Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Να και οι δικές μου αγορές μιας και έπαιξε φαγούρα στην τσέπη.

 

Θέλω εντυπώσεις από το G502 μιας και το λιμπίζομαι να το πάρω.Η ροδέλα είναι όπως του MX revolution που τη ρυθμίζεις από το setpoint και άμα τη στρίψεις γρήγορα αρχίζει να γυρίζει "τρελά" χωρίς τα κλικ κλικ. Είδα οτι το κάνει άμα πατάς κουμπί, αλλά αναρωτιέμαι αν το κάνει και αλλιώς. Γενικότερα κάνα σχόλιο; ποιότητα κατασκευής;

Link to comment
Share on other sites

Ναι η ροδέλα του G502 ή κάνει κλικ κλικ ή πάει τρέχοντας ( πολύ τρέχοντας ) με το πάτημα του ανάλογου κουμπιού, και κάνει κλικ στο κέντρο. 

 

 

Btw o αντικαταστάτης των Altec lansing MX5021, στα οποία μετά από 2 εγχειρήσεις δεν κατάφερα να τα αναστήσω : (  

post-37380-0-60003000-1430330364_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dem δίνεις πόνο! :T:

Από το setpoint δλδ δεν έχει ρύθμιση ανάλογα με το πόσο δυνατά σπρωξεις τη ροδελα με το δάχτυλο να αρχίσει να γυρίζει απο μονη της ελεύθερα; μόνο από το κουμπί αλλάζει το mode;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω εντυπώσεις από το G502 μιας και το λιμπίζομαι να το πάρω.Η ροδέλα είναι όπως του MX revolution που τη ρυθμίζεις από το setpoint και άμα τη στρίψεις γρήγορα αρχίζει να γυρίζει "τρελά" χωρίς τα κλικ κλικ. Είδα οτι το κάνει άμα πατάς κουμπί, αλλά αναρωτιέμαι αν το κάνει και αλλιώς. Γενικότερα κάνα σχόλιο; ποιότητα κατασκευής;

 

 

Η ροδελα του g502 κανει κλικ στο κεντρο?ειναι οπως του g402?

 

Ναι η ροδέλα του G502 ή κάνει κλικ κλικ ή πάει τρέχοντας ( πολύ τρέχοντας ) με το πάτημα του ανάλογου κουμπιού, και κάνει κλικ στο κέντρο. 

 

Ό,τι είπε ο Dem ισχύει.Ακόμα και στη κατάσταση ''κλικ κλικ'' άν στρίψεις γρήγορα τη ροδέλα γυρνάει ποιό γρήγορα του αναμενόμενου.Όχι όμως ανεξέλεγκτα.Από ποιότητα περίμενα περισσότερα με βάση την τιμή του.Είχα πρίν το g 550.Τα πλαϊνά κουμπιά ήθελα να είναι πιο μπροστά, αλλά περί ορέξεως!Άν θές κάτι άλλο ρώτα

 

 

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο software του mouse για τη ροδέλα εκτός της αντιστοίχησης πλήκτρων

Έγινε επεξεργασία από fortenick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι είπε ο Dem ισχύει.Ακόμα και στη κατάσταση ''κλικ κλικ'' άν στρίψεις γρήγορα τη ροδέλα γυρνάει ποιό γρήγορα του αναμενόμενου.Όχι όμως ανεξέλεγκτα.Από ποιότητα περίμενα περισσότερα με βάση την τιμή του.Είχα πρίν το g 550.Τα πλαϊνά κουμπιά ήθελα να είναι πιο μπροστά, αλλά περί ορέξεως!Άν θές κάτι άλλο ρώτα

 

 

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο software του mouse για τη ροδέλα εκτός της αντιστοίχησης πλήκτρων

 

Παντως διαβασα οτι μερικοι ειχανε θεμα με το δεξι κλικ νομιζω και επισης.με το κλικ τισ ροδελας.Χαλουσαν με τον καιρο...

 

Επιπλεον λενε οτι ειναι κουραστικο στο Gaming γιατι ειναι βαρυ.

 

Και με ψηνει πιο πολυ το g402 μιας και κανω πολυ CAD και το κλικ της ροδελας θα το λιωσω :/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ροδέλα σε γρήγορο γύρισμα να γίνεται free spin το είχε το MX revolution. Δεν θυμάμαι να το είχε άλλο.

