Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Είχα παραγγείλει ένα μικρό ραδιοφωνάκι από το play247 και το βρήκα σε ένα καλάθι με ταμπέλα "ότι πάρεις 5€"! Το αστείο είναι ότι δεν υπήρχε κανένα άλλο παιχνίδι στο κατάστημα, ούτε και στο site!

Έγινε επεξεργασία από hurin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το μεσημέρι το πήρα. Δεν έχω δοκιμάσει τη φωνητική απάντηση. Για την ακρίβεια επειδή δεν ήταν στα min requirements που είχα βάλει δε θυμόμουν καν ότι έχει και το είδα το απόγευμα. Θα σου πω μόλις το δοκιμάσω.

Το έχω σε Xiaomi mi-3.

 

Το μόνο που δεν ξέρω γιατί δε δουλεύει είναι η στάθμη μπαταρίας στο application που κατέβασα - βγάζει battery status unknown (από την plantronics είναι φτιαγμένο).

Στο notification bar του κινητού έχει εμφανιστεί 2η μπαταρία για το BT που όμως είναι οπτικά γεμάτη και δε γράφει ποσοστό, αλλά κάθε φορά που ανοίγεις το BT σου εκφωνεί στα Αγγλικά την υπόλοιπη διάρκεια της μπαταρίας σε Ώρες και λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20150713_143428.jpg

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Πεντακάθαρος ήχος, πολλά υποσχόμενη μπαταρία, πούπουλο και καλά αξεσουάρ.

Το πρωτο που ειχα παρει, απεκτησε προβλημα στο μικροφωνο και το αλλαξα στην εγγυηση

 

Με το δευτερο που πηρα καταλαβα οτι το πρωτο ειχε προβλημα και με τη μπαταρια. Μιλαμε καθε μερα επεφτε και μια ωρα χωρις να κανω κατι

 

Η εφαρμογη στο κινητο ειναι αχρηστη. Σε μενα μου ετρωγε τη μπαταρια και την εβγαλα

 

Απλα ξερω οταν το ανοιξω και μου πει "under 2 hours", το βραδυ θα το φορτισω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού μας άφησε χρόνους ένας 2tb Samsung χωρίς να έχω backup, (αν και ευτυχώς κατάφερα και τράβηξα όλα τα data τελικά), είπα να το πάρω στα πιο σοβαρά ώστε να μη ξανασυμβεί. (Θα μπει και τέταρτος 5άρης ο οποίος βρίσκεται ήδη στο main pc.)

Τιμη και απο που το QNAP?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα Corsair CX430, καθώς το PC power and cooling turbo cool 1200W ήταν Overkill για ένα ταπεινό HTPC

Βλέπετε καμια διαφορά; :p

2s6ouq9.jpg

το 1200άρι θα το κρατήσω στην άκρη μήπως κάνω αργότερα κάνα μεγάλο workstation με 4x Furry :D

Αφού μας άφησε χρόνους ένας 2tb Samsung χωρίς να έχω backup, (αν και ευτυχώς κατάφερα και τράβηξα όλα τα data τελικά), είπα να το πάρω στα πιο σοβαρά ώστε να μη ξανασυμβεί. (Θα μπει και τέταρτος 5άρης ο οποίος βρίσκεται ήδη στο main pc.)

εγώ πριν είχα i7 Xeon με 4x 2TB (2x Raid1 arrays), άρα 4TB σύνολο στα δεδομένα. Οπότε ότι και να συμβεί είχα ρεζέρβες.

Τώρα θα αλλάξω το datacenter με έναν Core2Duo E8400 σε μια ECS G45T-M2 και έναν 4TB seagate. Τους παλιούς δίσκους θα τους έχω αντίγραφα του 4άρη, και του 2ου 4άρη που θα πάρω αργότερα. Το μόνο μείον είναι ότι πρέπει χειροκίνητα να κάνω backup ενώ πριν είχα το raid αλλά δεν με πειράζει, 1 φορά το μήνα θα το κάνω. :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.