Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Διάβασα με τα πατατάκια. Μάλλον πεινάω :bleh: 

 

Καλοδούλευτη η Μαρούσκαγια :p 

Moυ ειπανε οτι καποιος εκανε και 3 εμβολιο στο καπακι και μαζι με τα πιρουνια μαγνητιζει και τις μπριζολες ! Απλωνει χερι και ερχεται μπριζολα !
Να το δοκιμασεις!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

Moυ ειπανε οτι καποιος εκανε και 3 εμβολιο στο καπακι και μαζι με τα πιρουνια μαγνητιζει και τις μπριζολες ! Απλωνει χερι και ερχεται μπριζολα !
Να το δοκιμασεις!

Σε έξι μήνες εγκώ καρντιά μου, εγώ έχω τα ορίτζιναλ αντισώματα και η πόρτα του ψυγείου, ανοίγει με την σκέψη μου

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Τα χαλιά έχουν μαζευτεί. Ένα απλό χαλί που υπάρχει ακόμα στο δωμάτιό μου, χωρίς κρόσσια, το σκαρφαλώνει χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν θα έλεγα ότι το καθαρίζει κιόλας. Αφήνει εδώ και εκεί ψιχουλάκια. Με τα πατάκια έχει θέμα, αυτά που βάζουμε στις πόρτες. Αν είναι μικρά και ελαφριά, σε έναν βαθμό τα σπρώχνει. Εντάξει αυτά τα ρομποτάκια είναι για συντήρηση, να μην σε φάει η σκόνη και κυρίως αν βολτάρουν τετράποδα να μην σε φάνε οι τρίχες. Μια κανονική ηλεκτρική σκούπα, ειδικά όταν υπάρχουν χαλιά, χρειάζεται. Απλά όχι με την συχνότητα που χρειάζεται να βάζεις την ηλεκτρική σκούπα, όταν δεν έχεις το ρομποτάκι.

 

Αλλά επειδή το έχω βάλει μόνο μια φορά, από εχτές, καλύτερα να εκφράσει άποψη και η @karmen1983 που το έχει το εν λόγω μοντέλο περισσότερο καιρό.

Τα εχω βγαλει κ εγω τα χαλια οποτε μπορω να πω για απόδοση σε χαλια μονο για την roborock s5 που εχω που τα παει εξαιρετικα με 2 γατια να αλωνίζουν.

Με τα μικρα κ ελαφρια χαλακια εχουν ολες προβλημα, ειτε ακριβες ειτε φθηνες και ειναι λογικο. Ακομα κ με την ηλεκτρικη να πας θα αντιμετωπισεις προβλημα. Επισης, αν το χαλι ειναι πολυ χοντρο ή στυλ φλοκατης θεωρω οτι υπαρχει προβλημα. Στο ισογειο εχω τετοια κ θα δω το χειμωνα που θα στρωθουν. Σε κλασικο χαλι η s5 κανει πολυ πολυ καλη δουλεια.

 

 

Το θεμα με τις ρομποτικες σκουπες ειναι οτι θελει μια σχετικη προετοιμασία το σπιτι. Μην εχεις πεταμενα πραγματα, ελαφρια χαλια, καλωδια κλπ γιατι θα μπλεχτει το πραμα. Η s6 λογω καμερας αν δεν κανω λαθος δεν έχει πρόβλημα με καλωδια. 

 

Κλείνοντας να πω μονο οτι μου εχουν γινει απαταιτητα εργαλεία πλεον. Λείπω πολλες ωρες απο το σπιτι, οταν γυρναω δεν εχω κ πολλα κεφια για καθαριοτητα κ τα γατια αφηνουν τα ιχνη τους. Προσωπικα σωθηκα κ καθε φορα που αδειαζω τους καδους τους σκαω κ ενα χαμογελο. Ακομα κ αν εχω περασει ηλεκτρικη σκουπα κ καπακι βαλω το ρομποτ βγαζει πραμα παντως. Κανουν καλη δουλιτσα, κ αν βγαλεις κ ενα προγραμμα να δουλευουν οταν λειπεις κανουν εξαιρετικη συντηρηση στο σπιτι. Εμενα περνανε το σπιτι καθημερινα.