 

Επειδή το έχω το Revo γι'αυτό ρωτάω για το 502. Απλά η λειτουργία αυτή ρυθμιζόταν από τον drvier της Logitech και θα ήταν κρίμα να το κόψουν στο 502, αλλά απ' ότι φαίνεται το έκαναν. Το Revo μπορούσε επίσης να αλλάξει mode κύλισης με το πάτημα της ροδέλας ενώ τώρα αυτό το κάνει το 502 με ξεχωριστό κουμπί πάνω στο ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Dem δίνεις πόνο! :T:

Από το setpoint δλδ δεν έχει ρύθμιση ανάλογα με το πόσο δυνατά σπρωξεις τη ροδελα με το δάχτυλο να αρχίσει να γυρίζει απο μονη της ελεύθερα; μόνο από το κουμπί αλλάζει το mode;

To setpoint το έχω εγκατεστημένο για το ασύρματο keyboard/mouse set,  αλλά δεν επηρεάζει το g502. Αυτό έχει το δικό του software, το gaming software της logitech. Σε free spin mode, σε πάει σε ms πάνω κάτω εύκολα, το χρησιμοποιώ συχνά. Μπορείς να αλλάξεις την "ευαισθησία" που  επηρεάζει και το free spin από τα "Mouse properties" των windows...."the following number of lines at a time" 

 

 

 

Επιπλεον λενε οτι ειναι κουραστικο στο Gaming γιατι ειναι βαρυ.

 

 

Εγώ πιστεύω για να κουραστείς από τα παραπάνω gr ενός mouse στο Gaming πρέπει να είσαι εισοδηματίας με άπλετο χρόνο με ένα και μοναδικό hobby. Το pc gaming. Είσαι? : P 

 

Πέρα από την πλάκα υπάρχουν και αυτοί (και εγώ) που προτιμούν βαριά mouse. Game δεν έχω παίξει ακόμα.

Το πολύ ελαφρύ mouse μου δίνει κακό feedback (υποκειμενικά είναι αυτά) και στα cad. Επίσης μου αρέσουν τα σκληρά pads (μικρή τριβή) 

Το βασικό είναι ότι έχω claw grip, αν βολευόμουν με palm θα έπαιρνα κάποιο άλλο όχι το G502.  Επίσης αν χρησιμοποιείς πολύ συχνά το middle είναι λίιιιγο πιο ψηλά από ότι συνήθως. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

offtopic slightly...

το βαρι ποντικι κουραζει ακομα και εκτος παιχνιδιου, ειχα μχ1000 και οταν πηγα σε 518 προσεξα οτι σταματησε να με ποναει ο καρπος.

 

Το μχ518 εχει ενα ελασμα στη ροδελα για το κλικ, αμα το βγαλεις (ευκολα και επαναστρεψιμα) κυλαει ελευθερα (το λεω μηπως ψαχνεσε ή δοκιμασεις μια τετοια μοντα για το δικο σου ποντικι)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !καιρός ήταν να κάνω κάποιες αναβάθμισης στον υπολογιστή μου
αντί να τα πάρω ένα ένα και να αρχίζω να αλαζω κάρτα γραφικών RΑΜ κάρτα ήχου κτλ κτλ βρήκα στο γερμανικό αμαζον ένα πολύ
καλό πακέτο μαζί με 22" ινζόν οθόνη http://www.amazon.de/Komplett-PC-Gaming-PC-Six-Core-6x3-5GHz-Bildschirm/dp/B00NQ1ETUW/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1430734742&sr=1-3  στην αρχή δυσκολευτικά λιγάκι διότι μου έλεγε πως δεν στέλνετε ελλάδα μετά από ψάξιμο βρήκα την http://www.transport-to-greece.gr/gr/ επικοινώνησα μαζί τους και έτσι έγινε η μεταφορά χωρίς κανένα πρόβλημα!!

Δεν έχει σημασία τι κάνω με τον υπολογιστή, πηγαίνει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Η θερμοκρασία προσαρμόζεται συνήθως στο δωμάτιο και όταν περνάω το χέρι μου στο πλάι βγάζει δροσερό αέρα!παιχνίδια παίζει όπως το Far Cry  4 κανένα πρόβλημα και όλα στο HIGH !!αν δείτε τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή νομίζω θα καταλάβετε τι ενοω !τα βάζει άνετα με υπολογιστές έως 1500 ευρώ ! :) Value for Money ??100% ΝΑΙ :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.