Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

καλησπερα παιδια !καιρός ήταν να κάνω κάποιες αναβάθμισης στον υπολογιστή μου

αντί να τα πάρω ένα ένα και να αρχίζω να αλαζω κάρτα γραφικών RΑΜ κάρτα ήχου κτλ κτλ βρήκα στο γερμανικό αμαζον ένα πολύ

καλό πακέτο μαζί με 22" ινζόν οθόνη http://www.amazon.de/Komplett-PC-Gaming-PC-Six-Core-6x3-5GHz-Bildschirm/dp/B00NQ1ETUW/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1430734742&sr=1-3  στην αρχή δυσκολευτικά λιγάκι διότι μου έλεγε πως δεν στέλνετε ελλάδα μετά από ψάξιμο βρήκα την http://www.transport-to-greece.gr/gr/ επικοινώνησα μαζί τους και έτσι έγινε η μεταφορά χωρίς κανένα πρόβλημα!!

Δεν έχει σημασία τι κάνω με τον υπολογιστή, πηγαίνει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Η θερμοκρασία προσαρμόζεται συνήθως στο δωμάτιο και όταν περνάω το χέρι μου στο πλάι βγάζει δροσερό αέρα!παιχνίδια παίζει όπως το Far Cry  4 κανένα πρόβλημα και όλα στο HIGH !!αν δείτε τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή νομίζω θα καταλάβετε τι ενοω !τα βάζει άνετα με υπολογιστές έως 1500 ευρώ ! :) Value for Money ??100% ΝΑΙ :D

 

Μεγειές! Ενημερωτικά, πόσο σου χρέωσε το T2Greece και πόσο ζύγιζαν τα πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !καιρός ήταν να κάνω κάποιες αναβάθμισης στον υπολογιστή μου

αντί να τα πάρω ένα ένα και να αρχίζω να αλαζω κάρτα γραφικών RΑΜ κάρτα ήχου κτλ κτλ βρήκα στο γερμανικό αμαζον ένα πολύ

καλό πακέτο μαζί με 22" ινζόν οθόνη http://www.amazon.de/Komplett-PC-Gaming-PC-Six-Core-6x3-5GHz-Bildschirm/dp/B00NQ1ETUW/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1430734742&sr=1-3  στην αρχή δυσκολευτικά λιγάκι διότι μου έλεγε πως δεν στέλνετε ελλάδα μετά από ψάξιμο βρήκα την http://www.transport-to-greece.gr/gr/ επικοινώνησα μαζί τους και έτσι έγινε η μεταφορά χωρίς κανένα πρόβλημα!!

Δεν έχει σημασία τι κάνω με τον υπολογιστή, πηγαίνει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Η θερμοκρασία προσαρμόζεται συνήθως στο δωμάτιο και όταν περνάω το χέρι μου στο πλάι βγάζει δροσερό αέρα!παιχνίδια παίζει όπως το Far Cry  4 κανένα πρόβλημα και όλα στο HIGH !!αν δείτε τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή νομίζω θα καταλάβετε τι ενοω !τα βάζει άνετα με υπολογιστές έως 1500 ευρώ ! :) Value for Money ??100% ΝΑΙ :D

Με γεια σου κατ'αρχην

 

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μη ξεχνας πως το ότι πληρωνεις παιρνεις, ισχυει, ειδικα στους υπολογιστες, οποτε μη συγκρινεις συνθεση των 800€ με συνθεση των 1500€

Link to comment
Share on other sites

το νέο μου παιχνιδάκι :D, για πείτε μου, ποιοοοοοοοο είναι αυτό το πόκεμον; :p

Χτύπησες CRT προβολέα; Πόσες ίντσες, 7; Ανάλυση;

Είσοδοι μόνο χρωμοδιαφορών να φανταστώ; 

Λάμπες βρίσκεις ακόμα άραγε; Και αν ναι, σε τι κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και από μένα,

 

έχει έρθει εδώ κι σχεδόν έναν μήνα αλλά μιας κι θυμήθηκα πως είχα photo είπα να την ανεβάσω.

