Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

3 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλοδούλευτη :D 

Με τον 7600 η 3060Ti θα είναι πολύ οριακά (η να πω ο 7600 με την 3060Ti :p ) αλλά αυτό μένει να το δεις (αν ήταν 7600Κ, να του ανέβαζες λίγο ρολόγια να τον βοηθήσεις!) Αρκεί να μην σε κόβει πολύ, έτσι κι αλλιώς είναι σούπερ upgrade. 

Περαστικά κιόλας! 

 

BTW

 

Σας βλέπω εσάς που ποστάρετε κάρτες γραφικώνε,  να ξέρετε :hehe:

 

Να είσαι καλά αδερφέ, ήρθε φίλος την επόμενη ημέρα απο του διαόλου την μάνα και υπο την επιβλεψή μου την έβαλε (εργοδηγός εγινα λεμε, λολ, πρώτη του φορά ήταν)...

 

Μπουκάλι τρώει αναλόγως το παιχνίδι και αναλόγως και την πιστα μην σου πω αλλά δεν έχω ασχοληθεί με πολλά παιχνίδια ακόμα (φακ, λογω χεριου δεν μπορω να παιξω F1). Το Metro Exodus το τελειωσα, στο Extreme και Shaders x2.0 υπήρχαν στιγμές που το BN ήταν μηδεν και στιγμές που ήταν εμφανέστατο, π.χ. CPU τελικιασμενη και GPU 75% (εχω απειρα screens με ενδειξεις, δεν θελω να λερώσω αυτό το θρεντ). Παρόλα αυτά και πάλι τουλάχιστον τριπλάσια απόδοση είχε απο την γιαγιάκα 1060 3Gb.

 

Ξεκίνησα Cyberpunk (μαξιμουμ ρυθμισεις παντα χωρίς RT) και το bottleneck από καθόλου (σπανιότατα), ή ΟΚ (σαν του Metro), έως και τεράστιο αναλόγως την πίστα, μέρος, κοκ (μιλάμε μέχρι και 50κάτι η GPU ενώ η CPU είναι στα 90ies). In any case playable ειναι , ειμαι και καλοβολος. Παλι καλά που δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα το συγκεκριμενο παιχνιδι, παιζει και να μην ασχοληθω και πολύ ακόμα λολ.

 

Σαν καρτουλα, αθόρυβη ΔΕΝ είναι (το ήξερα), OC δεν τραβαει πολύ (δεν ειναι καλή υλοποιηση παρόλο που πάει μέχρι 220W, το drop είναι τεράστιο) +100 core, +1000 vram, gain αντε +5% (αναμενόμενο το scaling να είναι ΓΤΠ, το ξέρουμε και απο παλιά), δοκιμασμένο 6.5 ώρες Metro Exodus και κανά 3ωρο Cyberpunk (οπου λογω υπερβολικου BN δεν αποτελεί καν αποδειξή για σταθερότητα, λολ).

 

Κάτσε να φυγει κανένας ιατρός απο την μέση και σιγά σιγά θα αναβαθμισω cpu και mobo (μνημες DDR4 απο το υπάρχον σύστημα, αντε να ρίξω και εναν Nvme) και θα δουμε...να ξεκουλαθει και λιγο το χέρι (εχουμε δρόμο και απο εκεί) γιατι αυτο καλό είναι να γίνει κατευθείαν από εμένα ή από κάποιον που το "έχει".

 

ΥΓ: πλακα πλακα, είναι ΟΚ με τους κανόνες του φορουμ να βαλω καμια αγγελία να έρθει καποιος απο εδώ να μοντάρει επι πληρωμή (οταν βρω κανένα φραγκο)? Ε, μπατσόνι @astrolabos 😛?

Έγινε επεξεργασία από Freedom
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Freedom έγραψε:

υπο την επιβλεψή μου

ω το καημένο τι θα τράβηξε :hehe: 

 

1 ώρα πριν, το μέλος Freedom έγραψε:

είναι ΟΚ με τους κανόνες του φορουμ να βαλω καμια αγγελία να έρθει καποιος απο εδώ να μοντάρει επι πληρωμή (οταν βρω κανένα φραγκο)?

Κανένα πρόβλημα

 

1 ώρα πριν, το μέλος Freedom έγραψε:

Ε, μπατσόνι @astrolabos 😛?

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 ώρες πριν, το μέλος idonthave έγραψε:

πάτε και δίνετε λεφτά για τα μήλα και μετά σας φταίνε οι κάρτες 🤨 φτου σας

 

  Hide contents

καλημε ρα

 

image.png.08352a5fb7ac8be892499073beee7f34.png

 

Όχι θα τα πετάμε για android phones.... :P

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Η προηγούμενη βάση πήγε στον πατέρα, οπότε βρήκα αφορμή για αναβάθμιση.

 

Ωραία φαίνεται, ελπίζω να δουλεύει όπως πρέπει απο πλευράς ταχύτητας φόρτισης αν και σε μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν η υπερθέρμανση οταν ειχα δοκιμάσει αντίστοιχη βάση σε βεντούζα όμως γιατί δεν θυσιάζω τους αεραγωγούς μου για τίποτα και κανέναν 🤣

Ειδικά καλοκαίρι δεν υπήρχε περίπτωση να φορτίσει πάνω απο 15-20' με ήλιο να χτυπάει το τηλέφωνο...ψηνόταν το σύμπαν και απλά σταματούσε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Κι εγώ μου πήρα δωράκι :D

Το σκεφτόμουν καιρό και το αποφάσισα πριν τα Χριστούγεννα. Ήρθε σήμερα μαζί με τα πράγματα του κυρίου από πάνω :haha: 

 

DD71F1AD-0CDF-44D4-AB06-5956EDA42942.jpeg

Εδώ το διαβάσατε πρώτοι: τα hardware parts ήταν για την Αγάπη, τα κουζινικά για τον Χρυσόστομο😛..

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.