Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Νέα παιχνίδια (τελείως entry level...)

attachicon.gif20150415_202910.jpg

 

Συγνώμη για το offtopic

 

Αν και καθυστερημένα η πάστα που ήρες δεν χρειάζεται , περισσότερο ζημιά μπορεί να κάνει στο κολλητήρι παρά καλό .

αντι για σφουγκαράκι χρησιμοποίησε σύρμα κουζίνας  gia kau;arisma (κατα προτίμηση το χάλκινο και δεν θέλει να το βρέχεις  )  και με την πρώτη ευκαιρία πάρε μια βάση σαν την παρακάτω (με μπόλικη επιφάνεια ) .Η ουσία δεν είναι να έχουμε θήκη για το κολλητήρι μόνο αλλα  να διοχετεύετε η θερμότητα   σε μέταλλο και να μην υπερθερμαίνετε το κολλητήρι (και συγκεκριμένα η αντίσταση εσωτερικά )  μειώνοντας τον χρόνο ζωής του .

 

6S-2_L.jpg

Επίσης  τα γυαλιά που αναφέρθηκαν είναι βασικό    και στη περίπτωση που θερμάνεις πολύ το καλλάι πχ καείς και πεταχτεί ολίγον στο μάτι .(σπάνιο αλλα επικίνδυνο )

 

Πάντα με παράθυρο και μακρια απο τις  αναθυμιάσεις (εγω εχω φτιάξει και τουνελάκι-φίλτρο  αλλα  δουλεύω πολύ συχνά    ) 

Έγινε επεξεργασία από panosX
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

post-60450-0-60800000-1429624266_thumb.j

 

Μιας και ειχε γινει ψιλοχαλια απο τα χιλιομετρα,ειπα να το αλλαξω σε καινουργιο και total-black.

 

EDIT : Μετα απο κανενα 20λεπτο

 

post-60450-0-28160400-1429629592_thumb.j

 

 

Τωρα νομιζω εγινε πολυ καλυτερο συν οτι εχω και τα ασπρα καπακια για πειραματισμους

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifIMG_20150421_164928.jpg

 

Μιας και ειχε γινει ψιλοχαλια απο τα χιλιομετρα,ειπα να το αλλαξω σε καινουργιο και all-black.

Πού/πόσο? Είχα διασώσει ένα ταλαιπωρημένο και θα με ενδιέφερε να το σουλουπώσω λίγο χωρίς πολύ ψάξιμο και έξοδα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν σου βγεί άριστο, θα πάρω 2, ένα για μένα και ένα για φίλο :D

 

Το κινητό είναι πολύ καλό.. Πολύ smooth χωρίς κανένα lag. Κανένα πρόβλημα σε ηχείο, ακουστικό, wi-fi. Δεν χρειάζεται καμία μόντα για να βελτιώσεις κάτι. Όλα δουλεύουν ρολόι.

.  

Για 4G δεν γνωρίζω καθώς δεν υπάρχει πουθενά εδώ τριγύρω :p

 

Πλαστικό όλο το body αλλά μου άρεσε τόσο πολύ για το στυλ και το σχεδιασμό του. Σε αυτό δεν φοβάσαι και μην του κάνεις σημάδια καθώς τα πλαϊνά και η πλάτη αν τους αλλάξεις τα φώτα απλά παίρνεις άλλο καπάκι. 

 

Το μόνο πταίσμα (ίσως κάποιον τον πειράζει) που εμένα δεν με νοιάζει γιατί ήδη από την 3 μέρα που το έχω το συνήθισα είναι η μπαταρία του. Ενώ έχει αρκετά μεγάλη αυτονομία γράφει λάθος ποσοστό η στάθμη της. Όταν φτάνεις στο 5% κρατάει περίπου 2 ώρες full χρήση. Λογικά θα το διορθώσουν. 

 

Edit: Μετά την 4 πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση (το άφηνα μέχρι να σβήσει) το πρόβλημα με την ένδειξη της μπαταρίας έφτιαξε. 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Πού/πόσο? Είχα διασώσει ένα ταλαιπωρημένο και θα με ενδιέφερε να το σουλουπώσω λίγο χωρίς πολύ ψάξιμο και έξοδα :)

 

Εγω πηρα αυτο εδω

http://www.ebay.com/itm/251222491917?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το offtopic

 

Αν και καθυστερημένα η πάστα που ήρες δεν χρειάζεται , περισσότερο ζημιά μπορεί να κάνει στο κολλητήρι παρά καλό .

