Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 11 λεπτά, το μέλος kostas.karras έγραψε:

H cagoυρια ολοκληρωθηκε, keyboard-mouse-moysepad

H καρεκλκα την γλιτωσε (προς το παρων) μιας και βρεθηκε σε καλη τιμη η  nitro.

IMG_20190103_202038.jpg

IMG_20190103_202506.jpg

Καλορίζικα. Εντυπώσεις από την καρέκλα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Ειναι πραγματικα ξεκουραστη και ανθεκτικη, το κακο ειναι οτι τα μπρατσα και η πλατη ειναι σταθερα και δεν ρυθμιζονται, αν και ειναι ακριβως στα μετρα μου.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος kostas.karras έγραψε:

H cοugαρια (proper:p) ολοκληρωθηκε, keyboard-mouse-moysepad

H καρεκλκα την γλιτωσε (προς το παρων) μιας και βρεθηκε σε καλη τιμη η  nitro.

IMG_20190103_202038.jpg

IMG_20190103_202506.jpg

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2019 at 3:35 ΠΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Και καινούρια handsfree, φυσικά xiaomi γιατί είναι τα μόνα που δεν ψοφάνε ποτέ (τουλάχιστον από δικιά μου εμπειρία).

 

Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD

 

IMG_20190103_032922.thumb.jpg.08b9a958b62a5af80d7ffdae525437c2.jpgIMG_20190103_033051.thumb.jpg.d38fea61fab57abb864b80ebd24b2aba.jpg

Σόρρυ που θα σε στεναχωρήσω, αλλά αυτά ακριβώς μου ψόφησαν στον χρόνο, χωρίς να τα ταλαιπωρώ καν. Το δεξί ακουστικό έχασε ξάφνου την έντασή του και δεν την ξαναβρήκε. Υπολειτουργούσε.

 Η χρήση ήταν ΤΟ ΠΟΛΥ 40 λεπτά την ημέρα στο δρόμο and back για τη δουλειά. 

Ίσως να διπλώθηκαν κάπου (?) αλλά και πάλι, τόσο ψέμα; Δηλαδή βάλε σύρμα καλύτερα αν είναι να χαλάει με ένα δίπλωμα το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tommybertsen said:

Το δεξί ακουστικό έχασε ξάφνου την έντασή του και δεν την ξαναβρήκε. Υπολειτουργούσε.

 

Κάνε μου μια χάρη αν τα έχεις ακόμα. Αφαίρεσε το δεξί earbud και πες μου αν στους οδηγούς (ηχείο) έχει σχηματιστεί ένα στρώμα κεριού. Τα ακουστικά που δεν ψοφάνε στους έξι μήνες, όπως τα περισσότερα, παθαίνουν τη "βλάβη" που σου περιγράφω. Αν όντως έτσι είναι, γκούγκλαρε πώς θα τα καθαρίσεις.

 

Τα ακουστικά τα αγόρασα διότι τα παλιά μου pistons2 (ή 3 δεν θυμάμαι) είχαν χάσει ένταση και τα 2 μετά από 2-3 χρόνια καθημερινής χρήσης. Φαντάστηκα και εγώ ότι ψόφησαν, αλλά μετά από γκουγκλάρισμα τελικά ήταν το "κερί" ο υπαίτιος, είχα όμως ήδη παραγγείλει τα καινούρια. Δυστυχώς πήγα να τα καθαρίσω απρόσεκτα (πριν διαβάσω οδηγίες) με αποτέλεσμα το κερί να μπει ακόμα πιο μέσα στις μικροσκοπικές τρύπες, απ' όπου δυστυχώς δεν γνωρίζω πώς να το αφαιρέσω χωρίς να εισχωρήσει στο εσωτερικό του οδηγού (ακουστικού).

16 minutes ago, tommybertsen said:

Ίσως να διπλώθηκαν κάπου (?) αλλά και πάλι, τόσο ψέμα; Δηλαδή βάλε σύρμα καλύτερα αν είναι να χαλάει με ένα δίπλωμα το καλώδιο.

 

Αν πρόκειται για κομμένο καλώδιο, απλά δεν λειτουργεί το ακουστικό. Η μείωση της έντασης είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτό που σου γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γίνω καλά και βρω κουράγιο να ψάξω που τα έβαλα (νομίζω στο κουτί τους ξανά), θα το τσεκάρω αυτό που λες.

