Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 13/12/2018 at 9:08 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Από πού και πόσο την πήρες, αν επιτρέπεται;

 

Δεν επιτρέπεται, είναι Secret Lab :bleh: 

Btw, μία τίμια μηχανή για καφέ μιας και δεν είμαι πολύ σπίτι. 

 

20181221_214442.jpg

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει στης @karmen1983 απλό καφέ dimello από το σούπερ μάρκετ και δεν περίμενα να είναι τόσο καλός (για τα δικά μου γούστα). Πάνω από όλα ήταν σωστός ο καφές. Δεν είναι αυτόματη η μηχανή αλλά αυτό δεν με νοιάζει!  Νομίζω πως αν όλα πάνε καλά, αύριο θα δοκιμάσω τον πρώτο καφέ. Δεν ξέρω αν θέλει λίγο καιρό να στρώσει :p 

Ο σημαντικότερος λόγος για την αγορά, ήταν ο παραπάνω συν ότι η μηχανούλα κάνει μόλις 60€! Όταν το αποφασίσω ότι θα κάνω καφέ το πρωί πριν πάω στη δουλειά, ίσως πάω σε κάτι ανώτερο. Προς στιγμήν νομίζω θα με καλύψει! 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νωρίς ο Άγιος Βασίλης φέτος VNMJzCN.jpg

 

Δεν υπολόγισε ότι εγώ δεν σηκώνομαι ουτε από την καρέκλα με αποτέλεσμα να καθιστά άχρηστη την go pro για μένα  ? όποιος ενδιαφέρεται ας περάσει από τις αγγελίες. 

Έγινε επεξεργασία από haris013
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2018 at 2:12 ΠΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

3 χρονια με τη markus. Ειπα να παω σε κατι διαφορετικο. Λογικα το καλοκαιρι μονο με κλιματιστικο θα παλεύεται αλλα χαλαλι. Το καθισμα ειναι πολυ καλο.

IMG_20181213_020955.jpg

Πόσο και από πού; 

Και εγώ από την Markus προέρχομαι αλλά ήθελα λίγο περισσότερη άνεση και παράγγειλα αυτή μιας και τα έχουμε τα κιλάκια μας: https://andaseat.ca/products/anda-seat-kaiser-series-premium-gaming-chair-large-size-big-and-tall-high-back-desk-and-recliner-swivel-office-chair-400lb-with-lumbar-support-and-headrest-black-ad12xl-02-ab-pv-c , από you.gr στα 300 ευρώ  . Όταν έρθει ανεβάζω φωτογραφίες και εντυπώσεις. 

 

Spoiler

Αργότερα αν θες να τις διασταυρώσουμε να δούμε τι χρώμα θα βγουν τα κουταβάκια ????

 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, black66.gr said:

Πόσο και από πού; 

Και εγώ από την Markus προέρχομαι αλλά ήθελα λίγο περισσότερη άνεση και παράγγειλα αυτή μιας και τα έχουμε τα κιλάκια μας: https://andaseat.ca/products/anda-seat-kaiser-series-premium-gaming-chair-large-size-big-and-tall-high-back-desk-and-recliner-swivel-office-chair-400lb-with-lumbar-support-and-headrest-black-ad12xl-02-ab-pv-c , από you.gr στα 300 ευρώ  . Όταν έρθει ανεβάζω φωτογραφίες και εντυπώσεις. 

 

  Hide contents

Αργότερα αν θες να τις διασταυρώσουμε να δούμε τι χρώμα θα βγουν τα κουταβάκια ????

 

Μεγειες!

Την ειχα δει αυτη που πηρες αλλα μου φανηκε πολυ ανωτερη η titan. Ειδικα αυτο το μαξιλαρι που εχουν ολες εκει στη μεση μου φαινεται λιγο γυφτικο. Εγω απο το site του κατασκευαστη την πηρα. Με την εκπτωση χριστουγεννων και μια δωροεπιταγη που ειχα μου βγηκε 240 ευρω (απο 300κατι νομιζω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βολευει το μαξιλαρι εκει ομως? Γιατι μοιαζει να δημιουργει κενο απο τη μεση στην πλατη. Αυτη ηταν και η διαφορα της δικης μου σε σχεση με ολες τις αλλες με μαξιλαρι εκει. Οτι το μαξιλαρι εκει προσομοιωνεται με ενα περιεργο συστημα που φουσκωνει ολο το κατω μερος της πλατης στη δικη μου.  Το μαξιλαρακι του κεφαλιου ειναι fixed εκει η μετακινειται?

