Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

11 λεπτά πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Ωραίος! Τιμούλα;

 

Στα 19€ τον τσίμπησα. Υπάρχουν και φτηνότεροι χωρίς οθόνη πληροφοριών ή μόνο δύο θέσεων, αλλά προτίμησα αυτόν που υποστηρίζει και άλλους τύπους μπαταρίας και οι ενδείξεις είναι χρήσιμες για να βλέπεις τι γίνεται με την μπαταρία σου, το επίπεδο φόρτισης που πετυχαίνει κτλ.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

H επαφή φόρτισης του ηλεκτρονικού μου τσιγάρου είχε αρχίσει να τα παίζει και με δυσκολία πλέον εφαρμόζει το USB καλώδιο για φόρτιση. Και όταν εφαρμόσει δεν "κουμπώνει" στη θέση του. Και βαρέθηκα να είμαι κοντά σε πρίζα κάθε φορά που ήταν σε φόρτιση και ήθελα να ατμίσω.

 

Η λύση: φορτιστής μπαταριών 18650 + 2 έξτρα μπαταρίες samsung 3500 mAh.

 

Πρώτα απ' όλα μεγειές. Liitokala έχει κάνει άλματα προόδου τα τελευταία χρόνια στον τομέα αυτόν.

 

 

Απλά θα ήθελα να σταθώ στη φόρτιση μπαταριών 18650 εντός της συσκευής η οποία είναι NO!NO! 

Όσοι κάνουν χρήση ηλεκτρονικού, με μη ενσωματωμένη μπαταρία να πάρουν άμεσα φορτιστή και να φορτίζουν εξωτερικά τις μπαταρίες τους. Xtar,liitokala,Nitecore βγάζουν "ποιοτικούς" φορτιστές σε πολύ καλές τιμές.

 

Μην εμπιστεύεστε φόρτιση μπαταρίας εντός της συσκευής σε κανένα mod. Ειδικά τα τελευταία που προσφέρουν και ταχεία φόρτιση... Την εδώ πάθει 2 φορές και μάλιστα με πλακέτες της προκοπής (DNA) κι όχι κινέζικες αμφιβόλου ποιότητας, κι ευτυχώς βρισκόμουν δίπλα και γλιτώσαμε τα χειρότερα.

 

Καλά για τις "μπαταρίες" που κυκλοφορούν στο εμπόριο δε χρειάζεται να μιλήσω. Απλά να προσέχετε από που αγοράζετε..

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος zampONakiaskiou έγραψε:

Μην εμπιστεύεστε φόρτιση μπαταρίας εντός της συσκευής σε κανένα mod. Ειδικά τα τελευταία που προσφέρουν και ταχεία φόρτιση... Την εδώ πάθει 2 φορές

Εχεις ακουσει που λενε το καπνισμα σκοτωνει? αυτο ειναι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 λεπτά πριν, το μέλος zampONakiaskiou έγραψε:

Mετά από πολύ καιρό και αρκετό couch gaming (αι λοβ γιου γκειμ πας) ήρθε ο καιρός για επιστροφή στα πάτρια εδάφη...

Αφού βρέθηκε χώρος, κι η τραπεζαρία έγινε γραφείο.... ήρθαν κι αυτά...

 

*Δε βγήκε φωτό γιατί ντρεπόταν (το είχα βγάλει ήδη από την κούτα...) το κουτί.

 Phanteks P360A! Η αλήθεια είναι ότι ήθελα το NZXT H510 flow μόνο και μόνο γιατί μ'αρέσουν οι απλές ευθείες γραμμές του αλλά λίγο η αύξηση τιμής, λίγο η έλλειψη του στην αγορά, με οδήγησαν στο Phanteks. Συμπαθητικό είναι κι αυτό και για την τιμή που το πήρα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

** Πρώτο "custom" μηχανικό πληκτρολόγιο Epomaker ep84 στα 70 ευρά με τα μεταφορικά από amazon.de

Αν και βαρύ..Πλαστικούρα! Μια χαρά μου φαίνεται και μαμά βέβαια... Παρ'ολα αυτα έπαιξε tape mod και άλλες μλκίες που τις έκανα γιατί απλά έχει γεμίσει το youtube feed μου με τύπους και τύπισσες που κάνουν thock thock thock...🤣 Γενικά βρήκαμε μπελά να έχουμε να ασχολούμαστε.... 

*** Αναμένονται.

Ultrawide οθόνη, ακόμα στο ψάξιμο είμαι για το ποια θα πάρω. Σκοπός είναι η LG να κάτσει από πάνω.

Βάσεις ηχείων.

2 nvme που περιμένουν να τους παραλάβω και GPU. Όταν κι αν πέσουν οι τιμές κι άλλο...

Προς το παρόν είμαι με μια rx570 από το προηγούμενο build....