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και εγω 2 εβδομαδες τη roborock s6 vpro max πως λεγεται και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. καθε μερα σχεδον τη βαζω οταν λειπουμε. Πιστευω πως αν σκουπισεις μια φορα καλα και μετα τη βαζεις καθε μερα, το σπιτι δε μαζευει πουθενα στο πατωμα σκονες κλπ.

 

οσο για τα χαλια, και σε μας στο ελαφρυ του μπανιου καπως χαλιεται, αλλα εκει η φοβερη εφαρμογη της σε σωζει πραγματικα θετοντας "no go" ζωνες μεσα στο σπιτι. επισης οκ το σφουγγαρισμα δεν ειναι σα το χειροκινητο και δε παιρνει καθαριστικο, αν και καποιοι δοκιμαζουν με ρισκο. Αν βεβαια περνας καθε μερα τη ρομποτικη με σφουγγαρισμα κατι γινεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fuz10n έγραψε:

δε παιρνει καθαριστικο,

Δοκίμασε να βάλεις στο πανάκι της. Προσωπικά το βουτάω μέσα σε topine με νερό, το στείβω καλά και μοσχοβολάει και το σπίτι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, karmen1983 said:

Τα εχω βγαλει κ εγω τα χαλια οποτε μπορω να πω για απόδοση σε χαλια μονο για την roborock s5 που εχω που τα παει εξαιρετικα με 2 γατια να αλωνίζουν.

Με τα μικρα κ ελαφρια χαλακια εχουν ολες προβλημα, ειτε ακριβες ειτε φθηνες και ειναι λογικο. Ακομα κ με την ηλεκτρικη να πας θα αντιμετωπισεις προβλημα. Επισης, αν το χαλι ειναι πολυ χοντρο ή στυλ φλοκατης θεωρω οτι υπαρχει προβλημα. Στο ισογειο εχω τετοια κ θα δω το χειμωνα που θα στρωθουν. Σε κλασικο χαλι η s5 κανει πολυ πολυ καλη δουλεια.

 

 

Το θεμα με τις ρομποτικες σκουπες ειναι οτι θελει μια σχετικη προετοιμασία το σπιτι. Μην εχεις πεταμενα πραγματα, ελαφρια χαλια, καλωδια κλπ γιατι θα μπλεχτει το πραμα. Η s6 λογω καμερας αν δεν κανω λαθος δεν έχει πρόβλημα με καλωδια. 

 

Κλείνοντας να πω μονο οτι μου εχουν γινει απαταιτητα εργαλεία πλεον. Λείπω πολλες ωρες απο το σπιτι, οταν γυρναω δεν εχω κ πολλα κεφια για καθαριοτητα κ τα γατια αφηνουν τα ιχνη τους. Προσωπικα σωθηκα κ καθε φορα που αδειαζω τους καδους τους σκαω κ ενα χαμογελο. Ακομα κ αν εχω περασει ηλεκτρικη σκουπα κ καπακι βαλω το ρομποτ βγαζει πραμα παντως. Κανουν καλη δουλιτσα, κ αν βγαλεις κ ενα προγραμμα να δουλευουν οταν λειπεις κανουν εξαιρετικη συντηρηση στο σπιτι. Εμενα περνανε το σπιτι καθημερινα.

@yanni

 

Δεν εχω προβλημα να μην σκουπιστει το χαλι!Περισσοτερο ρωτησα και σκευτομουν παραλληλα για το αν ρυθμιζεται μηπως το αποφευγει για να μην μπλεχτει.

 

Στο σαλονι το χειμωνα εχουμε ενα παχυ χαλι και τωρα ενα καλοκαιρινο. Με την γατα το καθαριζουμε με σκουπα και αυτοκολλητες ταινιες. Αλλα ολο το υπολοιπο ειναι μαρμαρο+ παρκε οποτε ο Mike αλωνίζει και γεμιζει ο τοπος. Για συντηρηση την θελω. και βλεπω οτι σωζει ζωες.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

@yanni

 

Δεν εχω προβλημα να μην σκουπιστει το χαλι!Περισσοτερο ρωτησα και σκευτομουν παραλληλα για το αν ρυθμιζεται μηπως το αποφευγει για να μην μπλεχτει.

