Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 11/6/2018 at 3:43 PM, euaggelos71 said:

Καλησπερα, σημερα τα παρελαβα απο αγγελια, στα 120 ευρω του κουτιου ειναι.

Δυο τραγουδια ακουσα και μου εκανε εντυπωση το μπασο τους, δεν εχω πληρη εικονα.

Φυσικα θα ηταν εξαιρετικα χρησιμο να γραψεις τις εντυπωσεις αφου τα εχεις ευλογο διαστημα και εχεις πληρη εικονα. 

 

Είχα ξεχάσει να απαντήσω.

 

Σίγουρα δεν είναι το κατάλληλο μέρος αλλά οι σκέψεις μου:

 

Τα ακουστικά τα αγόρασα αποκλειστικά για το γυμναστήριο μιας και ήθελα truly wireless, είχα Bluetooth της anker αλλά το ιδανικό είναι να μην υπάρχει κανένα καλώδιο, ούτε πίσω από το λαιμό.

Μου τα έφεραν από Αμερική refurbished και κόστισαν 60$. Δεν είμαι βέβαιος αν είχαν καν χρησιμοποιηθεί μιας και ήταν σε τέλεια κατάσταση.

Σαν ήχος είναι πολύ καλός/καθαρός με εξαίρεση το μπάσο το οποίο είναι ανύπαρκτο, μου κάνει εντύπωση που σου άρεσε μιας και είναι το μόνο που υστερεί ηχητικά. Πρόβλημα με την μετάδοση του ήχου δεν έχω όπως διαβάζω από αρκετούς αλλά υπάρχει τραγικό delay ~1-2s που σημαίνει ότι είναι απαγορευτικό για παρακολούθηση βίντεο (το ξέρω ότι υπάρχει τρόπος για sync του ήχου στους media players αλλά δεν είναι καθόλου βολικό)

Το active noise cancellation λειτουργεί τέλεια, δεν είχα προηγούμενη εμπειρία και δεν ήμουν σίγουρος τι να περιμένω. Πράγματι μπλοκάρει τους περισσότερους ήχους γύρω σου. Στο γυμναστήριο αντιλαμβάνομαι ότι παίζει στο τέρμα μουσική (τραγικό το remix του Bella Ciao) αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου, αν μου μιλάει κάποιος και δεν είναι μπροστά μου για να τον δω δεν πρόκειται να τον ακούσω.

Μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του, με ενεργοποιημένο το anc η μπαταρία του κρατάει 1 ώρα και κάτι (1,5 ώρα είναι η ενδεικτική σύμφωνα με την Sony). Η θήκη μπορεί να το φορτίσει μέχρι και 3 φορές αλλά δεν βοηθάει πολύ μιας και δεν υπάρχει κάποια ένδειξη για να ξέρεις σε ποιο ποσοστό βρίσκεται, στην καθημερινότητα δηλαδή μπορεί να τύχει και να μείνεις από μπαταρία μιας και δεν είσαι σίγουρος πότε τα φόρτισες τελευταία φορά, μου έτυχε δηλαδή και από τότε τα φορτίζω μετά από κάθε χρήση για να είμαι σίγουρος.

Συνοψίζοντας είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την αγορά αλλά είναι για πολύ συγκεκριμένη χρήση, δεν μπορεί να γίνει καθημερινή χρήση σαν βασικά ακουστικά. Τα λεφτά που ζητάνε οι retailers >100€ είναι πολλά για αυτά που προσφέρουν αλλά ήταν και η πρώτη υλοποίηση της Sony οπότε συγχωρείται εν μέρει. Έχουν βγει ήδη καινούρια μοντέλα, τα SP700 και SP900

Πάντως σε over the ear η Sony βγάζει τα εξαιρετικά WH-1000XM2 και WH-1000XM3

 

Αυτά τα ολίγα από μένα :p

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος haris013 έγραψε:

Η collectors? Απο που και πόσο!? :D

 

θέλω το kill em all και ride the lighting!

 

Η έκδοση είναι:  AJFA (Remastered) deluxe box set.

Παραγγελία από metallica com(US)

Το πακέτο κόστισε συνολικά: 415,41Ε (αρκετά τσιμπημένη τιμή)!

252,83Ε(product) + 97,90Ε(εκτελωνιστικη εργασία) +  63,78E(ΦΠΑ τρίτων χώρων) και παράδοση στις 2 Νοεμβρίου από UPS μεταφορική.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geo_K said:

 

Η έκδοση είναι:  AJFA (Remastered) deluxe box set.

Παραγγελία από metallica com(US)

Το πακέτο κόστισε συνολικά: 415,41Ε (αρκετά τσιμπημένη τιμή)!

252,83Ε(product) + 97,90Ε(εκτελωνιστικη εργασία) +  63,78E(ΦΠΑ τρίτων χώρων) και παράδοση στις 2 Νοεμβρίου από UPS μεταφορική.