Model: BenQ XL2730Z

 

 

post-40730-0-17310500-1430805883_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από firekiller
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Btw o αντικαταστάτης των Altec lansing MX5021, στα οποία μετά από 2 εγχειρήσεις δεν κατάφερα να τα αναστήσω : (  

 

Καλημερα, αν αγνοησουμε το surround των 5021, θεωρεις οτι θα αξιζε να αλλαξεις τα altec lansing με αυτα, αν δεν ειχαν χαλασει τα πρωτα;

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες CRT προβολέα; Πόσες ίντσες, 7; Ανάλυση;

Είσοδοι μόνο χρωμοδιαφορών να φανταστώ; 

Λάμπες βρίσκεις ακόμα άραγε; Και αν ναι, σε τι κόστος;

σωστά μάντεψες, ένας 7άρης είναι, 720p πιάνει, η 1366x768 για ποιο wide. (Cine 7)

ναι 5 BNC, το σύνδεσα απευθείας με vga, και μελλοντικά θα πάρω scaler η furry

 

δύσκολο να βρείς CRT tube, αλλά η ανακατασκευή έχει ένα χιλιάρικο (αν τη στείλω US). Από την άλλη 1 λάμπα αντέχει μέχρι 20-30 χιλιάδες ώρες, στο πλανητάριο 12 barco 9άρηδες δουλεύαν επι χρόνια και γράψανε 21 χιλιάδες ώρες χωρίς να καεί λάμπα. Μόνο που ο 909 split pack είχε 4 χιλιάρικα και ο φακός που φόραγε ήταν long throw, και για τη τρύπα που μένω δεν παίζει τέτοιο σενάριο :p

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σωστά μάντεψες, ένας 7άρης είναι, 720p πιάνει, η 1366x768 για ποιο wide. (Cine 7)

ναι 5 BNC, το σύνδεσα απευθείας με vga, και μελλοντικά θα πάρω scaler η furry

 

δύσκολο να βρείς CRT tube, αλλά η ανακατασκευή έχει ένα χιλιάρικο (αν τη στείλω US). Από την άλλη 1 λάμπα αντέχει μέχρι 20-30 χιλιάδες ώρες, στο πλανητάριο 12 barco 9άρηδες δουλεύαν επι χρόνια και γράψανε 21 χιλιάδες ώρες χωρίς να καεί λάμπα. Μόνο που ο 909 split pack είχε 4 χιλιάρικα και ο φακός που φόραγε ήταν long throw, και για τη τρύπα που μένω δεν παίζει τέτοιο σενάριο :p

Διαφορά με τους τωρινούς προτζεκτορες είναι μεγάλη? Αξίζει γενικά σαν εικόνα?

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά με τους τωρινούς προτζεκτορες είναι μεγάλη? Αξίζει γενικά σαν εικόνα?

μεγάλη είναι το λιγότερο, η διαφορά είναι τεράστια. έχω δει πολλούς ψηφιακούς κάθε τεχνολογίας (LcOs, D-ILA, DLP, 3LCD, 3chip DLP, SXRD), όλοι πάσχουν στο μαύρο , πλήν των JVC D-ILA που έχει τέλειο μαύρο για ψηφιακός και πας ψηλά σε τιμή. Π.χ. εδώ

@karmen1983 κάνε μια υπέρβαση για 800Ευρώ, αξίζει το κόπο :p

 

Εικόνα και χρώματα ο Cine 7 πιάνει 10άρι, έχει και φακούς με χρωματικά φίλτρα. Στο μόνο που "πάσχει" είναι το θέμα ανάλυσης αλλά pixels δεν βλέπω καθώς η εικόνα στους CRT είναι smooth από μόνη της ;)  φαντάσου και standard definition να δω είναι σαν να το βλέπω remastered σε blu ray :D

Είναι κρίμα που δεν κατασκευάζωνται ποια τόσο καλά μηχανήματα που κρατάνε για χρόνια :hm:

Το μοντέλο που έχω είναι κατασκευής του 2000, οι ώρες χρήσης είναι απειροελάχιστες και έχει ακόμη χιλιόμετρα να γράψει :lol:

