψε αμέσως ήταν η τοποθέτηση ενός μικρού βαριδιού πάνω στο χαζορομποτάκι. Πλέον δεν δείχνει τόσο μεθυσμένο και κάνει περισσότερες ευθείες από ότι κύκλους ΚΑΙ στο σαλόνι. Το βαρίδι; Μα μια παλιά ψύκτρα προφανώς(478). Σε τι site είμαστε; Εντάξει χωρίς τον ανεμιστήρα. Μην το κάψουμε και εντελώς.

Πάντως το άτιμο κάνει δουλειά με τις τρίχες των γατιών. Ακόμα και το χαζό των 18€ κάνει δουλειά. Θα πρότεινα σε όποιον δεν έχει πάρει, να πάρει. Έστω και ένα χαζό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το 3040, αγόρασα τον μικρό του αδελφό για τις κατασκευές panel simulator. 

2021-05-08-16-51-00.jpg

Έγινε επεξεργασία από def
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος def έγραψε:

Περιμένοντας το 3040, αγόρασα τον μικρό του αδελφό για τις κατασκευές panel simulator. 

2021-05-08-16-51-00.jpg

Περιμένουμε να το δούμε στημένο και να μας κάνεις μια μικρή παρουσίαση. Αν το επιθυμείς ενδιαφέρον 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.