 

Επισης δεν υπηρχε σε κανενα αλλο χρωμα? Παραειναι εντονο το συγκεκριμενο γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραλάβει ακόμα, αλλά ας τα ποστάρω:

 

1) Καινούριο ups γιατί το παλιό μετά από 15 χρόνια έβγαλε τα προβληματάκια του (και χαρίστηκε στο αντίστοιχο thread)

 

CyberPower 1300 CP1300EPFCLCD

 

Selection_001.png.ab04ca7cb1b688baa2e92d761ec7291d.png

 

Selection_002.png.e3d00858047343731f1b181434464958.png

 

2) Επιτέλους ένα 64GB USB 3.0 στικάκι γιατί με τα παλιά (USB 2.0) δεν παλευόταν η κατάσταση. Απ' ό,τι διάβασα είναι και αρκετά γρήγορο και όχι "μούφα" σαν πολλά USB 3.0/3.1 μόνο κατ' όνομα.

 

SANDISK ULTRA FLAIR™ USB 3.0 FLASH DRIVE

 

UltraFlair_Right_retina.thumb.png.1a4ea23c125734a4dd1b10c0b6e20410.png

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Βολευει το μαξιλαρι εκει ομως? Γιατι μοιαζει να δημιουργει κενο απο τη μεση στην πλατη. Αυτη ηταν και η διαφορα της δικης μου σε σχεση με ολες τις αλλες με μαξιλαρι εκει. Οτι το μαξιλαρι εκει προσομοιωνεται με ενα περιεργο συστημα που φουσκωνει ολο το κατω μερος της πλατης στη δικη μου.  Το μαξιλαρακι του κεφαλιου ειναι fixed εκει η μετακινειται?

 

Επισης δεν υπηρχε σε κανενα αλλο χρωμα? Παραειναι εντονο το συγκεκριμενο γμτ.

Τα μαξιλαράκια βγαίνουν και μπαίνουν και τα δυο όποτε θες. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την καρέκλα με ή χωρίς αυτά.Είναι με ιμάντες. Αυτό της μέσης με βόλεψε τέλεια στο σώμα μου. Το άλλο του κεφαλιού δεν το έχω βάλει γιατί δεν με βολεύει. Όσο για το χρώμα το έχει και σε άλλα και μάλιστα 50 ευρώ φθηνότερα. https://www.you.gr/special-pages/searchq?sn.q=anda+ad+12+xl . Αλλά μου άρεσε πάρα πολύ το μπορντό. 

Υ.Γ. υπάρχει και το μοντέλο ad12 (όχι XL) στα 230 ευρώ. https://www.you.gr/special-pages/searchq?sn.q=anda+ad+12+&sn.s=price. Πολύ VFM καρέκλες. 

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια συμπαγή ελαστικά για το Xiaomi M365 σκούτερ που έχω από τον Ιούνιο. 

Έκανα 120 χλμ  με slime μέσα στη σαμπρέλα για αντοχή αλλά δεν άντεξε τις μεγάλες θερμοκρασίες τριβής και έλιωσε και το ελαστικό εσωτερικά αλλά και η σαμπρέλα.

Η αλλαγή, επειδή όταν το αγοράζεις μέσα στο κουτί έχει δύο ελαστικά και σαμπρέλες, ήταν απίστευτη ταλαιπωρία. Έξι ώρες για την μπροστινή ρόδα +νεύρα+απόγνωση+απογοήτευση.

Με αυτά ευελπιστώ σε μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και μη αλλαγής του ελαστικού, τουλάχιστον για 400+ χλμ. Από γνωστό κινεζομάγαζο έδωσα 30 ευρώ για το ζευγάρι.

WhatsApp Image 2018-12-27 at 10.33.51.jpeg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Ntontotis έγραψε:

Καινούργια συμπαγή ελαστικά για το Xiaomi M365 σκούτερ που έχω από τον Ιούνιο. 

Έκανα 120 χλμ  με slime μέσα στη σαμπρέλα για αντοχή αλλά δεν άντεξε τις μεγάλες θερμοκρασίες τριβής και έλιωσε και το ελαστικό εσωτερικά αλλά και η σαμπρέλα.

Η αλλαγή, επειδή όταν το αγοράζεις μέσα στο κουτί έχει δύο ελαστικά και σαμπρέλες, ήταν απίστευτη ταλαιπωρία. Έξι ώρες για την μπροστινή ρόδα +νεύρα+απόγνωση+απογοήτευση.