πωω 160 ευρώ κερατιάτικα σε φορους και τελωνίο, πολλά λεφτά. βέβαια τα αξίζει ;) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, antonis said:

EDIFIER R1800Tiii

LRM_EXPORT_201599511011185_20181109_113555104

 

Θέλω review.

Έχω τα Edifier P3060 και σκέφτομαι να τα αλλάξω. Θέλω 2.0 ή 2.1 λόγο χώρου αλλά δε θέλω να δώσω παραπάνω από 120€.

Και σκέφτομαι είτε 1800 ή τα 1700 είτε δεν ξέρω τι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

φίλος μου έχει τα 1700bt μπορώ να πω οτι διαφορά δεν κατάλαβα , βέβαια ειναι διαφορετικός ο χώρος . γνώμη μου αν δεν θες bluetooth πάρε τα 1800 .

μια άλλη διαφορά που έχουν εκτός τα έχτρα watt ειναι οτι τα 1800 έχουν τα controls πίσω και νομίζω βολεύει καλύτερα.

 

τωρα στο θεμα της απόδοσης εμαι πολυ ικανοποιημένος και από ένταση αλλά κυρίως απο θέμα ποιότητας ήχου

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2018 at 3:34 ΜΜ, το μέλος black66.gr έγραψε:

Μόλις έφτασε. Από Geekbuying στα 678 ευρώ τελική τιμή με eu priority και κινέζικη rom (Αγγλικά).

 

LO4YRyz.jpg

 

8A1wlfj.jpg

 

FldbOfg.jpg

 

Καλά εννοείται review σε αυτό!! Περιμένουμε νέο θέμα άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Tac Force TF-705

 

Μπαίνω καθημερινά στο /r/edc και χαζεύω αυτά που ανεβάζουν, ζήλεψα και πήρα το TF705 που είναι φτηνό και χρωματιστό :p

Δεν έχει κάποιο σοβαρό σκοπό η αγορά του, απλά παίζω ανοιγοκλείνοντας το.

 

TinAudio T2

Είπα να δοκιμάσω και αυτά τα ακουστικά μιας και όπως λένε οι περισσότεροι είναι τα καλύτερα της κατηγορίας του, review στο audiobudget

Μου είναι αδιάφορες οι συσκευασίες αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ωραία η παρουσίαση.

Άργησαν να έρθουν, έκαναν 2,5 βδομάδες να περάσουν τελωνείο αλλά ευτυχώς δεν πλήρωσα παραπάνω. 36$ τα πήρα, στις 11/11 που πέρασε τα είχαν στα 26$.

Με ακρόαση μισής ώρας μπορώ να πω ότι μου αρέσει ο ήχος τους, δεν ξέρω άμα βελτιώνεται ο ήχος τους όπως λένε οι ειδικοί μετά από μερικές ώρες γιατί μου φαίνεται λίγο «ξερός» αρχικά, ίδωμεν.

Το καλώδιο σαν αίσθηση δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι και δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό είναι μιας και τα ακουστικά μου τα κακομεταχειρίζομαι λίγο είναι η αλήθεια.

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι όλες οι ναυαρχίδες κινητών δεν διαθέτουν 3,5 jack, η samsung είχε μείνει και αυτή θα το αφαιρέσει στο s10 όπως ακούγεται.

 

Mi band 3

 

Έχω αγοράσει όλα τα mi band από το πρώτο. Τα κρατάω μερικές βδομάδες και μετά τα χαρίζω σε φίλους/γνωστούς καθώς δεν μου είναι χρήσιμα και το mi fit καταναλώνει αρκετούτσικη μπαταρία.

Το πιο χρήσιμο, για μένα, είναι η δόνηση για τις ειδοποιήσεις καθώς δεν χρειάζεται να τσεκάρεις το κινητό όλη την ώρα.

 

awd213.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Ο μαυροσκούφης από πίσω περίμενε την αντικαταστάτρια της hero,

  • msi meg(an) ace και seasonic prime

20181114_194316b.thumb.jpg.f51cf5a36e5c53b0a509702fdd6f9742.jpg

Επιβεβαιώνεται ότι ο 9900k είναι καταδρομικός cpu. Μόνον για επικίνδυνες αποστολές.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 44 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Ο μαυροσκούφης από πίσω περίμενε την αντικαταστάτρια της hero,

  • msi meg(an) ace και seasonic prime

20181114_194316b.thumb.jpg.f51cf5a36e5c53b0a509702fdd6f9742.jpg

Ωραια πραγματα βρε φιλε ? καλοδουλευτα.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος apostonikos έγραψε:

Μετά από αρκετά χρόνια ξαναμπηκα στο χώρο ?? Χαρά και ενθουσιασμός για την επιλογή μου να πάω σε AMD μετά από τόσα χρόνια με Intel. Όλα έπαιξαν άψογα με την πρώτη, ακόμα και οι μνήμες στην ονομαστική τους ταχύτητα παρότι δεν ήταν στο QVL της μητρικης ?

 

IMG-20181114-WA0000.jpeg

 

Από πού η tomahawk;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.