Jump to content



How-To: Σταματήστε τα κολλήματα στο Youtube


Recommended Posts

τελευταία η κατάσταση είχε διορθωθεί κάπως αλλα πάλι κόλλαγε μερικές φορες

στα 1080 τα videos φόρτωναν οριακά με την ταχύτητα αναπαραγωγης

με το που έτρεξα την εντολή ένα video σε 1080 διαρκειας 23 λεπτών που πριν φόρτωνε οριακά τώρα σε 2 με 2,5 περίπου λεπτά έχει φορτώσει 100% :T:

Link to comment
Share on other sites

Το 173.194.55.0/24 είναι 173.194.55.0 έως 173.194.55.24, ή με subnet mask?

Ρωτάω, γιατί στο δικό μου firewall, όχι των Win, το έβαλα σαν range και δεν είδα διαφορά.

το /24 υποδηλώνει ότι το range θα είναι xxx.xxx.xxx.1-xxx.xxx.xxx.255 (το /16 ορίζει ως range το xxx.xxx.0.1-xxx.xxx.255.255)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ο ορισμος του καντέμη ειμαι!... Πάντα κόλαγε το youtube (μεχρι και η αρχική ) και μπαίνω τώρα να δοκιμάσω κανενα βιντεάκι 1080 πριν κάνω το κόλπο και τα φορτώνει χωρίς να κολάει

Link to comment
Share on other sites

Δέ μπορείς να φανταστείς πόσες φορές ήθελα να σπάσω τον υπολογιστή για αυτά τα κολλήματα... και πόσα restart έχει φάει το κακόμοιρο το router μου! Thanks

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις,

1. για να δουλεψει πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το firewall των windows?

εχω πχ το εχω κλειστο μιας και εχω αλλο software firewall.

2. εχουμε το ιδιο αποτελεσμα αν ρυθμισουμε να μπλοκαρει τις διευθύνσεις αυτες, το ρουτερ (ωστε να ισχύει και αυτοματα σε ολα τα pc του δικτύου), ή καποιο αλλο software firewall?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πας Έναρξη->Όλα τα προγράμματα->Βοηθήματα->Γραμμή Εντολών (δεξί κλικ στη γραμμή εντολών και εκτέλεση ως διαχειριστής) και σου βγάζει αυτό το λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το όμορφο αυτό tip.Δουλεύει 100%.Επιτέλους μπορώ να απολαμβάνω τις τούμπες που τρώνε οι άλλοι γρήγορα και όχι να περιμένω. Εάν έχεις και κάποιο άλλο για να μειώσω το ping μου στο lol και τα lag spikes χρωστάω πολλά. ! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.