 

Στο σαλονι το χειμωνα εχουμε ενα παχυ χαλι και τωρα ενα καλοκαιρινο. Με την γατα το καθαριζουμε με σκουπα και αυτοκολλητες ταινιες. Αλλα ολο το υπολοιπο ειναι μαρμαρο+ παρκε οποτε ο Mike αλωνίζει και γεμιζει ο τοπος. Για συντηρηση την θελω. και βλεπω οτι σωζει ζωες.

Από ότι έχω καταλάβει μπορείς να ορίσεις εικονικού τοίχους μέσω λογισμικού, οπότε "περιφράζεις" το χαλί και δεν πάει το ρομποτάκι από εκεί.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

οχι μονο αυτο, εχει εκτος απο no-go ζωνες και->no-mop<- ζωνες, που σημαινει το χειμωνα θα ανεβει στο χαλι να το σκουπισει με απενεργοποιημενο σφουγγαρισμα, ενω γυρω γυρω θα σφουγγαρισει κιολας.

 

δε ξερω αν τα κανουν οι xiaomi και αυτα γιατι γενικα τη roborock στα σαιτ την εβλεπα σαν xiaomi-roborock αλλα στο κουτι και εφαρμογη δεν αναφερει xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ωραιος μεγειες. Καλο μικ για τα χρηματα του!

 

 

Προς το παρόν μια μάπα και μισή είναι. Δεν έχει ούτε καν τη στοιχειώδη απομόνωση, και δεν ακούγομαι με τίποτα. Και όσο το ανεβάζω ακούγεται his noise....

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Προς το παρόν μια μάπα και μισή είναι. Δεν έχει ούτε καν τη στοιχειώδη απομόνωση, και δεν ακούγομαι με τίποτα. Και όσο το ανεβάζω ακούγεται his noise....

 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

Σσσσσσσσ , πιπερι στο στομα , ειναι ρειζερ 

 

Λοιπόν, ας περιγράψω άλλο ένα κουλό στον κόσμο των υπολογιστών. 

 

Έβαλα το μικροφωνο για να παίξω και να κάνω στριμ. Πριν αρχίσω όμως είπα να το δοκιμάσω. Έτσι, έβαλα μέσα στο obs , να μου γυρνάει στα ακουστικά τον ηχο του μικροφώνου. Ε, ένα χαλί μαύρο. Η φωνή μου ανύπαρκτη, ένας ανεμιστήρας του δωματίου ακουγόταν λες και ήταν ελικόπτερο, και ότι ήχος υπήρχε ακουγόταν στα αυτιά μου.......

Το βγάζω, ετοιμάζω αγγελία και ξεκινώ το παιχνίδι. Μπαίνει μέσα στο στριμ ένας φίλος και του ζητώ να με βοηθήσει λίγο, ακούγοντας το μικρόφωνο. Με το που αλλάζω το μικρόφωνο των ακουστικών με το razer άρχισε να ζητοκραυγαζει.  Ενθουσιάστηκε λες και δεν ξέρω κι εγώ τι άκουγε............. Μου δώσε 2 συμβουλές ώστε να κάνω balance τον ηχο του μικροφώνου με του game ώστε να μη με σκεπάζει τΟ game, και το άφησα. Συνέχισα με το razer. Στη συνέχεια μπήκαν κάνα δυο ακόμη στο στριμ και το πρώτο που μου έγραψαν στο τσατ ήταν το τι μικροφωναρα πήρα!!!!!!!! Ενθουσιαατηκαν ακόμα πιο πολύ!!!!!!! Wtf λέω.. κουφοι ειναι;;;

 

Anyway, τελειώνω το στριμ και μπαίνω να δω έτσι κάνα μικρό κομμάτι του για να μου φύγει η απορία. Πράγματι στο στριμ η φωνή μου πεντακάθαρη,  χωρίς εξωτερικούς ήχους, χωρίς τίποτα. Ακριβώς τα αντίθετα απ ότι άκουγα όταν έκανα το τεστ............

Άρα, εν τέλει είναι καλό. Πρέπει να Ναι καλό δλδ. Η δουλειά του είναι να με ακούνε οι άλλοι και αυτό το κάνει παααααααααααρα πολύ καλά. Υπερβολικά καλά. 

 

Τώρα αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει τον παραλογισμό του προσωπικού μου τεστ, θα ήθελα να τον ακούσω....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.