Με αυτά ευελπιστώ σε μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και μη αλλαγής του ελαστικού, τουλάχιστον για 400+ χλμ. Από γνωστό κινεζομάγαζο έδωσα 30 ευρώ για το ζευγάρι.

WhatsApp Image 2018-12-27 at 10.33.51.jpeg

 

Για πες πως παει το μηχανακι 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kpetros said:

 

Για πες πως παει το μηχανακι 

@kpetros Έχω κάνει αποστάσεις μέσα στο επιτρεπτό όριο φόρτισης, δηλαδή 18 χλμ με μια φόρτιση.

Συνήθως το χρησιμοποιήσω από το σπίτι προς το μαγαζί δηλαδή 6 χλμ την ημέρα. Στην Αθήνα που είναι γεμάτη λακούβες θέλει προσοχή.

Αν μπαίνεις και χρησιμοποιείς μετρό ή τρένο βολεύει πάρα πολύ.

Εμένα με πιάνει λίγο το γόνατο μετά από το 10 λεπτο οδήγησης λόγο των αθλίων δρόμων.

Χαραμίζεται αν δεν έχει ποδηλατόδρομους το ξέρω αλλά και πάλι είναι αρκετά βολικό.

Κάτω από 50% της φόρτισης πέφτει η απόδοσή του σημαντικά, το νιώθεις σε μικρές ανηφορίτσες.

Γενικά, χαίρομαι που το πήρα.

Αξίζει και το τελευταίο ευρώ που έχω δαπανήσει για την αγορά και τα περιφερειακά του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ntontotis said:

@kpetros Έχω κάνει αποστάσεις μέσα στο επιτρεπτό όριο φόρτισης, δηλαδή 18 χλμ με μια φόρτιση.

Συνήθως το χρησιμοποιήσω από το σπίτι προς το μαγαζί δηλαδή 6 χλμ την ημέρα. Στην Αθήνα που είναι γεμάτη λακούβες θέλει προσοχή.

Αν μπαίνεις και χρησιμοποιείς μετρό ή τρένο βολεύει πάρα πολύ.

Εμένα με πιάνει λίγο το γόνατο μετά από το 10 λεπτο οδήγησης λόγο των αθλίων δρόμων.

Χαραμίζεται αν δεν έχει ποδηλατόδρομους το ξέρω αλλά και πάλι είναι αρκετά βολικό.

Κάτω από 50% της φόρτισης πέφτει η απόδοσή του σημαντικά, το νιώθεις σε μικρές ανηφορίτσες.

Γενικά, χαίρομαι που το πήρα.

Αξίζει και το τελευταίο ευρώ που έχω δαπανήσει για την αγορά και τα περιφερειακά του.

 

Το σκεφτομουν κι εγω να το παρω, αλλα ο δρόμοι που περναω για να παω στο 251 ΓΝΑ που δουλεύω (Αλεξανδρας-Μεσογείων-Κανελλοπούλου) μου έχουν σίγουρο οτι θα βρεθω καποια στιγμη κάτω απο κανένα αυτοκίνητο, επειδή στο Ελλάντα δικαίωμα στο δρόμο έχει μόνο ότι κινείται σε 4 ρόδες ή/και έχει κινητήρα εσωτερικής καύσης....

Link to comment
Share on other sites

@ronin13 καβαλάω και μηχανή και ποδήλατο και πατίνι. Και στα τρία φοβάμαι. Ίσως με το ποδήλατο περισσότερο. Αλλά, αν κινείσαι με ποδήλατο, τότε να ξέρεις ότι είναι ακριβώς οι ίδιες φοβίες με το πατίνι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=61150]ronin13[/mention] καβαλάω και μηχανή και ποδήλατο και πατίνι. Και στα τρία φοβάμαι. Ίσως με το ποδήλατο περισσότερο. Αλλά, αν κινείσαι με ποδήλατο, τότε να ξέρεις ότι είναι ακριβώς οι ίδιες φοβίες με το πατίνι. 
 
 
Το ξέρω, και γι'αυτό δεν το έχω πάρει ακόμα.
Είναι εξαιρετική λύση, αλλά στην Αθήνα είναι για πολύ συγκεκριμένες διαδρομές.
Εκτός και αν μπορεις να τυλιγεσαι με bubble wrap για κάθε δρομολόγιο... [emoji39]
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.