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη είναι το λιγότερο, η διαφορά είναι τεράστια. έχω δει πολλούς ψηφιακούς κάθε τεχνολογίας (LcOs, D-ILA, DLP, 3LCD, 3chip DLP, SXRD), όλοι πάσχουν στο μαύρο , πλήν των JVC D-ILA που έχει τέλειο μαύρο για ψηφιακός και πας ψηλά σε τιμή. Π.χ. εδώ

@karmen1983 κάνε μια υπέρβαση για 800Ευρώ, αξίζει το κόπο :p

 

Εικόνα και χρώματα ο Cine 7 πιάνει 10άρι, έχει και φακούς με χρωματικά φίλτρα. Στο μόνο που "πάσχει" είναι το θέμα ανάλυσης αλλά pixels δεν βλέπω καθώς η εικόνα στους CRT είναι smooth από μόνη της ;)  φαντάσου και standard definition να δω είναι σαν να το βλέπω remastered σε blu ray :D

Είναι κρίμα που δεν κατασκευάζωνται ποια τόσο καλά μηχανήματα που κρατάνε για χρόνια :hm:

Το μοντέλο που έχω είναι κατασκευής του 2000, οι ώρες χρήσης είναι απειροελάχιστες και έχει ακόμη χιλιόμετρα να γράψει :lol:

Τιμη? απο που το πήρες? βρισκουμε πουθενα Αθήνα refurbished?

 

ΥΓ: Κάνε κανα review μην βαριεσαι :p

Link to comment
Share on other sites

Τιμη? απο που το πήρες? βρισκουμε πουθενα Αθήνα refurbished?

 

ΥΓ: Κάνε κανα review μην βαριεσαι :p

used : 1200Eur

δύσκολο, μόνο εκθεσιακό σε ένα μαγαζί τον είχα δει, αλλά δεν ήταν εγκατεστημένος και τον είχε 1500.

Χωρίς όργανο να τον καλιμπράρω πως να κάνω το review ; :p

Link to comment
Share on other sites

Καντο ρε να δουμε διαφορες με τους απλους!
Εχω παρει εναν Sanyo  plz4 εγω και ειμαι ευχαριστημενος για ενα 200αρι που εδωσα καλιμπραρισμενος με 300 ωρες...

tilt shift ftw

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν άντεξα... Θα παίξει πάντως πολύ ξύλο με τον Samsung SM951...

 

 

 

Χμμμμ.... Σε X99 είναι; Μου φαίνονται λίγο χαμηλά τα νούμερα, μόλις έβλεπα ένα video με τον JJ της Asus πού έτρεχε bench με ειδική έκδοση του Crystal Disk Mark (αυτός έλεγε ότι χρειάζεται η ειδική έκδοση λόγω NVME) και έβγαζε πάνω από 2700 gb/s read - 1500 gb/s write.

 

Επίσης έλεγε ότι είναι σημαντικό για τις επιδόσεις να εγκατασταθεί ο NVME driver της Intel (ok, είδα ότι τον έχεις εγκαταστήσει :) )

 

post-53710-0-41600200-1430891342.png

Έγινε επεξεργασία από Ninja10R
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.... Σε X99 είναι; Μου φαίνονται λίγο χαμηλά τα νούμερα, μόλις έβλεπα ένα video με τον JJ της Asus πού έτρεχε bench με ειδική έκδοση του Crystal Disk Mark (αυτός έλεγε ότι χρειάζεται η ειδική έκδοση λόγω NVME) και έβγαζε πάνω από 2700 gb/s read - 1500 gb/s write.

Επίσης έλεγε ότι είναι σημαντικό για τις επιδόσεις να εγκατασταθεί ο NVME driver της Intel (ok, είδα ότι τον έχεις εγκαταστήσει :) )

Αλλο το AS SSD, αλλο το CrystalDiskMark. Δε μετρανε το ιδιο. Επισης τα 2.7GB που εβγαλε ειναι σε seq με qd32. Στα κανονικα seq εχει 2GB/s Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.