Τα piston 2 που είχα κι εγώ, χάλασαν από δική μου βλακεία (τα είχα κρέμονταν και πήδηξε πάνω μου το σκυλί και τα ρήμαξε). 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tommybertsen said:

Μόλις γίνω καλά και βρω κουράγιο να ψάξω που τα έβαλα (νομίζω στο κουτί τους ξανά), θα το τσεκάρω αυτό που λες.

Τα piston 2 που είχα κι εγώ, χάλασαν από δική μου βλακεία (τα είχα κρέμονταν και πήδηξε πάνω μου το σκυλί και τα ρήμαξε). 

Περαστικά σού κατ' αρχήν.

 

Και ποια πήρες για αντικατάσταση, αν επιτρέπεται;

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που πήρα δεν έχουν καμία σχέση :p Δεν είναι εντός αυτιού. Ήθελα κάτι με BT, να μην χώνεται στο αυτί και να κρατά η μπαταρία του. Οπότε πήγα εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/8608743/Marshall-Major-II-Bluetooth.html

Τα βρήκα στα 79 αν θυμάμαι καλά, από Κώτσο. 

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Hybrid, αγορά τον Μάρτιο του 16, ατελείωτες ώρες μουσικής, κανένα απολύτως πρόβλημα. 

Με τακτικό καθαρισμό χωρίς πτώσεις κτλπ  παραμένουν όπως τα αποσφραγιζα. 

DSC_0195~01.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

HTRC C240 DUO AC 150W DC 240W 10Ax2 έφθασε από banggood

διπλός φορτιστής για τις lipo, με όλα τα απαραίτητα καλώδια, έγινε δοκιμή και με δυο διαφορετικές μπαταρίες,

το μόνο αρνητικό ότι τα fanακια του είναι θορυβώδες.

 

20190104_154442.thumb.jpg.3af8fdddc641fe55b7a92e16d78e47b1.jpg20190104_155547.thumb.jpg.a99446bdd2f7cb1d7ccf60e1d69b04e9.jpg20190104_155538.thumb.jpg.bc1ad222dc968a05587c25e657f3e0fb.jpg

 

 

το απόλυτο ultrawide @DEADLAZARUS δεν χρειάζεσαι 100hz :bleh: και τα 75hz μια χαρά είναι, τσάμπα τα λεφτά μην καείς κι εσύ.

μέχρι να έρθει η AOC από το "service" LG 29UM69G 200€+,

34αρι θα ήταν κομπλέ το 29αρι λες και το έχω πατήσει είναι :jester:

ουτε blacklight bleading ούτε τίποτα....

 

20190104_155729.thumb.jpg.6908ddabaa60f25ccf5ce08056bb2979.jpg

 

αντικατέστησα το προσωρινό samsung ? που έβγαλα από το χρονοντούλαπο, δεν την πάλεψα

Spoiler

                                    :crazypilot::hehe:

 

20190104_161258.jpg.9d6ae5a1f265e1ab537af3321818592e.jpg

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Από τα CM Storm Pitch μου έχει εξαφανιστεί η γρίλια που λέτε από το ένα ακουστικό και έτσι δεν πιάνουν κερί. ?

 

Πάντως μπορεί και να είναι κομμένο καλώδιο ή για την ακρίβεια να έχει απομείνει μόνο μία τρίχα σε επαφή. Με λίγο παίξιμο το καλώδιο στην περιοχή του βύσματος το διαπιστώνεις (συνήθως)

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Επειδή με ενδιαφέρει, πώς τα καθαρίζεις;

Φροντιζω κυριως τα σιλικονουχα να ειναι καθαρα με βατονετα και νερακι, στο πλεγμα δεν ειχα ποτε θεμα, νομιζω με μια παλια οδοντοβουρτσα προς τα κατω γυρισμενα να γινετε δουλεια, και τα AirPods που τα φοβομουν λογω απ ευθειαςεπαφης με νοτισμενο πανακι ειναι βιτρινας.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2019 at 11:11 ΠΜ, το μέλος eliasmao έγραψε:

Ηρθαν και τα μεγάλα κουτάκια.. αναμονή για μνήμες σε 25 μέρες και να δούμε που θα βρούμε GPU....

Καλημέρες σε όλους.

case.jpg

others.jpg

Τα Edifier τι λένε; Το έψηνα καποια στιγμη ειτε για ενα καλό ηχοσύστημα με πικαπ κλπ, ειτε για καλά ηχεια για το PC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.