αντι για σφουγκαράκι χρησιμοποίησε σύρμα κουζίνας  gia kau;arisma (κατα προτίμηση το χάλκινο και δεν θέλει να το βρέχεις  )  και με την πρώτη ευκαιρία πάρε μια βάση σαν την παρακάτω (με μπόλικη επιφάνεια ) .Η ουσία δεν είναι να έχουμε θήκη για το κολλητήρι μόνο αλλα  να διοχετεύετε η θερμότητα   σε μέταλλο και να μην υπερθερμαίνετε το κολλητήρι (και συγκεκριμένα η αντίσταση εσωτερικά )  μειώνοντας τον χρόνο ζωής του .

 

6S-2_L.jpg

Επίσης  τα γυαλιά που αναφέρθηκαν είναι βασικό    και στη περίπτωση που θερμάνεις πολύ το καλλάι πχ καείς και πεταχτεί ολίγον στο μάτι .(σπάνιο αλλα επικίνδυνο )

 

Πάντα με παράθυρο και μακρια απο τις  αναθυμιάσεις (εγω εχω φτιάξει και τουνελάκι-φίλτρο  αλλα  δουλεύω πολύ συχνά    ) 

 

 

 

Ποιο απο αυτα τα προτεινες? Φτηνα ειναι, οποτε οτι μου πεις/πειτε θα παρω!

 

http://www.e-anagnostou.gr/index.php?sort=3a&filter_id=&cPath=801_778_97

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα τα προτεινες? Φτηνα ειναι, οποτε οτι μου πεις/πειτε θα παρω!

 

http://www.e-anagnostou.gr/index.php?sort=3a&filter_id=&cPath=801_778_97

Το φθηνότερο κατά τη γνώμη μου. Αν περάσεις από εκεί, και τα έχει εκτεθειμένα, προσπάθησε να πάρεις το πιο βαρύ που δεν ξεπερνάει το τάλιρο.

 

Κάτι σημαντικό: οι βάσεις δίνουν μία ψευδή αίσθηση "ασφάλειας". Ακόμα και στην βάση του, ακόμα και εκτός πρίζας, όσο είναι ακόμα ζεστό, ποτέ ανεπιτήρητο. Εγώ το επιτηρώ, επειδή έπαθα, και παρόλα αυτά ξανα-έπαθα, ενώ ήμουν από πάνω του. Need I say more?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα τα προτεινες? Φτηνα ειναι, οποτε οτι μου πεις/πειτε θα παρω!

 

http://www.e-anagnostou.gr/index.php?sort=3a&filter_id=&cPath=801_778_97

εχει 2 , το ενα που σε έβαλα και εγώ και ενα ακριβότερο

 

εγω εχω 500χρόνια το πρώτο , εχει σπάσει   το μισώ  πλαστικό και το κακό είναι οτι δεν εχει βάρος στη βάση , εγώ τώρα  που στην παρούσα φάση είναι μόνιμα πάνω σε γραφείο  και το καλωδιο κρέμεται απο ιδιοκατασκευή δεν εχω θέμα .Οταν ομως το είχα χωρίς την ιδιοκατασκευή   κινείτε η βάση απο το βάρος του  καλωδίου και  ήθελε προσοχή

γιατί μπορεί να έπεφτε η βάση μερικές φορές ή να έφευγε απο εκει που την έβαλα .

το ακριβό που βλέπω έχει το + του βάρους στη βάση  και το οτι (λογικά) το σίδερο που έχει είναι λίγο ποιο  χοντρό  απο το άλλο΄

το τι θα επιλέξεις   κρίνετε στο αν θές βαρος στη βάση   και πώς σκοπεύεις να το χρησιμοποιείσεις .Γιατί κάλιστα μπορείς να κολλήσεις κάποιο βάρος απο κάτω  ή να το σφηνώσεις πάνω σε κάποιο ξύλο  που θα είναι και ο πάγκος εργασίας σου

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.