20220521_144853.jpg

20220622_204736.jpg

 

Καλοδούλευτο!!!

 

ΥΓ Μωρή AMD ξύπνα δεν έχει αντίπαλο ο 12600Κ, για νέα builds. Πουλάει τρελά.... ΖΕΝ 4 χθες και με σωστές τιμές....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι πωλήσεις κάνει αυτή τη στιγμή ο 12600k να σου πω την αλήθεια... Αλλά για μένα ο 12400f και ο 12700K είναι καλύτερες αγορές. Ακόμα κι ο 12700 με μια B660 είναι καλύτερη αγορά από 12600k...

Εγώ πήγα σε 12600k γιατί μέχρι εκεί έφτανε το budget, με σκοπό να ασχοληθώ λιγάκι με oc του χρόνου και σε 2-3 χρόνια πούλημα και αγορά 12700k/12900k για κάνα 2 χρόνια ακόμα. Καλά για ddr5 δε το συζητώ... Με την επόμενη αγορά μητρικής σε καμία 5ετια καλά να μαστε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Σε 2-3 χρόνια θα βρίσκεις EOL raptor lake (13xxx) και Zen 4 (7xxxx) σε τιμές ξεφτίλα. Δεν νομίζω να σκεφτείς καν αναβάθμιση 12600Κ --> 12700Κ / 12900Κ.

Μη κοιτας εμας που ειμαστε καλομαθημενοι. Αυτοι οι ιντελαδες δε θα μπορουν να τα κανουν ολα με την ιδια μητρικη! 😁😁😁 

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μη κοιτας εμας που ειμαστε καλομαθημενοι. Αυτοι οι ιντελαδες δε θα μπορουν να τα κανουν ολα με την ιδια μητρικη! 😁😁😁 

 

Πλάκα πλάκα άρχισαν να κυκλοφορούν φήμες ότι η AMD θα κάνει backport cpu με ΖΕΝ4 πυρήνες σε AM4 πλατφόρμα!!! Δεν λέει να πεθάνει το AM4 λέμε....

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Πλάκα πλάκα άρχισαν να κυκλοφορούν φήμες ότι η AMD θα κάνει backport cpu με ΖΕΝ4 πυρήνες σε AM4 πλατφόρμα!!! Δεν λέει να πεθάνει το AM4 λέμε....

Το ειδα κι εγω αυτο. Απλα ουτε αν αληθευει ξερω, ουτε και αν θα αφορα ολα τα μοντελα. Αυτο το αρθρο εχω δει ολο κι ολο

AMD-Ryzen-7-5800X3D-CPU-_3-very_compress
WCCFTECH.COM

AMD might be cooking up a variant of Ryzen Zen 4 Desktop CPUs for its existing AM4 motherboard platform...

 

 

Link to comment
Share on other sites

1657018572077.thumb.jpg.da6374d3694d133a0ba20ab497e845ba.jpg

 

2xNoctua NF-P12 Redux 1700

 

Το μέγιστο δυνατό CFM (70) σε 120άρη ανεμιστήρα με αποδεκτά επίπεδα db.

 

Τους πήρα για να αντικαταστήσω τους 120άρηδες της ψύκτρας μου, σε μια ύστατη προσπάθεια να ρίξω θερμοκρασίες του 5800X3D. Τελικά 1-2 24ωρα μετά την παραγγελία προχώρησα σε αγορά AIO 360, οπότε μου μένουν... Δεν ακύρωσα την παραγγελία καθώς κάπου κάπως θα χρησιμοποιηθούν. Πιθανόν και στο νέο ψυγείο. Θα δούμε.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα εκπτωτικο κουπονι στο σκρουτζ, και μαζι με κατι αλλα χρησιμα που αγορασα, πηρα και τη χαζομαρα μου. 

Βραχιωνας για το μικροφωνο, πανακριβος, 5 ευρω. Παντως για τα 5 ευρω, πολυ τιμιος

20220705_212342.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ειχα ενα εκπτωτικο κουπονι στο σκρουτζ, και μαζι με κατι αλλα χρησιμα που αγορασα, πηρα και τη χαζομαρα μου. 

Βραχιωνας για το μικροφωνο, πανακριβος, 5 ευρω. Παντως για τα 5 ευρω, πολυ τιμιος

20220705_212342.jpg

 

 

Για στειλει λινκ .... ψαχνω κατι να μαγκωνω το κινητο στο προσκεφαλο του κρεβατιου για no hands 

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

 

 

Για στειλει λινκ .... ψαχνω κατι να μαγκωνω το κινητο στο προσκεφαλο του κρεβατιου για no hands 

 

 

Αυτος ειναι 

 

Αλλα για κινητο δεν ξερω αν μπορει να τροποποιηθει....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.